ČLÁNEK

Přepis historie! Matvej Mičkov je nejproduktivnější hráč dějin Hlinka Gretzky Cupu

07.08.2021 | Lukáš Mihal, FOTO: HockeySlovakia

Hlinka Gretzky Cup 2021 je za námi, přičemž za sebou máme opravdu neobyčejný turnaj po všech stránkách. Stala se spousta věcí, které jsme ještě nezažili, například Slováci se poprvé v historii dostali do finále nebo byl překonán dva roky starý individuální rekord. O to se postaral ruský supertalent Matvej Mičkov, který na turnaji získal nejvíce kanadských bodů, přičemž dvanáctibodovou nálož Cola Perfettiho z roku 2019 překonal jen o jediný gól.

Matveje Mičkova už snad ani není potřeba představovat. Do Břeclavi přijížděl jako největší hvězda celého turnaje, protože své dovednosti naplno ukázal na letošním mistrovství světa do 18 let, kde také vyhrál celkové bodování turnaje se ziskem 11 bodů (9+2). Ne nadarmo se mu přezdívá „nový Ovečkin“.

Ani na Hlinka Gretzky Cupu příliš nezahálel. Bodové žně zahájil hned v prvním utkání s Finskem, které rudá mašina ovládla poměrem 5:2. Mičkov byl rovnou u čtyř gólů, přičemž dva sám vstřelil a na dva nahrál. A to se teprve rozehříval.

V dalším duelu proti Švýcarům přidal mladý Rus další tři body a po dvou zápasech jich tedy měl na kontě rovnou sedm (4+3). „My nad individuálními statistikami příliš nepřemýšlíme. Pouze se bavíme a hrajeme pro tým,“ prohlasil Matvej v exkluzivním rozhovoru pro turnajový web.

Ani v dalších, o něco těžších duelech, se Mičkov rozhodně neztratil. Proti Česku přidal další dvě branky, což zopakoval také proti Švédsku. Ve finále pak zaznamenal jeden gól a jednu asistenci, tudíž kromě triumfu na turnaji mohl slavit také mezi střelci.

Po pěti odehraných zápasech má na kontě 13 bodů (9+4), což jen dokazuje jeho výjimečnost. Stal se tedy nejproduktivnějším hráčem na Hlinka Gretzky Cupu, přičemž rekord sebral Colemu Perfettimu, který před dvěma lety zaznamenal 12 bodů (8+4). Kanaďanovi pomohlo k desátému místu na NHL draftu 2020, kdy si ho vybrali Winnipeg Jets.

Některé hlasy říkají, že Matvej Mičkov bude draftován výše než Perfetti. Aktuálně se spekuluje minimálně o prvních třech místech, ruský mladík se už ale pomalu pasuje přímo na pozici číslo jedna. Draft ho čeká v roce 2023.

„Toto příliš nesleduju. Vím jenom, že je v mém ročníku spousta dobrých hokejistů, takže mě čeká ještě spoustu práce.“

Mimochodem Colea Perfettiho vyrovnal v historické bilanci Dalibor Dvorský, který nasbíral 8 branek a 4 asistence. Už to jen dokazuje, jak unikátní ročník Hlinka Gretzky Cupu diváci v Břeclavi a Piešťanech zažili. 

Krátké zprávy

Harmonogram turnaje

6.7. - Harmonogram turnaje i s tabulkami si můžete doma vytisknout a postupně doplňovat výsledky.

Přátelská utkání

17.6. - Před startem samotného turnaje Hlinka Gretzky Cupu 2021 se ještě 31. července uskuteční přátelská utkání domácích týmů. Česká republika vyzve v Břeclavi od 18:30 USA a Slováci si ve stejný den zahrají v Piešťanech s Ruskem. Živé textové přenosy budete moct sledovat na www.onlajny.com!

Twitter HGC

1.6. - Hlinka Gretzky Cup má i svůj účet na Twitteru. Najdete ho zde!
Historie hokejové legendy

Ivan Hlinka a vše kolem něj

Více o legendě

Twitter

Images from an amazing last day ?? #HlinkaGretzkyCup | @ABRamDealers

Facebook

Images from an amazing last day ?? #HlinkaGretzkyCup | Your Alberta Ram Dealers

Facebook

Hometown champs! ????#HlinkaGretzkyCup | Your Alberta Ram Dealers | Hockey Canada

Twitter

Hometown champs! ????#HlinkaGretzkyCup | @ABRamDealers | @HockeyCanada

Facebook

GAME OVER! | CANADA ???? are your 2022 #HlinkaGretzkyCup champions with a 4-1 win over ???? in the gold medal finals!?? https://hc.hockey/HGC2022Stats22Your Alberta Ram Dealers | Tre Kronor | Hockey Canada

Twitter

GAME OVER! | CANADA ???? are your 2022 #HlinkaGretzkyCup champions with a 4-1 win over ???? in the gold medal finals!?? hc.hockey/HGC2022Stats22@ABRamDealers | @Trekronorse | @HockeyCanada