Všichni jsme věřili do poslední vteřiny, říká střelec vyrovnávací branky Ondřej Baláž

05.08.2019 | Redakce

Český tým začal Hlinka Gretzky Cup vítězstvím, které se nerodilo lehce. Ještě devadesát sekund před koncem základní hrací doby domácí tým proti Švýcarům ztrácel, pak se ale od modré čáry trefil obránce Ondřej Baláž a odšpuntoval českou radost.

Češi proti reprezentantům země helvétského kříže nezačali ideálně, už ve třetí minutě inkasovali z hole Hofera. Po brankách Ivana a Nováka si sice do šatny odnesli jednobrankový náskok, ve druhém dějství však o něj během dvou minut přišli. Když pak minutu a půl před třetí sirénou skóroval litvínovský obránce, explodoval břeclavský zimní stadion radostí.

„Je to úleva. Chtěli jsme vyhrát každý zápas, co tady budeme hrát. Půl utkání jsme nehráli ideálně, ale pak se to přehouplo a jsme rádi, že jsme nakonec vyhráli,“ hodnotil po utkání šťastný střelec.

Vyrovnávací branka padla po vysokém nahození, když měl brankář Henauer zakrytý výhled. „To bylo nejdůležitější, že kluci před bránou clonili a gólman vůbec nic neviděl. Takový padáček tam pak spadl,“ popisoval.

Svěřenci trenéra Berana ve třetí třetině místy působili bezradně, jejich snahu o vyrovnání svazovala viditelná nervozita. „Ale všichni jsme věřili do poslední vteřiny,“ potvrdil Baláž. „Dokud nezazní siréna, tak není konec zápasu, věřili jsme úplně všichni.“

Švýcaři přesto českému týmu dělali víc starostí, než se čekalo. „Rychle k nám přistupovali, což nám ze začátku nevyhovovalo, ztráceli jsme puky. Když jsme pak hru zrychlili, tak už to bylo lepší,“ řekl na adresu prvního soupeře.

O vítězi napínavého duelu musely po prodloužení rozhodnout až nájezdy. „Vždycky to jsou nervy. Věřili jsme ale, že máme šikovnější hráče než oni a že to v nájezdech vyhrajeme,“ usmíval se. „Bylo to drama až do úplného konce. Pak to z nás spadlo a byla to obrovská radost.“

Už zítra se čeští mladíci utkají s výběrem Finska, pravděpodobným přímým soupeřem o postup. „Každý soupeř tady je těžký, musíme se na ně připravit. Snad nám pomůže dnešní výhra,“ přál si na závěr Ondřej Baláž.