ČLÁNEK

VIDEOROZHOVOR s Kofroněm: Chtěli jsme postoupit ze skupiny, šesté místo je určitě zklamání

15.08.2015 | Jakub Kudláč

B ř e c l a v - Nebyl to šťastný konec prestižního turnaje na domácí půdě. Reprezentanti České republiky nestačili ani na Spojené státy a po prohře 3:4 berou šesté místo. "Je to zklamání, chtěli jsme tu uhrát nějaký výsledek a po tom, co jsme nepostoupili ani ze skupiny, je to zklamání," pověděl útočník David Kofroň.

Po porážce 0:2 se Švédskem čekal české mladíky souboj o pátou příčku s USA, ani toto utkání však nevyšlo. Přitom domácí vedli od 12. minuty, kdy nahození Najmana skončilo překvapivě v síti. Na začátku druhé třetiny ale zámořský tým v krátkém sledu třikrát udeřil. "Přišli jsme nepřipravení, mysleli jsme, že je konec. Prostě naše nepozornost," pověděl po utkání David Kofroň.

Ten byl u zrodu českých nadějí, kdy ve 37. minutě Češi snížili. "Albi (Kristián Reichel pozn. red.) mě to dal do tandemu a já jsem vystřelil. Od tyčky se puk odrazil pod gólmana a Albi dorážel," popsal situaci šestnáctiletý reprezentant.

"Potom jsme si začali více věřit a chodili jsme víc do koncovky," řekl Kofroň, jenž poznamenal, že dobrý nebyl ani nástup do poslední třetiny. "Zápas dle mého definitivně zlomil začátek třetí třetiny, kdy oni využili pět na tři a my bohužel ne."

Tým dal na turnaji krom výhry 5:3 nad Švýcarskem pouhé čtyři branky ze tří zápasů, což je hodně málo. "Problémem byla určitě koncovka a nevyužívání přesilových her. Taktéž jsme dělali velké chyby vzadu," komentoval Kofroň.

S přesilovými hrami má Kofroň určitě pravdu, ty totiž vůbec nevycházeli a domácí tým to zcela jistě stálo mnohem lepší umístění. Vždyť na turnaji jich hrál ze vše nejvíc, a to 24. Ovšem jen dvě využili.

Šesté místo, co dodat. V posledních třech rocích byli Češi vždy alespoň v semifinále, poslední dva ročníky z toho byly dokonce medaile. "Je to zklamání, chtěli jsme tu uhrát nějaký výsledek a po tom, co jsme nepostoupili ani ze skupiny, je to zklamání," uznal Kofroň.

Co tak doladit, aby Mistrovství světa do 18 let, které se koná v dubnu v americkém Grand Forks, dopadlo lépe? "Určitě zlepšit obranu a zakončení. Proměňovat ty šance a víc se tlačit do brány. Mistrovství světa je na úzkém kluzišti, takže se musíme připravit i na osobní souboje," pověděl třinecký útočník.

VIDEOROZHOVOR:

Krátké zprávy

Velký divácký zájem

2.8. - Hlavně díky fanouškům mají zápasy Hlinka Gretzky Cupu skvělou atmosféru. Český hokej moc těší zájem o tento tradiční mládežnický turnaj v Břeclavi. Všem, kteří nemají permanentku na všechny zápasy, zároveň doporučujeme, aby do Fosfa arény dorazili s předstihem a vyhnuli se tak frontám, které se občas díky velké poptávce po vstupenkách před zápasy tvoří.

Přátelská utkání

17.6. - Před startem samotného turnaje Hlinka Gretzky Cupu 2023 se ještě 29. července uskuteční přátelská utkání domácích týmů. Česká republika vyzve v Břeclavi od 18:30 Kanadu a Slováci si ve stejný den od 17:00 zahrají v Trenčíně s USA. Živé textové přenosy budete moct sledovat na www.onlajny.com!

Facebook HGC

5.6. - Zajímá vás dění na Hlinka Gretzky Cupu? Sledujte facebookovou stránku turnaje.
Historie hokejové legendy

Ivan Hlinka a vše kolem něj

Více o legendě

Facebook

Tickets are on sale for the #HlinkaGretzkyCup! ??Les billets sont en vente pour la #CoupeHlinkaGretzky! ??

Facebook

CIRCLE YOUR CALENDAR! The #HlinkaGretzkyCup schedule is out! ??A AJOUTER A VOTRE CALENDRIER! L’horaire de la #CoupeHlinkaGretzky est pret! ??

Facebook

Hlinka Gretzky Cup aktualizoval(a) úvodní fotku.

Facebook

Hlinka Gretzky Cup si aktualizoval(a) profilový obrázek.

Facebook

Hlinka Gretzky Cup si aktualizoval(a) životopis.

Facebook

For the second time, the #HlinkaGretzkyCup comes to Edmonton from Aug. 5-10! ??Pour la deuxieme fois, la #CoupeHlinkaGretzky aura lieu a Edmonton, cette fois du 5 au 10 aout! ??