ČLÁNEK

Slováci vyzvou ruského giganta o zlato! O bronz se chystá severské derby

06.08.2021 | Martin Pacák, FOTO: HockeySlovakia

Slovenská reprezentace na turnaji nepřestává překvapovat! Po Spojených státech, Němcích a Švédech si v semifinále smlsla také na finském Suomi (6:2). Nyní naše východní sousedy čeká asi nejtěžší výzva – ruská sborná.

Výběr trenéra Ivana Feneše pokračuje svou krasojízdu. Po poměrně hladkém postupu z piešťanské skupiny B, kde Slováci obsadili první místo při skóre 21:7, srazili v semifinále Finsko. Pod jednoznačný výsledek se podepsalo celé mužstvo zodpovědným a týmovým výkonem, který podtrhl gólman Rastislav Eliáš. 

V Břeclavi rudá mašina se svým semifinálovým soupeřem měla o poznání více práce. V utkání prohrávala 0:2 a 2:4, do konce druhého dějství ale svého soka dotáhla a v tom třetím definitivně zvrátila zápas ve svůj prospěch a zvítězila 7:5.

Po důležitém triumfu tak Rusové slaví postup do finále, kde změří síly právě se slovenskou reprezentací. Zvládne parta okolo kapitána Šimona Nemce přepsat historii a poprvé opanovat celý Hlinka Gretzky Cup? Jednalo by se o největší slovenský úspěch od bronzu U20 z MS roku 2015! Snažení našich východních sousedů můžete sledovat od 17:00 ZDE, nebo prostřednictvím textového přenosu.

Zatímco se v Piešťanech bude hrát finálové klání, v Břeclavi se o bronzové medaile poperou poražení semifinalisté – Finové se Švédy. Severské derby stejně jako finálový střet těžko hledá výraznějšího favorita a k vidění by měla být zajímavá podívaná! Z pohodlí domova si ji můžete pustit od 17:00 ZDE. K dispozici ale tradičně bude i textový přenos.

Krátké zprávy

Velký divácký zájem

2.8. - Hlavně díky fanouškům mají zápasy Hlinka Gretzky Cupu skvělou atmosféru. Český hokej moc těší zájem o tento tradiční mládežnický turnaj v Břeclavi. Všem, kteří nemají permanentku na všechny zápasy, zároveň doporučujeme, aby do Fosfa arény dorazili s předstihem a vyhnuli se tak frontám, které se občas díky velké poptávce po vstupenkách před zápasy tvoří.

Přátelská utkání

17.6. - Před startem samotného turnaje Hlinka Gretzky Cupu 2023 se ještě 29. července uskuteční přátelská utkání domácích týmů. Česká republika vyzve v Břeclavi od 18:30 Kanadu a Slováci si ve stejný den od 17:00 zahrají v Trenčíně s USA. Živé textové přenosy budete moct sledovat na www.onlajny.com!

Facebook HGC

5.6. - Zajímá vás dění na Hlinka Gretzky Cupu? Sledujte facebookovou stránku turnaje.
Historie hokejové legendy

Ivan Hlinka a vše kolem něj

Více o legendě

Facebook

Dámy a pánové, Kanada je mistrem Hlinka Gretzky Cupu 2023! ??

Facebook

Kanada je po roce znovu šampion, gratulujeme! ??

Facebook

Amerika dokráčela bezpečně za ziskem ?? bronzu! Gratulujeme!USA wins the bronze ?? medal! Congratulations!

Facebook

Sledujte zápas mezi ???? Českem a ???? Kanadou živě na Youtube! ??

Facebook

Severoamerické derby pro ???? Kanadu! Ve finále zabojuje o zlato s domácími Čechy. ??

Facebook

Česko nadělilo Finsku 8 golů a je ve finále poprvé od roku 2017! ??