ČLÁNEK

Všichni jsme věřili do poslední vteřiny, říká střelec vyrovnávací branky Ondřej Baláž

05.08.2019 | Redakce

Český tým začal Hlinka Gretzky Cup vítězstvím, které se nerodilo lehce. Ještě devadesát sekund před koncem základní hrací doby domácí tým proti Švýcarům ztrácel, pak se ale od modré čáry trefil obránce Ondřej Baláž a odšpuntoval českou radost.

Češi proti reprezentantům země helvétského kříže nezačali ideálně, už ve třetí minutě inkasovali z hole Hofera. Po brankách Ivana a Nováka si sice do šatny odnesli jednobrankový náskok, ve druhém dějství však o něj během dvou minut přišli. Když pak minutu a půl před třetí sirénou skóroval litvínovský obránce, explodoval břeclavský zimní stadion radostí.

„Je to úleva. Chtěli jsme vyhrát každý zápas, co tady budeme hrát. Půl utkání jsme nehráli ideálně, ale pak se to přehouplo a jsme rádi, že jsme nakonec vyhráli,“ hodnotil po utkání šťastný střelec.

Vyrovnávací branka padla po vysokém nahození, když měl brankář Henauer zakrytý výhled. „To bylo nejdůležitější, že kluci před bránou clonili a gólman vůbec nic neviděl. Takový padáček tam pak spadl,“ popisoval.

Svěřenci trenéra Berana ve třetí třetině místy působili bezradně, jejich snahu o vyrovnání svazovala viditelná nervozita. „Ale všichni jsme věřili do poslední vteřiny,“ potvrdil Baláž. „Dokud nezazní siréna, tak není konec zápasu, věřili jsme úplně všichni.“

Švýcaři přesto českému týmu dělali víc starostí, než se čekalo. „Rychle k nám přistupovali, což nám ze začátku nevyhovovalo, ztráceli jsme puky. Když jsme pak hru zrychlili, tak už to bylo lepší,“ řekl na adresu prvního soupeře.

O vítězi napínavého duelu musely po prodloužení rozhodnout až nájezdy. „Vždycky to jsou nervy. Věřili jsme ale, že máme šikovnější hráče než oni a že to v nájezdech vyhrajeme,“ usmíval se. „Bylo to drama až do úplného konce. Pak to z nás spadlo a byla to obrovská radost.“

Už zítra se čeští mladíci utkají s výběrem Finska, pravděpodobným přímým soupeřem o postup. „Každý soupeř tady je těžký, musíme se na ně připravit. Snad nám pomůže dnešní výhra,“ přál si na závěr Ondřej Baláž.

Krátké zprávy

Velký divácký zájem

2.8. - Hlavně díky fanouškům mají zápasy Hlinka Gretzky Cupu skvělou atmosféru. Český hokej moc těší zájem o tento tradiční mládežnický turnaj v Břeclavi. Všem, kteří nemají permanentku na všechny zápasy, zároveň doporučujeme, aby do Fosfa arény dorazili s předstihem a vyhnuli se tak frontám, které se občas díky velké poptávce po vstupenkách před zápasy tvoří.

Přátelská utkání

17.6. - Před startem samotného turnaje Hlinka Gretzky Cupu 2023 se ještě 29. července uskuteční přátelská utkání domácích týmů. Česká republika vyzve v Břeclavi od 18:30 Kanadu a Slováci si ve stejný den od 17:00 zahrají v Trenčíně s USA. Živé textové přenosy budete moct sledovat na www.onlajny.com!

Facebook HGC

5.6. - Zajímá vás dění na Hlinka Gretzky Cupu? Sledujte facebookovou stránku turnaje.
Historie hokejové legendy

Ivan Hlinka a vše kolem něj

Více o legendě

Facebook

Tickets are on sale for the #HlinkaGretzkyCup! ??Les billets sont en vente pour la #CoupeHlinkaGretzky! ??

Facebook

CIRCLE YOUR CALENDAR! The #HlinkaGretzkyCup schedule is out! ??A AJOUTER A VOTRE CALENDRIER! L’horaire de la #CoupeHlinkaGretzky est pret! ??

Facebook

Hlinka Gretzky Cup aktualizoval(a) úvodní fotku.

Facebook

Hlinka Gretzky Cup si aktualizoval(a) profilový obrázek.