ČLÁNEK

S respirátory a poloviční kapacitou. Na Hlinka Gretzky Cupu se bude hrát před diváky

23.07.2021 | Redakce

Hlinka Gretzky Cup se po roční pauze zaviněné koronavirem vrátil do kalendáře reprezentačních týmů do 18 let. Až na absenci Kanady, která nepřiletí kvůli covidové pandemii, se do Břeclavi a Piešťan sjedou nejlepší týmy světa. Český hokej klade zdraví všech osob na první místo, i proto budou na sportovištích striktně vyžadována po hráčích, realizačních týmech i fanoušcích ochranná opatření, která při dodržování zaručí bezpečí pro sportovce i diváky. Níže vypsaná opatření se řídí platnými nařízeními Vlády České republiky a Ministerstva zdravotnictví. Pokud dojde do začátku nebo v průběhu turnaje ke změnám, pravidla pro pobyt na sportovišti budou aktualizovaná dle platné legislativy.

Vstup na utkáni

Na zimní stadion se dostanou pouze osoby, které mají pořadatelem vystavenou akreditaci nebo mají vstupenku či permanentku na zápas/hrací den. Organizační tým Hlinka Gretzky Cupu 2021 si za absolutní prioritu stanovil zdraví hráčů i fanoušků. Na zápasy tak budou vpuštěni jen diváci, kteří se u vstupu prokáží dokladem o bezinfekčnosti. Za něj bude považováno následující:

 • výsledek negativního PCR testu ne starší sedmi dnů
 • výsledek negativního antigenního testu ne starší 72 hodin
 • potvrzení o očkování proti COVID-19 (v den zápasu alespoň 14 dní od druhé dávky)
 • lékařské potvrzení o prodělané nemoci COVID-19 v posledních 180 dnech

Pro rychlejší kontrolu u vstupu doporučujeme ke stažení aplikaci Tečka od Ministerstva zdravotnictví. Více informací naleznete  zde.

Kolik fanoušků bude vpuštěno na zimní stadion v Břeclavi?

Dle platných vládních pravidel smí být hlediště naplněno z poloviny kapacity arény. Do břeclavského zimního stadionu tak organizátoři vpustí najednou maximálně 2019 diváků.

Ochranná opatření

Pro fanoušky budou platit na sportovišti tři základní pravidla:

 • Respirátory: Po celou dobu pohybu na zimním stadionu i při zápase noste respirátor třídy FFP2 nebo KN95. Toto pravidlo bude kontrolováno pořadateli.
 • Hygiena rukou: Pravidelně si myjte ruce mýdlem a vodou. Před nasazením respirátoru nebo po nasazení si vždy ruce dezinfikujte. Na stadionu budou umístěny stojany s dezinfekcí.
 • Udržujte odstup: Udržujte vzdálenost 2 metry nebo více od ostatních diváků. Udržování odstupu je obzvláště důležité ve vnitřních prostorách a při stravování.

Prevence

Organizátoři před represí dávají přednost prevenci. Pro hladký průběh turnaje je tak nezbytná i vysoká solidarita a osobní zodpovědnost od všech zúčastněných:

 • Pokud se necítíte dobře nebo máte příznaky respiračního onemocnění, na zápas nechoďte. Osoby s příznaky nemoci COVID-19 nebudou na zimní stadion vpuštěny.

UPOZORNĚNÍ: Pokud dojde do začátku turnaje ke změně aktuálně platných vládních nařízení, výše vypsaná pravidla budou revidována.

Informace o vstupenkách najdete zde.

Informace pro novináře najdete zde.

Podmínky pro vstup na stadion v Piešťanech

 • každý kto chce byť vpustený na ZŠ počas hracieho dňa, musí byť očkovaní, alebo sa preukáže negatívnym výsledkom Ag testu nie starším ako 24 hod, alebo PCR testu nie starším ako 72 hod.
 • pre zabezpečenie Ag testov v hracie dni pre nezaočkovaných, žiadame všetkých zúčastnených o označenie členov výpravy podľa toho, či boli očkovaní 1. dávkou, 2. dávkou dvojdávkovej, resp. dávkou jednodávkovej vakcíny.
 • počas zápasov je povolený vstup pre 500 divákov, pre ktorých platia podmienky testovania a očkovania

Krátké zprávy

Velký divácký zájem

2.8. - Hlavně díky fanouškům mají zápasy Hlinka Gretzky Cupu skvělou atmosféru. Český hokej moc těší zájem o tento tradiční mládežnický turnaj v Břeclavi. Všem, kteří nemají permanentku na všechny zápasy, zároveň doporučujeme, aby do Fosfa arény dorazili s předstihem a vyhnuli se tak frontám, které se občas díky velké poptávce po vstupenkách před zápasy tvoří.

Přátelská utkání

17.6. - Před startem samotného turnaje Hlinka Gretzky Cupu 2023 se ještě 29. července uskuteční přátelská utkání domácích týmů. Česká republika vyzve v Břeclavi od 18:30 Kanadu a Slováci si ve stejný den od 17:00 zahrají v Trenčíně s USA. Živé textové přenosy budete moct sledovat na www.onlajny.com!

Facebook HGC

5.6. - Zajímá vás dění na Hlinka Gretzky Cupu? Sledujte facebookovou stránku turnaje.
Historie hokejové legendy

Ivan Hlinka a vše kolem něj

Více o legendě

Facebook

Tickets are on sale for the #HlinkaGretzkyCup! ??Les billets sont en vente pour la #CoupeHlinkaGretzky! ??

Facebook

CIRCLE YOUR CALENDAR! The #HlinkaGretzkyCup schedule is out! ??A AJOUTER A VOTRE CALENDRIER! L’horaire de la #CoupeHlinkaGretzky est pret! ??

Facebook

Hlinka Gretzky Cup aktualizoval(a) úvodní fotku.

Facebook

Hlinka Gretzky Cup si aktualizoval(a) profilový obrázek.

Facebook

Hlinka Gretzky Cup si aktualizoval(a) životopis.

Facebook

For the second time, the #HlinkaGretzkyCup comes to Edmonton from Aug. 5-10! ??Pour la deuxieme fois, la #CoupeHlinkaGretzky aura lieu a Edmonton, cette fois du 5 au 10 aout! ??