ČLÁNEK

Ubojovali jsme to, těší po další výhře Filipa Zadinu. Duel proti USA Češi nevypustí

09.08.2016 | Vojtěch Balon

Břeclav - Na jedničku s hvězdičkou vychází českým hokejistům vstup do domácího Memoriálu Ivana Hlinky. Po demolici Švýcarů si družina Václava Varadi připsala i skalp Finska, k němuž důležitým gólem na 2:2 pomohl i útočník Filip Zadina. „Tenhle zápas nás stál strašně moc sil a jsme moc rádi, že jsme to ukončili už v normální hrací době,“ nechal se slyšet pardubický odchovanec bezprostředně poté, co si Češi zajistili postup do semifinále.

Vítězství se ovšem nerodilo vůbec snadno. Za stavu 1:1 neproměnili Češi několik přesilovek, naopak Finové hned svou první početní výhodu přetavili v gól. „Neznervózněli jsme. Moc nám nepomohl ani led, který už nebyl moc kvalitní, ale nakonec jsme to ubojovali a to je důležité,“ pravil Zadina, jemuž se doslova znenadání podařilo vyrovnat na 2:2, ačkoliv měl soupeř převahu. „Našlápl jsem za modrou a gólman se mi potom snažil vypíchnout puk, tak jsem zareagoval a zasunul ho do branky,“ popsal šestnáctiletý reprezentant svou trefu.

Hned na začátku závěrečné dvacetiminutovky se Čechům poprvé v zápase podařilo utéct na dvougólový rozdíl. „Určitě to byl rozhodující moment. Sice nás pak dotáhli na jeden gól, ale byli jsme si jistější, že to máme ve svých rukou a zvládli jsme to,“ těší útočníka, jenž bude k dispozici pro draft do NHL až v roce 2018. „Trochu jsme se v závěru báli, aby Finové nevyrovnali, ale ubojovali jsme to,“ dodal.

Český tým si zajistil postup do semifinále už po dvou utkáních, zítra ještě Varaďovu partu čeká těžké utkání proti dosud neporaženým Spojeným státům. „Budeme se připravovat stejně jako na každý zápas, protože kdybychom to vypustili, tak by se nám to v semifinále vrátilo. Určitě se budeme snažit vyhrát,“ řekl pardubický odchovanec na závěr.

Krátké zprávy

Velký divácký zájem

2.8. - Hlavně díky fanouškům mají zápasy Hlinka Gretzky Cupu skvělou atmosféru. Český hokej moc těší zájem o tento tradiční mládežnický turnaj v Břeclavi. Všem, kteří nemají permanentku na všechny zápasy, zároveň doporučujeme, aby do Fosfa arény dorazili s předstihem a vyhnuli se tak frontám, které se občas díky velké poptávce po vstupenkách před zápasy tvoří.

Přátelská utkání

17.6. - Před startem samotného turnaje Hlinka Gretzky Cupu 2023 se ještě 29. července uskuteční přátelská utkání domácích týmů. Česká republika vyzve v Břeclavi od 18:30 Kanadu a Slováci si ve stejný den od 17:00 zahrají v Trenčíně s USA. Živé textové přenosy budete moct sledovat na www.onlajny.com!

Facebook HGC

5.6. - Zajímá vás dění na Hlinka Gretzky Cupu? Sledujte facebookovou stránku turnaje.
Historie hokejové legendy

Ivan Hlinka a vše kolem něj

Více o legendě

Facebook

Tickets are on sale for the #HlinkaGretzkyCup! ??Les billets sont en vente pour la #CoupeHlinkaGretzky! ??

Facebook

CIRCLE YOUR CALENDAR! The #HlinkaGretzkyCup schedule is out! ??A AJOUTER A VOTRE CALENDRIER! L’horaire de la #CoupeHlinkaGretzky est pret! ??

Facebook

Hlinka Gretzky Cup aktualizoval(a) úvodní fotku.

Facebook

Hlinka Gretzky Cup si aktualizoval(a) profilový obrázek.