ČLÁNEK

Zápas, jaký Slovensko ještě nezažilo. V čem je kouzlo Dvorského a spol.?

04.08.2021 | Adéla Kvapilová a kol., FOTO: HockeySlovakia

Slováci si i v druhém utkání Hlinka Gretzky Cupu došli pro výhru, čímž si zajistili velmi nečekaný postup do semifinále. Daří se jim hlavně v přesilových hrách a někteří září i individuálně. Co říkají hráči na tahouna týmu?

Slovenským mladíkům se zatím na turnaji daří, jednoznačně ovládli oba duely, čímž si zajistili postup mezi top čtyřku v turnaji. „Jsem velmi rád, že zatím prožíváme takový turnaj. Jsme výborná parta a i v zápasech nám to šlape. Dalo by se říct, že je to sen. Doufám, že v tom budeme pokračovat a dojdeme si za vytouženým cílem,“ doufá popradský útočník Filip Mešár.

„Určitě je to super pocit. Všichni máme skvělou náladu, ale soustředíme se ještě na další důležitý zápas ve skupině, která ještě není dohraná,“ doplňuje svého spoluhráče z národního týmu Alex Mečiar.

V doposud posledním střetnutí deklasovali Německo vysoko 12:2. „Byl to zápas, jaký Slovensko ještě nezažilo, ale je třeba se stále držet při zemi. Zítra je nový den a myslím si, že v semifinále budou o hodně silnější soupeři,“ uvědomuje si Šimon Nemec.

Nadšení týmu vyzařuje i z trenéra Ivana Feneše: „Jsme nesmírně rádi, že jsme potvrdili, že na Slovensku máme skvělé mladé hráče. Vážíme si toho, ale zůstáváme pokorní. Dostali jsme sice první gól, ale měli jsme v hlavách, že to jdeme vyhrát. Kluci celý zápas dominovali, vynikající výkon. Myslím, že to byla skvělá reklama, že jsme lidi po dlouhé době pobavili, a to nejen včera, ale i dnes. Pevně věřím, že naše výkony ještě budou gradovat. Očekávám, že zápas se Švédskem bude mít svou kvalitu. My si chceme každou minutu užít, podle toho k tomu přistoupíme. Zakládáme si na vynikajícím týmovém výkonu, viděli jsme skvělé přesilové hry, které nám vycházely. Kluci si ten zápas užívali a tak to má vypadat.“

Klíčem k úspěchu jsou hlavně početní výhody, které se Slovákům daří. Uvědomuje si to i Mešár: „Zapracovali jsme na efektivitě, skoro z každé přesilovky dáváme góly, to nás nastartuje v zápasech. Myslím, že dobře vstupujeme do zápasů. Tentokrát nám první minuty nevyšly, ale rychle jsme se z toho oklepali a šli jsme dál. Moc mě těší, že proměňujeme šance, ale musíme si něco šetřit i do dalších bojů.“ Podle Němce je nejsilnější stránkou týmu útok. „Zatím je naší největší silou ofenzíva. Dali jsme ve dvou zápasech sedmnáct gólů.“ A má pravdu. Slováci kralují žebříčku kanadského bodování v turnaji.

V týmu funguje chemie, která dopomáhá k lepším výkonům na ledě. „S kluky se znám od malička, jezdili jsme na různé turnaje, máme dobrou partu a na ledě si rozumíme. Tři týdny jsme pracovali na různých kombinacích, přesilovkách i oslabeních. Jak říkám, jsme výborná parta, padá nám to a doufám, že budeme takhle pokračovat,“ přeje si Mešár.

A kdo je považován za tahouna týmu? Dalibor Dvorský! „Znovu se dobře prosadil v přesilovce, dalo by se říct, že většinu gólů dal on. Má výbornou střelu, ví, kam se postavit. Doufám, že mu to bude padat i nadále,“ chválí talentovaného forvarda Mešár. Dvorský tvoří útočné trio společně s Molnárem a Černiakem. „Ve formaci jsme spolu delší dobu, takže už o sobě na ledě víme a musíme takhle pokračovat, aby se nám i v dalších zápasech dařilo.“

„Jsme tu opravdu výborná parta, od trenéra až po kustoda. Tohle jsem ještě nezažil. Krásný pocit…,“ uzavírá rozhovor bek Nemec. 

Krátké zprávy

Harmonogram turnaje

6.7. - Harmonogram turnaje i s tabulkami si můžete doma vytisknout a postupně doplňovat výsledky.

Přátelská utkání

17.6. - Před startem samotného turnaje Hlinka Gretzky Cupu 2021 se ještě 31. července uskuteční přátelská utkání domácích týmů. Česká republika vyzve v Břeclavi od 18:30 USA a Slováci si ve stejný den zahrají v Piešťanech s Ruskem. Živé textové přenosy budete moct sledovat na www.onlajny.com!

Twitter HGC

1.6. - Hlinka Gretzky Cup má i svůj účet na Twitteru. Najdete ho zde!
Historie hokejové legendy

Ivan Hlinka a vše kolem něj

Více o legendě

Facebook

The 2022 Hlinka Gretzky Cup returns to Red Deer, Alta. this summer!

Facebook

Hlinka Gretzky Cup aktualizoval(a) úvodní fotku.

Facebook

Ruský supertalent Matvej Mičkov, který na turnaji získal nejvíce kanadských bodů, přičemž dvanáctibodovou nálož Cola Perfettiho z roku 2019 překonal jen o jediný gól.Více ? https://hlinkagretzkycup.cz/clanek.asp?id=646

Twitter

Matvei Michkov breaks Perfetti\'s scoring record hlinkagretzkycup.cz/eng/clanek.asp… #HlinkaGretzkyCup @russiahockey @hcSKA Photo: Hockey Slovakia

Twitter

What a week for Slovaks. Congrats on silver medal win.??#hlinkagretzkycup Foto: @HockeySlovakia