ČLÁNEK

Každým zápasem jsme byli lepší, říká po finále Mirošničenko

07.08.2021 | Martin Pacák, FOTO: HockeySlovakia

Ruský kapitán Ivan Mirošničenko (na obrázku uprostřed) je jeden z nejlepších hráčů, kteří budou k mání na vstupním draftu NHL roku 2022. Ve finále Hlinka Gretzky Cupu to znovu ukázal. Blýskl se dvěma důležitými góly proti Slovensku a pomohl svému týmu ke zlatu po výhře 7:2.

Není ale pouze zakončovatel. Je skvělý při fyzické hře i defenzivě. Také je dobrý bruslař, nahrávač a silný motivátor v kabině.

Jak ostatně trenér ruské osmnáctky o svém kapitánovi řekl: „Je to lídr. Kluci ho milují.“

Slovenský výběr před svými fanoušky v Piešťanech sice začal energicky, byl to ale právě Mirošničenko, kdo ve třinácté minutě otevřel skóre při početní výhodě. Nejednalo se o typický přesilovkový gól, ruský kapitán ho vytěžil z nepřehledné skrumáže před gólmanem Eliašem, ale zato byl velice důležitý – ohromil slovenský nápor z úvodu.

Mohl bys popsat svou branku na 1:0?

Pracovali jsme opravdu tvrdě a kluci bojovali před brankou soupeře. Byli skvělí a udělali téměř vše za mě, mou prací bylo jen vystřelit, což jsem udělal. Byla to týmová zásluha.

Druhý gól jsi dal těsně po snížení Slováků na 3:1 z vašeho pohledu, to je asi opět srazilo...

Hrají agresivně, my je chtěli porazit protiútoky, a to přesně se při mé druhé brance stalo. Nakoplo nás to, a tak jsme vyhráli.

Slováci přece jen až do finále čtyřikrát vyhráli. Co se povedlo vám a jejich soupeřům předtím ne?

Nebylo pro nás překvapením, že jsou velice dobrý tým a co jsme si řekli, to jsme splnili. Viděli jsme video a věděli, co od nich čekat, tak jsme se na to připravili.

Pět zápasů, pět výher. Jak bys shrnul celý turnaj?

Hráli jsme skvěle a s každým zápasem jsme se o trochu zlepšili, a to dokonce i během jednotlivých utkáních. Udělali jsme mnoho změn, nicméně v semifinále jsme v pravý čas nalezli ideální složení formací.

A to je vše. Zvládli jsme to.

Krátké zprávy

Velký divácký zájem

2.8. - Hlavně díky fanouškům mají zápasy Hlinka Gretzky Cupu skvělou atmosféru. Český hokej moc těší zájem o tento tradiční mládežnický turnaj v Břeclavi. Všem, kteří nemají permanentku na všechny zápasy, zároveň doporučujeme, aby do Fosfa arény dorazili s předstihem a vyhnuli se tak frontám, které se občas díky velké poptávce po vstupenkách před zápasy tvoří.

Přátelská utkání

17.6. - Před startem samotného turnaje Hlinka Gretzky Cupu 2023 se ještě 29. července uskuteční přátelská utkání domácích týmů. Česká republika vyzve v Břeclavi od 18:30 Kanadu a Slováci si ve stejný den od 17:00 zahrají v Trenčíně s USA. Živé textové přenosy budete moct sledovat na www.onlajny.com!

Facebook HGC

5.6. - Zajímá vás dění na Hlinka Gretzky Cupu? Sledujte facebookovou stránku turnaje.
Historie hokejové legendy

Ivan Hlinka a vše kolem něj

Více o legendě

Facebook

Dámy a pánové, Kanada je mistrem Hlinka Gretzky Cupu 2023! ??

Facebook

Kanada je po roce znovu šampion, gratulujeme! ??

Facebook

Amerika dokráčela bezpečně za ziskem ?? bronzu! Gratulujeme!USA wins the bronze ?? medal! Congratulations!

Facebook

Sledujte zápas mezi ???? Českem a ???? Kanadou živě na Youtube! ??

Facebook

Severoamerické derby pro ???? Kanadu! Ve finále zabojuje o zlato s domácími Čechy. ??

Facebook

Česko nadělilo Finsku 8 golů a je ve finále poprvé od roku 2017! ??