ČLÁNEK

V tu chvíli jsem byl ve hvězdách, řekl o gólu na mateřském ledě Mikyska

07.08.2016 | Daniel Polách

Břeclav - Dalimil Mikyska prožil v sobotu v Břeclavi v dresu české osmnáctky jistě jeden z nejlepších zápasů své dosavadní kariéry. Nejenže gólem pomohl k vítězství nad favorizovaným soupeřem z Kanady, ale také jej vstřelil před svými známými na ledě, kde hokejově vyrostl.

Běžela 35. minuta přípravného utkání před Hlinkovým memoriálem mezi Českem a Kanadou. Český tým se dlouho trápil v koncovce a na světelné tabuli po vyrovnání Kanaďana Rasmussena svítilo skóre 1:1. Pak si ale puk v útočném pásmu vzal Dalimil Mikyska a mezi betony prostřelil střídajícího Scotta v kanadské brance. „Chtěl jsem samozřejmě vystřelit někam jinam, ale musím tvrdit, že jsem to chtěl mezi betony,“ řekl s úsměvem po zápase šťastný bek, jenž v loňské sezoně vstřelil všehovšudy dvě branky za starší dorost Komety.

Důvodů k úsměvu měl hned několik. Nastoupil v reprezentačním dresu, dal gól a to vše na ledě, kde dělal své první hokejové krůčky. „Ten pocit nejde popsat. V tu chvíli jsem byl ve hvězdách a myslel jsem, že ještě spím,“ přiznal brněnský bek, na kterého se v Břeclavi přišla podívat řada známých a kamarádů. „Odhaduji to někde mezi 200 až 250 lidmi. Taťka o tom každému řekl.“

Mikyskovi gól připravil spoluhráč z brněnské Komety Marek Škvrně, který s ním ihned speciální moment oslavil. „Spoluhráči mi hned gratulovali a byli šťastní za mě,“ pokračoval Mikyska. S počtem neproměněných šancí svého týmu ale spokojen být nemohl. Nejinak tomu bylo i v trenérské části týmu. „Trenér nám říkal, že takových šancí v turnaji moc nebude a že je prostě musíme využívat. Na turnaji nesmíme chybovat v koncovce.“

Úvodním vítězstvím nad Kanadou, která ovládla posledních osm turnajů, mladí reprezentanti jihomoravské publikum pořádně navnadili a sami tuší, že si na sebe tak trochu upletli bič. „Že jsme vyhráli proti Kanadě neznamená, že teď všechno půjde samo. Musíme makat a podat stejný výkon,“ ví Mikyska, který tak v sobotu večer prožil největší moment své dosavadní kariéry. „Zatím je to asi nejvíc. Dát gól za áčko Komety ale bude také něco speciálního,“ dodal.

Pro Čechy startuje turnaj v pondělí v 19.00 soubojem se Švýcarskem. V základní skupině poté narazí ještě na Finsko a Spojené státy americké.

Krátké zprávy

Velký divácký zájem

2.8. - Hlavně díky fanouškům mají zápasy Hlinka Gretzky Cupu skvělou atmosféru. Český hokej moc těší zájem o tento tradiční mládežnický turnaj v Břeclavi. Všem, kteří nemají permanentku na všechny zápasy, zároveň doporučujeme, aby do Fosfa arény dorazili s předstihem a vyhnuli se tak frontám, které se občas díky velké poptávce po vstupenkách před zápasy tvoří.

Přátelská utkání

17.6. - Před startem samotného turnaje Hlinka Gretzky Cupu 2023 se ještě 29. července uskuteční přátelská utkání domácích týmů. Česká republika vyzve v Břeclavi od 18:30 Kanadu a Slováci si ve stejný den od 17:00 zahrají v Trenčíně s USA. Živé textové přenosy budete moct sledovat na www.onlajny.com!

Facebook HGC

5.6. - Zajímá vás dění na Hlinka Gretzky Cupu? Sledujte facebookovou stránku turnaje.
Historie hokejové legendy

Ivan Hlinka a vše kolem něj

Více o legendě

Facebook

Hlinka Gretzky Cup aktualizoval(a) úvodní fotku.

Facebook

Hlinka Gretzky Cup si aktualizoval(a) profilový obrázek.

Facebook

Hlinka Gretzky Cup si aktualizoval(a) životopis.

Facebook

For the second time, the #HlinkaGretzkyCup comes to Edmonton from Aug. 5-10! ??Pour la deuxieme fois, la #CoupeHlinkaGretzky aura lieu a Edmonton, cette fois du 5 au 10 aout! ??

Facebook

Dámy a pánové, Kanada je mistrem Hlinka Gretzky Cupu 2023! ??

Facebook

Kanada je po roce znovu šampion, gratulujeme! ??