ČLÁNEK

Turnaj chceme dotáhnout do vítězného konce, shodují se Martin Weinhold a Filip Chlapík

15.08.2014 | Dominik Jakubec

Semifinálové vítězství České republiky nad Švédskem rozhodlo o tom, že se ve finále domácí výběr utká s reprezentací Kanady. A české opory, útočník Filip Chlapík a obránce Martin Weinhold, slibují, že se na utkání připraví co nejlépe. „Je to skvělý pocit, mít medaili jistou, ale chceme uspět i ve finále," tvrdí Chlapík. A Weinhold slibuje: „Dáme do toho vše!"

Martin Weinhold: Snad lidi i ve finále opět vytvoří skvělou atmosféru

Sedmnáctiletý obránce byl v utkání hodně vidět. Díky jedné asistenci se dokonce dostal do čela kanadského bodování českého týmu. „Hodnocení zápasu? Stoprocentně pozitivní! Byl to těžký duel, ale podařilo se nám ho vyhrát,“ usmívá se od ucha k uchu čerstvý hráč Karlových Varů, který se v nové sezoně s týmem představí v prestižní juniorské soutěži MHL.

Nadšený byl také ze skvělé divácké kulisy, která na stadionu panovala. „Atmosféra byla jedním slovem paráda! Je to bomba hrát před takhle plným stadionem. Donutí vás to ke stoprocentnímu výkonu,“ neskrýval nadšení. A přidal pozvánku na sobotní duel o zlato: „Všichni jsme rádi, že tu jsou takoví fanoušci, a tímto bychom je rádi pozvali i na finále. Byli bychom rádi, kdyby opět vytvořili takhle skvělou atmosféru!“

Co teď hráče před posledním duelem na turnaji čeká? „Na Kanadu se co nejlépe připravíme. Trenéři nám nachystají nějaké video, tak je nastudujeme, a v sobotu dáme do zápasu vše,“ slibuje Weinhold. A dodává: „Už od začátku turnaje hrajem jako jeden tým, dodržujeme taktiku a bojujeme jeden za druhého. I proto teď doufáme, že se nám podaří dotáhnout turnaj do vítězného konce,“ přeje si.

Filip Chlapík: Kanada má skvělý tým, ale my si zlato vzít nenecháme!

Semifinále proti Švédsku bylo velice náročné, zejména ve třetí třetině totiž Švédové obléhali českou branku velmi často: „V závěru při tlaku Švédska jsme se snažili v rohu našetřit čas. Vyhodit se nám sice nedařilo, ale každý ze sebe vydal maximum,“ je na tým hrdý Filip Chlapík. Právě obětavost týmu vidí jako rozhodující faktor: „Makali jsme do poslední chvíle a právě díky tomu obrovskému nasazení jsme vyhráli.“

V úvodním dějství se přitom zdálo, že mají Češi zápas pod kontrolou, vedli 1:0 a herně svého soupeře předčili. „Jenže ve druhé třetině jsme trochu polevili a inkasovali dva smolné góly,“ přiznává nadějný útočník. „Naštěstí jsme se po oddechovém čase uklidnili a přeci jen jsme dokázali zápas dotáhnout k vítězství.“

Už samotný postup do finále je pro českou reprezentaci velkým úspěchem. „Je to skvělý pocit, už máme jistou medaili,“ raduje se Chlapík. „Od prvního zápasu se tady postupně zlepšujeme, zejména tedy v defenzivě. Myslím si, že naše hra je zápas od zápasu lepší, vypilovali jsme nějaké nedostatky a na finále se všichni moc těšíme.“

A jak vidí šance na celkové vítězství na turnaji? „Kanada má výborný mančaft, ale věříme si a jsme v takové euforii, že nás snad už nic neporazí. Nenecháme si to vzít,“ přiznává značné sebevědomí českého výběru. Proti Kanadě například Česká republika nastoupila na letošním mistrovství světa hráčů do osmnácti let a bylo z toho vítězství 4:3 po prodloužení v semifinále. I na to se budou svěřenci Jakuba Petra snažit v sobotu navázat.

Zejména před začátkem turnaje se v médiích hodně řešilo, že dres Kanady oblékne Adam Musil. „Samozřejmě budeme mít ve finále o to větší motivaci, že za Kanadu hraje Adam, ale jeden hráč nás nemůže porazit. Budeme bojovat jako tým. Všichni společně věříme v úspěch,“ uzavírá. Finále české mladíky čeká v sobotu 16. srpna od 17 hodin.

Krátké zprávy

Velký divácký zájem

2.8. - Hlavně díky fanouškům mají zápasy Hlinka Gretzky Cupu skvělou atmosféru. Český hokej moc těší zájem o tento tradiční mládežnický turnaj v Břeclavi. Všem, kteří nemají permanentku na všechny zápasy, zároveň doporučujeme, aby do Fosfa arény dorazili s předstihem a vyhnuli se tak frontám, které se občas díky velké poptávce po vstupenkách před zápasy tvoří.

Přátelská utkání

17.6. - Před startem samotného turnaje Hlinka Gretzky Cupu 2023 se ještě 29. července uskuteční přátelská utkání domácích týmů. Česká republika vyzve v Břeclavi od 18:30 Kanadu a Slováci si ve stejný den od 17:00 zahrají v Trenčíně s USA. Živé textové přenosy budete moct sledovat na www.onlajny.com!

Facebook HGC

5.6. - Zajímá vás dění na Hlinka Gretzky Cupu? Sledujte facebookovou stránku turnaje.
Historie hokejové legendy

Ivan Hlinka a vše kolem něj

Více o legendě

Facebook

Tickets are on sale for the #HlinkaGretzkyCup! ??Les billets sont en vente pour la #CoupeHlinkaGretzky! ??

Facebook

CIRCLE YOUR CALENDAR! The #HlinkaGretzkyCup schedule is out! ??A AJOUTER A VOTRE CALENDRIER! L’horaire de la #CoupeHlinkaGretzky est pret! ??

Facebook

Hlinka Gretzky Cup aktualizoval(a) úvodní fotku.

Facebook

Hlinka Gretzky Cup si aktualizoval(a) profilový obrázek.