ČLÁNEK

VIDEOROZHOVOR s Kofroněm: Chtěli jsme postoupit ze skupiny, šesté místo je určitě zklamání

15.08.2015 | Jakub Kudláč

B ř e c l a v - Nebyl to šťastný konec prestižního turnaje na domácí půdě. Reprezentanti České republiky nestačili ani na Spojené státy a po prohře 3:4 berou šesté místo. "Je to zklamání, chtěli jsme tu uhrát nějaký výsledek a po tom, co jsme nepostoupili ani ze skupiny, je to zklamání," pověděl útočník David Kofroň.

Po porážce 0:2 se Švédskem čekal české mladíky souboj o pátou příčku s USA, ani toto utkání však nevyšlo. Přitom domácí vedli od 12. minuty, kdy nahození Najmana skončilo překvapivě v síti. Na začátku druhé třetiny ale zámořský tým v krátkém sledu třikrát udeřil. "Přišli jsme nepřipravení, mysleli jsme, že je konec. Prostě naše nepozornost," pověděl po utkání David Kofroň.

Ten byl u zrodu českých nadějí, kdy ve 37. minutě Češi snížili. "Albi (Kristián Reichel pozn. red.) mě to dal do tandemu a já jsem vystřelil. Od tyčky se puk odrazil pod gólmana a Albi dorážel," popsal situaci šestnáctiletý reprezentant.

"Potom jsme si začali více věřit a chodili jsme víc do koncovky," řekl Kofroň, jenž poznamenal, že dobrý nebyl ani nástup do poslední třetiny. "Zápas dle mého definitivně zlomil začátek třetí třetiny, kdy oni využili pět na tři a my bohužel ne."

Tým dal na turnaji krom výhry 5:3 nad Švýcarskem pouhé čtyři branky ze tří zápasů, což je hodně málo. "Problémem byla určitě koncovka a nevyužívání přesilových her. Taktéž jsme dělali velké chyby vzadu," komentoval Kofroň.

S přesilovými hrami má Kofroň určitě pravdu, ty totiž vůbec nevycházeli a domácí tým to zcela jistě stálo mnohem lepší umístění. Vždyť na turnaji jich hrál ze vše nejvíc, a to 24. Ovšem jen dvě využili.

Šesté místo, co dodat. V posledních třech rocích byli Češi vždy alespoň v semifinále, poslední dva ročníky z toho byly dokonce medaile. "Je to zklamání, chtěli jsme tu uhrát nějaký výsledek a po tom, co jsme nepostoupili ani ze skupiny, je to zklamání," uznal Kofroň.

Co tak doladit, aby Mistrovství světa do 18 let, které se koná v dubnu v americkém Grand Forks, dopadlo lépe? "Určitě zlepšit obranu a zakončení. Proměňovat ty šance a víc se tlačit do brány. Mistrovství světa je na úzkém kluzišti, takže se musíme připravit i na osobní souboje," pověděl třinecký útočník.

VIDEOROZHOVOR:

Krátké zprávy

Harmonogram turnaje

6.7. - Harmonogram turnaje i s tabulkami si můžete doma vytisknout a postupně doplňovat výsledky.

Přátelská utkání

17.6. - Před startem samotného turnaje Hlinka Gretzky Cupu 2021 se ještě 31. července uskuteční přátelská utkání domácích týmů. Česká republika vyzve v Břeclavi od 18:30 USA a Slováci si ve stejný den zahrají v Piešťanech s Ruskem. Živé textové přenosy budete moct sledovat na www.onlajny.com!

Twitter HGC

1.6. - Hlinka Gretzky Cup má i svůj účet na Twitteru. Najdete ho zde!
Historie hokejové legendy

Ivan Hlinka a vše kolem něj

Více o legendě

Twitter

Images from an amazing last day ?? #HlinkaGretzkyCup | @ABRamDealers

Facebook

Images from an amazing last day ?? #HlinkaGretzkyCup | Your Alberta Ram Dealers

Facebook

Hometown champs! ????#HlinkaGretzkyCup | Your Alberta Ram Dealers | Hockey Canada

Twitter

Hometown champs! ????#HlinkaGretzkyCup | @ABRamDealers | @HockeyCanada

Facebook

GAME OVER! | CANADA ???? are your 2022 #HlinkaGretzkyCup champions with a 4-1 win over ???? in the gold medal finals!?? https://hc.hockey/HGC2022Stats22Your Alberta Ram Dealers | Tre Kronor | Hockey Canada

Twitter

GAME OVER! | CANADA ???? are your 2022 #HlinkaGretzkyCup champions with a 4-1 win over ???? in the gold medal finals!?? hc.hockey/HGC2022Stats22@ABRamDealers | @Trekronorse | @HockeyCanada