ČLÁNEK

Velké díky fanouškům! Hlinka Gretzky Cup má nejvyšší návštěvnost za poslední roky

03.08.2023 | Daniel Lhotský

Letošní Hlinka Gretzky Cup táhne fanoušky, na zápasy Česka a Slovenska chodí nejvyšší návštěvy za posledních několik ročníků. V souvislosti s vysokou návštěvou organizátoři žádají fanoušky, aby na utkání dorazili s dostatečným předstihem, pokladny a vstupy se v Břeclavi otevírají v pátek už ve 14 hodin. První dva zápasy Česka přilákaly přes 2 000 fanoušků, při rozhodujícím zápase skupiny se Švédskem dokonce tým sledovalo téměř 3 200 diváků. Divácký rekord zatím drží zápas Slovensko – Kanada se 4 149 diváky. Všechny zápasy domácích reprezentací navíc doprovází skvělá atmosféra. Děkujeme!

Perfektní atmosféra na stadionech žene hráče k lepším výkonům. Přes 3 000 fanoušků navštívilo stadion v Břeclavi naposledy během finále v roce 2017. „Euforie to je obrovská, ještě před plnou halou. Znovu bych chtěl poděkovat fanouškům, jsou úžasní. Nikdy jsem takovou atmosféru nezažil, navíc fandí každou sekundu, jsou opravdu výborní,“ pochvaloval si atmosféru po zápase se Švédskem obránce Jakub Fibigr.

„Fanoušci jsou skvělí a my jim děkujeme, že nás takhle podporují. Doufám, že budou chodit i dál a že to pro ně můžeme dotáhnout co nejdál,“ říkal po výhře s Německem útočník Šimon Pohludka. „Jsou výborní. Ženou nás dopředu, moc jim za to děkujeme,“ chválil fanoušky útočník Ondřej Kos.

Nejen hráči, ale i trenéři mají z obrovské návštěvnosti českých zápasů. „Je to parádní. Hlavně pro kluky, kteří na takovou diváckou kulisu nejsou zvyklí, je to určitě skvělý pocit,“ myslí si David Čermák, hlavní trenér českého týmu.

Všem, kteří nemají permanentku na všechny zápasy v Břeclavi, zároveň organizátoři doporučují, aby do Fosfa arény dorazili s předstihem a vyhnuli se tak frontám, které se občas díky velké poptávce po vstupenkách před zápasy tvoří.

V Břeclavi se vstupy a pokladny v pátek otevírají už od 14 hodin před zápasem o 5. místo. 

Fanouškům se zároveň doporučuje přesně dodržovat pokyny organizátorů u parkovišť a zimního stadionu, vstup na stadion se tak urychlí pro všechny návštěvníky.

Krátké zprávy

Velký divácký zájem

2.8. - Hlavně díky fanouškům mají zápasy Hlinka Gretzky Cupu skvělou atmosféru. Český hokej moc těší zájem o tento tradiční mládežnický turnaj v Břeclavi. Všem, kteří nemají permanentku na všechny zápasy, zároveň doporučujeme, aby do Fosfa arény dorazili s předstihem a vyhnuli se tak frontám, které se občas díky velké poptávce po vstupenkách před zápasy tvoří.

Přátelská utkání

17.6. - Před startem samotného turnaje Hlinka Gretzky Cupu 2023 se ještě 29. července uskuteční přátelská utkání domácích týmů. Česká republika vyzve v Břeclavi od 18:30 Kanadu a Slováci si ve stejný den od 17:00 zahrají v Trenčíně s USA. Živé textové přenosy budete moct sledovat na www.onlajny.com!

Facebook HGC

5.6. - Zajímá vás dění na Hlinka Gretzky Cupu? Sledujte facebookovou stránku turnaje.
Historie hokejové legendy

Ivan Hlinka a vše kolem něj

Více o legendě

Facebook

Tickets are on sale for the #HlinkaGretzkyCup! ??Les billets sont en vente pour la #CoupeHlinkaGretzky! ??

Facebook

CIRCLE YOUR CALENDAR! The #HlinkaGretzkyCup schedule is out! ??A AJOUTER A VOTRE CALENDRIER! L’horaire de la #CoupeHlinkaGretzky est pret! ??

Facebook

Hlinka Gretzky Cup aktualizoval(a) úvodní fotku.

Facebook

Hlinka Gretzky Cup si aktualizoval(a) profilový obrázek.

Facebook

Hlinka Gretzky Cup si aktualizoval(a) životopis.

Facebook

For the second time, the #HlinkaGretzkyCup comes to Edmonton from Aug. 5-10! ??Pour la deuxieme fois, la #CoupeHlinkaGretzky aura lieu a Edmonton, cette fois du 5 au 10 aout! ??