ČLÁNEK

Den šestý: Češi se rvou o zlato. Američané s Finy o bronz

05.08.2023 | Tereza Žáková

V poslední den Hlinka Gretzky Cupu je na programu finále a boj o třetí místo. V souboji poražených vyzvou v Trenčíně Američané Finy. O nejcennější kov si pak po dlouhých šesti letech zahrají čeští hokejisté, kteří na domácí půdě vyzvou obhájce z Kanady.

Česko – Kanada (17:00)

Česká reprezentace vlétla na Finy ve velkém stylu a už po pěti minutách hry vedla o dva góly, Finy nakonec porazila rozdílem třídy a po šesti letech si na turnaji znovu zahraje o zlato. V cestě jim bude stát Kanada, která si po kanonádě nad Američany zahraje finále opět po roce. Oba soupeři se dobře znají, jelikož spolu odehráli poslední přípravný zápas před turnajem. Tým javorových listů v něm slavil výhru 5:0. Budou se Kanaďané radovat ze 24. titulu nebo je dokáží čeští mladíci, které požene vpřed zaplněná aréna, v odvetě porazit?

Stream ze zápasu můžete sledovat ZDE a textový přenos ZDE

USA – Finsko (17:00)

Američané sice v zámořském semifinále po gólech Willa Zellerse a Trevora Connellyho dvakrát vedli, nicméně od druhé třetiny už skórovali pouze Kanaďané, kteří tak dokráčeli k jednoznačnému vítězství 7:2. Také Finové se dokázali proti českému výběru prosadit jen dvakrát a ani jim dvě branky k postupu do finále nestačily. Navíc stejně jako výběr USA museli skousnout vysokou porážku v poměru 2:8. Kdo z nich se dokáže lépe oklepat a bude slavit bronz?

Textový přenos ZDE

Krátké zprávy

Velký divácký zájem

2.8. - Hlavně díky fanouškům mají zápasy Hlinka Gretzky Cupu skvělou atmosféru. Český hokej moc těší zájem o tento tradiční mládežnický turnaj v Břeclavi. Všem, kteří nemají permanentku na všechny zápasy, zároveň doporučujeme, aby do Fosfa arény dorazili s předstihem a vyhnuli se tak frontám, které se občas díky velké poptávce po vstupenkách před zápasy tvoří.

Přátelská utkání

17.6. - Před startem samotného turnaje Hlinka Gretzky Cupu 2023 se ještě 29. července uskuteční přátelská utkání domácích týmů. Česká republika vyzve v Břeclavi od 18:30 Kanadu a Slováci si ve stejný den od 17:00 zahrají v Trenčíně s USA. Živé textové přenosy budete moct sledovat na www.onlajny.com!

Facebook HGC

5.6. - Zajímá vás dění na Hlinka Gretzky Cupu? Sledujte facebookovou stránku turnaje.
Historie hokejové legendy

Ivan Hlinka a vše kolem něj

Více o legendě

Facebook

Tickets are on sale for the #HlinkaGretzkyCup! ??Les billets sont en vente pour la #CoupeHlinkaGretzky! ??

Facebook

CIRCLE YOUR CALENDAR! The #HlinkaGretzkyCup schedule is out! ??A AJOUTER A VOTRE CALENDRIER! L’horaire de la #CoupeHlinkaGretzky est pret! ??

Facebook

Hlinka Gretzky Cup aktualizoval(a) úvodní fotku.

Facebook

Hlinka Gretzky Cup si aktualizoval(a) profilový obrázek.