ČLÁNEK

Se Švédskem hrajeme o všechno, musíme k tomu tak přistoupit, velí David Čermák

01.08.2023 | Daniel Lhotský

V úterním zápase Češi porazili Německo 6:2 a připsali si důležité body do tabulky. Hlavní trenér výběru U18 David Čermák však nebyl po zápase s výkonem svých svěřenců zcela spokojený. „Po první třetině jsme vedli jen 1:0. Němci samozřejmě cítili šanci a hráli dál, sami jsme si to zkomplikovali,“ říkal po úterním zápasu.

„Byl to těžký zápas po tom včerejším. Chtěli jsme do toho lépe vstoupit, abychom si to trochu ulehčili, ale to se nám nepovedlo. Po první třetině jsme vedli jen 1:0. Němci samozřejmě cítili šanci a hráli dál, sami jsme si to zkomplikovali,“ mrzel Čermáka nepovedený vstup do zápasu. Češi z řady dobrých příležitostí neskórovali, nervozitou to však podle hlavního trenéra reprezentace nebylo. „Myslím si, že nervozita za to určitě nemůže. S koncovkou máme problémy pořád a to nás bohužel trošičku sráží. Dnes výkon nebyl takový, jako včera, to rozhodlo o skóre.“

Svěřence Davida Čermáka čeká ve středu poslední zápas ve skupině, ve kterém narazí na Švédy. Čermák od hráčů očekává lepší přístup než při zápase s Německem. „Na něco je upozorníme zítra na poradě při videu. Zítra je to zápas o všechno, abychom se dostali do semifinále. Musíme k tomu tak přistoupit,“ říkal po utkání s Němci.

Dva rozdílné výsledky Švédska ve skupině podle Čermáka nejsou tak velkým překvapením, jak by se mohlo některým fanouškům na první pohled zdát. „To je zkrátka juniorský hokej. Týmy jsou velmi vyrovnané, stačí jeden špatný den a zápas se nezvládne. Finové včera dali Kanadě devět gólů a Švýcarům dnes jen jeden,“ vysvětloval.

Druhé utkání Česka ve skupině opět doprovázela skvělá divácká atmosféra, což ocenil i trenér Čermák. „Je to tu super. Hlavně pro kluky, kteří na to nejsou zvyklí, je to určitě parádní pocit.“ Potěšil ho také fakt, že se prosadili hráči ze všech čtyř útoků. „Je vždy dobře, když to nestojí jen na jedné lajně. Jsme rádi za ty kluky, kteří dnes dávali góly, zvedne jim to sebevědomí a to je jedině dobře.“

Český tým má postup do semifinále na dosah. Podobně jako hráči ani David Čermák zatím nevyhlíží případné soupeře pro play-off. „Výsledky samozřejmě známe, ale je úplně jedno, na koho narazíme. Jestli Finsko, Kanada nebo Švýcarsko, se kterým jsme nedávno hráli. Mají velmi dobrý tým a dnes to potvrdili. Na soupeře vůbec nekoukáme, když chce někdo v turnaji vyhrát, tak musí porazit všechny.“ Do zápasů naskočili už oba brankáři, dostane jeden z nich ve zbytku turnaje přednost? „Ještě jsme se o tom nebavili,“ odpověděl Čermák.

Krátké zprávy

Velký divácký zájem

2.8. - Hlavně díky fanouškům mají zápasy Hlinka Gretzky Cupu skvělou atmosféru. Český hokej moc těší zájem o tento tradiční mládežnický turnaj v Břeclavi. Všem, kteří nemají permanentku na všechny zápasy, zároveň doporučujeme, aby do Fosfa arény dorazili s předstihem a vyhnuli se tak frontám, které se občas díky velké poptávce po vstupenkách před zápasy tvoří.

Přátelská utkání

17.6. - Před startem samotného turnaje Hlinka Gretzky Cupu 2023 se ještě 29. července uskuteční přátelská utkání domácích týmů. Česká republika vyzve v Břeclavi od 18:30 Kanadu a Slováci si ve stejný den od 17:00 zahrají v Trenčíně s USA. Živé textové přenosy budete moct sledovat na www.onlajny.com!

Facebook HGC

5.6. - Zajímá vás dění na Hlinka Gretzky Cupu? Sledujte facebookovou stránku turnaje.
Historie hokejové legendy

Ivan Hlinka a vše kolem něj

Více o legendě

Facebook

Tickets are on sale for the #HlinkaGretzkyCup! ??Les billets sont en vente pour la #CoupeHlinkaGretzky! ??

Facebook

CIRCLE YOUR CALENDAR! The #HlinkaGretzkyCup schedule is out! ??A AJOUTER A VOTRE CALENDRIER! L’horaire de la #CoupeHlinkaGretzky est pret! ??

Facebook

Hlinka Gretzky Cup aktualizoval(a) úvodní fotku.

Facebook

Hlinka Gretzky Cup si aktualizoval(a) profilový obrázek.

Facebook

Hlinka Gretzky Cup si aktualizoval(a) životopis.

Facebook

For the second time, the #HlinkaGretzkyCup comes to Edmonton from Aug. 5-10! ??Pour la deuxieme fois, la #CoupeHlinkaGretzky aura lieu a Edmonton, cette fois du 5 au 10 aout! ??