ČLÁNEK

ČR - USA: Trenéři chválili brankáře. Všechny čtyři

04.08.2013 | David Bohata

Česká reprezentace sice prohrála v přípravném zápase se Spojenými státy, ale zanechala poměrně dobrý dojem. Trenér Jakub Petr neskrýval spokojenost nad výkonem hráčů, ačkoli přiznal že mužstvo mělo ve hře pár mezer. A to především v koncovce. Vzápětí však upozornil na dobré výkony všech brankářů, v čemž je s trenérem amerického výběru Bobem Corkumem zajedno. „Věřím, že se máme od čeho odrazit,“ dodává Jakub Petr.

Trenér České republiky Jakub Petr o zápase

Jak byste zhodnotil vůbec první zápas tohoto reprezentačního výběru?

Bylo to naše první utkání a hned s velice kvalitním soupeřem. V první třetině to bylo dost znát. V určitých momentech jsme byli nekoncentrovaní. Ale jinak můžeme být celkem spokojeni.

To hlavní se vám nepovedlo – vsítit branku.

Já jsem kluky v kabině pochválil, protože předvedli to, na čem jsme pracovali. Samozřejmě až na pár takových výstřelků, zvláště ze druhé třetiny. Druhá věc je koncovka. Bez gólu nevyhrajete ani ve fotbale. To jsem také hráčům řekl. Pořád je to přípravný zápas a já věřím, že mužstvo má do budoucna sílu se prosadit.

Co říkáte na výkony brankářů? Oba dva se ukázali v dobrém světle.

Když chcete uspět na turnaji, výkon brankáře je ta základní a nejdůležitější věc. Byl to zápas gólmanů a klobouk dolů před všemi, kteří se v zápase představili.

Už víte, kdo nastoupí do brány v prvním utkání proti Kanadě?

Víme, že tu jsou kanadští scouti, takže to neprozradíme. Ještě budeme zužovat kádr, ale máme nějaká zranění, takže budeme muset počkat na vyšetření jednotlivých hráčů a potom se rozhodneme.

Předpokládám, že nebudete jmenovat jakých hráčů se ta vyšetření týkají…

(šibalský úsměv) Rozhodně ne.

Přesilové hry vypadaly ve vašem podání dobře, ačkoli z nich gól nepadl. Našel byste u nich nějaké rezervy?

Přesilovky jsme hráli přesně tak, jak jsme chtěli. Vím, že se nemá vymlouvat na štěstíčko. Byla tam střelba, tlak do brány, clonění. Se zakončením jsme neotáleli. Podle mě jsme je v první třetině díky přesilovkám jasně přestříleli, ačkoli pak se to samozřejmě srovnalo. Znovu bych tedy vyzdvihl výkon gólmanů. Kluci měli chuť, bojovali. Zkrátka byl to ten zápas, kdy nám to tam nepadlo. Věřím ale, že se máme od čeho odrazit.

Souhlasíte, že třetí třetina vypadala z vaší strany nejlépe?

Náš výkon měl stoupající tendenci. Američané přiletěli teprve nedávno a jistou roli mohl hrát i časový posun. V závěru je škoda toho vyloučení. Sice se nám potom podařilo sehrát standardní situaci tak, jak jsme chtěli, ale musím opakovat: opět výborný brankář.

Říkal jste, že jste s výkonem mužstva spokojen. Budete tedy něco měnit na utkání s Kanadou?

Ještě si rozebereme zápas s Amerikou. Máme ho nahraný na videu. Pak se uvidí. Každopádně máme druhého zámořského soupeře v řadě, navíc favorita turnaje. Víme, že to bude obrovsky těžké. Asi jen výkon na hranici možností může přinést úspěch.


Trenér USA Bob Corkum o zápase

Na to, že jsme takhle spolu hráli poprvé, to bylo docela dobré. Měli jsme moc hloupých vyloučení, některá byla trochu sporná. Příště se budeme muset trestné lavice vice vyhýbat. Taky mi připadalo, že jsme mohli častěji střílet a mít kratší střídání. Češi hráli výborně. Brankáři na obou stranách byli skvělí.

Krátké zprávy

Harmonogram turnaje

6.7. - Harmonogram turnaje i s tabulkami si můžete doma vytisknout a postupně doplňovat výsledky.

Přátelská utkání

17.6. - Před startem samotného turnaje Hlinka Gretzky Cupu 2021 se ještě 31. července uskuteční přátelská utkání domácích týmů. Česká republika vyzve v Břeclavi od 18:30 USA a Slováci si ve stejný den zahrají v Piešťanech s Ruskem. Živé textové přenosy budete moct sledovat na www.onlajny.com!

Twitter HGC

1.6. - Hlinka Gretzky Cup má i svůj účet na Twitteru. Najdete ho zde!
Historie hokejové legendy

Ivan Hlinka a vše kolem něj

Více o legendě

Facebook

Images from an amazing last day ?? #HlinkaGretzkyCup | Your Alberta Ram Dealers

Facebook

Hometown champs! ????#HlinkaGretzkyCup | Your Alberta Ram Dealers | Hockey Canada

Twitter

Images from an amazing last day ?? #HlinkaGretzkyCup | @ABRamDealers

Twitter

Hometown champs! ????#HlinkaGretzkyCup | @ABRamDealers | @HockeyCanada

Facebook

GAME OVER! | CANADA ???? are your 2022 #HlinkaGretzkyCup champions with a 4-1 win over ???? in the gold medal finals!?? https://hc.hockey/HGC2022Stats22Your Alberta Ram Dealers | Tre Kronor | Hockey Canada

Twitter

GAME OVER! | CANADA ???? are your 2022 #HlinkaGretzkyCup champions with a 4-1 win over ???? in the gold medal finals!?? hc.hockey/HGC2022Stats22@ABRamDealers | @Trekronorse | @HockeyCanada