ČLÁNEK

Zkusil jsem svoji novou kličku a ta vyšla, říká o proměněném trestném střílení Adam Haščič

07.08.2013 | Tomáš Lysý

Ani ve třetím zápase ve skupině hokejisté Slovenska na body nedosáhli. Proti USA nesehráli špatný zápas, ale do kolen je srazil závěr první třetiny, kdy inkasovali v rychlém sledu tři góly. Adam Haščič s Christiánem Jarošem svými góly jen mírnili hrozivé skóre po první části hry, kterou Spojené státy vyhrály 4:0. „Šel jsem na led a trenéř řekl, abych dal za Filipa Kundráta gól,“ popisuje Haščič svůj pohledný a hlavně úspěšný trestný nájezd. Jeho tým nyní musí najít motivaci na utkání o sedmé místo.

Adame, jak bys zhodnotil Váš dnešní zápas a porážku s USA?

Těžko se to takhle najednou hodnotí. Možná někteří diváci budou hodnotit náš zápas jinak. My jsme se s kluky od začátku snažili bojovat jako lvi, byli jsme namotivovaní. Ale později jsme dostali dva tři góly a znáte to, už to šlo s námi dolů.

Vy jste neodehráli tak špatnou první třetinu, řekl bych, že to byla Vaše nejlepší první třetina ze všech tří zápasů, ale góly dávaly Američané…

Američané se nedostávají do zápasu od druhé třetiny nebo dokonce od třetí, tak jako se to například někdy stává nám. Oni začínají od první třetiny, od prvního střídaní a jak řekne trenér, „zabíjejí“ pro vítězství. Chtějí pro národní tým něco udělat.

Kdy jste se dozvěděl, že pojedete místo Filipa Kundráta, který odjel po zákroku Američana Manthy z ledu na nosítkách, trestné střílení?

Šel jsem na led a naběhl jsem tam, když se to Filipovi Kundrátovi stalo – spadl na zem a narazil si záda. Trenér řekl, abych dal za Filipa gól.

Trestné střílení se Vám povedlo, předvedl jste velmi pěkné zakončení. Můžete ho popsat?

Děkuji za pochvalu. Zkusil jsem si svojí novou kličku, ta vyšla a doufám, že když dostanu další šanci v nájezdu, udělám to samé.

Je nyní těžké motivovat se na zápas o sedmé místo, když jste se nedostali do semifinále?

Je to těžké, snažili jsme se s kluky zabojovat, abychom se dostali do semifinále. Nevyšlo, to, jak říkám, musíme zabojovat další dny a musíme zvládnout alespoň poslední zápas.

Krátké zprávy

Harmonogram turnaje

6.7. - Harmonogram turnaje i s tabulkami si můžete doma vytisknout a postupně doplňovat výsledky.

Přátelská utkání

17.6. - Před startem samotného turnaje Hlinka Gretzky Cupu 2021 se ještě 31. července uskuteční přátelská utkání domácích týmů. Česká republika vyzve v Břeclavi od 18:30 USA a Slováci si ve stejný den zahrají v Piešťanech s Ruskem. Živé textové přenosy budete moct sledovat na www.onlajny.com!

Twitter HGC

1.6. - Hlinka Gretzky Cup má i svůj účet na Twitteru. Najdete ho zde!
Historie hokejové legendy

Ivan Hlinka a vše kolem něj

Více o legendě

Facebook

Images from an amazing last day ?? #HlinkaGretzkyCup | Your Alberta Ram Dealers

Facebook

Hometown champs! ????#HlinkaGretzkyCup | Your Alberta Ram Dealers | Hockey Canada

Twitter

Images from an amazing last day ?? #HlinkaGretzkyCup | @ABRamDealers

Twitter

Hometown champs! ????#HlinkaGretzkyCup | @ABRamDealers | @HockeyCanada

Facebook

GAME OVER! | CANADA ???? are your 2022 #HlinkaGretzkyCup champions with a 4-1 win over ???? in the gold medal finals!?? https://hc.hockey/HGC2022Stats22Your Alberta Ram Dealers | Tre Kronor | Hockey Canada

Twitter

GAME OVER! | CANADA ???? are your 2022 #HlinkaGretzkyCup champions with a 4-1 win over ???? in the gold medal finals!?? hc.hockey/HGC2022Stats22@ABRamDealers | @Trekronorse | @HockeyCanada