ČLÁNEK

Každým zápasem jsme byli lepší, říká po finále Mirošničenko

07.08.2021 | Martin Pacák, FOTO: HockeySlovakia

Ruský kapitán Ivan Mirošničenko (na obrázku uprostřed) je jeden z nejlepších hráčů, kteří budou k mání na vstupním draftu NHL roku 2022. Ve finále Hlinka Gretzky Cupu to znovu ukázal. Blýskl se dvěma důležitými góly proti Slovensku a pomohl svému týmu ke zlatu po výhře 7:2.

Není ale pouze zakončovatel. Je skvělý při fyzické hře i defenzivě. Také je dobrý bruslař, nahrávač a silný motivátor v kabině.

Jak ostatně trenér ruské osmnáctky o svém kapitánovi řekl: „Je to lídr. Kluci ho milují.“

Slovenský výběr před svými fanoušky v Piešťanech sice začal energicky, byl to ale právě Mirošničenko, kdo ve třinácté minutě otevřel skóre při početní výhodě. Nejednalo se o typický přesilovkový gól, ruský kapitán ho vytěžil z nepřehledné skrumáže před gólmanem Eliašem, ale zato byl velice důležitý – ohromil slovenský nápor z úvodu.

Mohl bys popsat svou branku na 1:0?

Pracovali jsme opravdu tvrdě a kluci bojovali před brankou soupeře. Byli skvělí a udělali téměř vše za mě, mou prací bylo jen vystřelit, což jsem udělal. Byla to týmová zásluha.

Druhý gól jsi dal těsně po snížení Slováků na 3:1 z vašeho pohledu, to je asi opět srazilo...

Hrají agresivně, my je chtěli porazit protiútoky, a to přesně se při mé druhé brance stalo. Nakoplo nás to, a tak jsme vyhráli.

Slováci přece jen až do finále čtyřikrát vyhráli. Co se povedlo vám a jejich soupeřům předtím ne?

Nebylo pro nás překvapením, že jsou velice dobrý tým a co jsme si řekli, to jsme splnili. Viděli jsme video a věděli, co od nich čekat, tak jsme se na to připravili.

Pět zápasů, pět výher. Jak bys shrnul celý turnaj?

Hráli jsme skvěle a s každým zápasem jsme se o trochu zlepšili, a to dokonce i během jednotlivých utkáních. Udělali jsme mnoho změn, nicméně v semifinále jsme v pravý čas nalezli ideální složení formací.

A to je vše. Zvládli jsme to.

Krátké zprávy

Harmonogram turnaje

6.7. - Harmonogram turnaje i s tabulkami si můžete doma vytisknout a postupně doplňovat výsledky.

Přátelská utkání

17.6. - Před startem samotného turnaje Hlinka Gretzky Cupu 2021 se ještě 31. července uskuteční přátelská utkání domácích týmů. Česká republika vyzve v Břeclavi od 18:30 USA a Slováci si ve stejný den zahrají v Piešťanech s Ruskem. Živé textové přenosy budete moct sledovat na www.onlajny.com!

Twitter HGC

1.6. - Hlinka Gretzky Cup má i svůj účet na Twitteru. Najdete ho zde!
Historie hokejové legendy

Ivan Hlinka a vše kolem něj

Více o legendě

Facebook

Ruský supertalent Matvej Mičkov, který na turnaji získal nejvíce kanadských bodů, přičemž dvanáctibodovou nálož Cola Perfettiho z roku 2019 překonal jen o jediný gól.Více ? https://hlinkagretzkycup.cz/clanek.asp?id=646

Twitter

Matvei Michkov breaks Perfetti\'s scoring record hlinkagretzkycup.cz/eng/clanek.asp… #HlinkaGretzkyCup @russiahockey @hcSKA Photo: Hockey Slovakia

Twitter

What a week for Slovaks. Congrats on silver medal win.??#hlinkagretzkycup Foto: @HockeySlovakia

Facebook

Přečtěte si ohlasy zástupců slovenské osmnáctky po historickém stříbru na Hlinka Gretzky Cupu ? https://hlinkagretzkycup.cz/clanek.asp?id=647

Twitter

.@russiahockey repeats as #HlinkaGretzkyCup champion, midnight strikes for @HockeySlovakia hlinkagretzkycup.cz/eng/zapas.asp?…Photo: Hockey Slovakia

Twitter

.@HockeySlovakia coach Ivan Feneš: \"We know what to work on. The boys were great.\" hlinkagretzkycup.cz/eng/clanek.asp…Photo: Hockey Slovakia