ČLÁNEK

Vstřelit tři góly je dobré, ale je to jen úvodní zápas, ví dobře finský gólman Kaapo Kähkönen

05.08.2013 | Tomáš Lysý

Jedním z hrdinů úvodního zápasu piešťanské skupiny Ivan Hlinka Memorial Cupu mezi Finy a Američany byl bezesporu gólman Kaapo Kähkönen. Gólman země tisíců jezer zlikvidoval několik nebezpečných situací hráčů USA. Párkrát při něm sice stálo štěstí, ale to už k dobrému gólmanovi patří. I přes svůj výborný výkon lituje ztraceného vedení tři minuty před koncem. „Nechali jsme se hloupě vyloučit, to se nám na turnaji více nesmí stávat,“ uvědomuje si gólman hájící barvy Blues Espoo.

První přesilová hra zápasu nemusí být nutně výhodou. Své o tom vědí po prvním zápase na turnaji finští hráči. Šest vteřin po úspěšném ubránění oslabení se dostali Američané do přečíslení a bez problémů jej zakončili. „My jsme špatně vystřídali, oni ujeli do přečíslení dva na jednoho a vstřelili branku,“ popisuje situaci předcházející prvnímu gólu strážce finské svatyně Kaapo Kähkönen. „Nepamatuji si přesně, ale byla to velká chyba, která předcházela konci naší přesilové hry,“ říká Miro Mäkinen, úspěšný střelec zápasu.

Finský útočník totiž dvanáct minut před koncem vstřelil druhý gól. Dlouho se zdálo, že bude vítězný. „Koncentroval jsem se na náš útok a po vyražené střele svého spoluhráče jsem vzal odpovědnost na sebe. Vystřelil jsem a byl z toho gól,“ vzpomíná na svoji první trefu na turnaji. „Byl to pro nás dobrý zápas. Sice jsme začali pomalu, ale pak jsme se dostali do zápasu,“ doplňuje.

Vedení ale hráči se znakem finského lva na dresu neudrželi. Na konci zápasu hokejisté USA po poměrně velkém tlaku srovnali. „Přestali jsme trošku hrát a USA na to samozřejmě odpovědělo brankou,“ má jasno Mäkinen, který hraje v jednom útoku společně se svým dvojčetem. Gólman Suomi Kaapo Kähkönen ho doplňuje. „Nechali jsme se hloupě vyloučit a to se nám v turnaji nesmí více stávat. Američané mají silné střelce a přesilovou hru využili.“

I přes ztracené vedení tři minuty před koncem se však nakonec radovali Fini. Dvojnásobnou přesilovku po obdrženém gólu ještě nevyužili, pokračující početní převahu ze začátku prodloužení už ale ano. „ Byl to pro nás povedený zápas. USA jsou dobrým týmem a dnes to potvrdili. My jsme vstřelili tři góly a to je taky dobré. Ale je to jen úvodní zápas,“ zakončuje Kaapo Kähkönen.

STRÁŽCE FINSKÉHO BRANKOVIŠTĚ. Mnoho nepřehledných situací musel hned v prvním zápase proti USA řešit gólman SUOMI Kaapo Kähkönen. Až na dvě výjimky si se všemi poradil, stejně jako na této fotce. Foto: Dominika Handzušová.

Krátké zprávy

Harmonogram turnaje

6.7. - Harmonogram turnaje i s tabulkami si můžete doma vytisknout a postupně doplňovat výsledky.

Přátelská utkání

17.6. - Před startem samotného turnaje Hlinka Gretzky Cupu 2021 se ještě 31. července uskuteční přátelská utkání domácích týmů. Česká republika vyzve v Břeclavi od 18:30 USA a Slováci si ve stejný den zahrají v Piešťanech s Ruskem. Živé textové přenosy budete moct sledovat na www.onlajny.com!

Twitter HGC

1.6. - Hlinka Gretzky Cup má i svůj účet na Twitteru. Najdete ho zde!
Historie hokejové legendy

Ivan Hlinka a vše kolem něj

Více o legendě

Twitter

Images from an amazing last day ?? #HlinkaGretzkyCup | @ABRamDealers

Facebook

Images from an amazing last day ?? #HlinkaGretzkyCup | Your Alberta Ram Dealers

Facebook

Hometown champs! ????#HlinkaGretzkyCup | Your Alberta Ram Dealers | Hockey Canada

Twitter

Hometown champs! ????#HlinkaGretzkyCup | @ABRamDealers | @HockeyCanada

Facebook

GAME OVER! | CANADA ???? are your 2022 #HlinkaGretzkyCup champions with a 4-1 win over ???? in the gold medal finals!?? https://hc.hockey/HGC2022Stats22Your Alberta Ram Dealers | Tre Kronor | Hockey Canada

Twitter

GAME OVER! | CANADA ???? are your 2022 #HlinkaGretzkyCup champions with a 4-1 win over ???? in the gold medal finals!?? hc.hockey/HGC2022Stats22@ABRamDealers | @Trekronorse | @HockeyCanada