ČLÁNEK

S USA nás čeká těžší zápas než minule, myslí si Pšenička o závěrečném duelu českého týmu

13.08.2015 | Václav Petrů

Břeclav - Pocity zklamání ze středeční prohry se Švédskem musí čeští reprezentanti do 18 let na probíhajícím Memoriálu Ivana Hlinky hodit rychle za hlavu. Již zítra je čeká závěrečný zápas na turnaji, v němž se střetnou o konečné páté místo s USA. I přes prohru s Třemi korunkami našli čeští zástupci pozitiva na svém působení ve skupině. „Neodehráli jsme špatné zápasy," zhodnotil brankář Adam Brízgala. Trenérovi Robertu Reichelovi se zase líbila týmová morálka. „Kluci makali naplno," uznal kouč.

Čeští mladíci podlehli ve středu v přímém souboji o postup do semifinále Švédsku 0:2 a zahrají si o páté místo, svěřencům trenérů Reichela a Augusty se nepovedlo ani jednou překonat gólmana Filipa Gustavssona. „Kluci začali hrát pozdě. Neříkám, že jsme neměli šance, ale pořádně jsme se rozehráli až v power play poté, co jsme dostali druhý gól," vrátil se k utkání brankář Adam Brízgala, který si připsal 19 úspěšných zásahů, za svá záda pustil dva kotouče.

Hráče pražské Sparty mrzela především první inkasovaná branka z hole Jespera Bratta ze 46. minuty. „Zareagoval jsem pozdě. Bohužel jsem si nepohlídal zakončujícího hráče, neviděl jsem ho," litoval Brízgala situaci, kdy se nestačil přesunout ke své levé tyči a Bratt po přesné střele z pravého kruhu otevřel skóre utkání.

Nadějný český brankář hodnotil působení českého týmu ve skupině i přes nezdar pozitivně. „Myslím si, že jsme neodehráli špatné zápasy. Ale je pro nás zklamání, že jsme nepostoupili do semifinále, chtěli jsme se dostat mnohem dál," litoval Brízgala. I trenér českého výběru, legendární Robert Reichel našel světlé okamžiky ve hře svých svěřenců. „Kluci makali na doraz. V naší hře ovšem nebylo to, na co jsme byli zvyklí během sezony, když je lepší led. Ale podmínky jsou pro všechny stejné. Ovšem musím hráče pochválit, že vydrželi makat naplno po celých šedesát minut a nesložili se, i když se nám nedařilo," řekl člen zlatého týmu z Nagana a současný trenér české osmnáctky.

Pro domácí reprezentaci Memoriál Ivana Hlinky včerejší prohrou nekončí. Již zítra vyzvou v duelu o páté místo hokejisty USA, s nimiž sehráli přípravné utkání před turnajem, které Reichelovi svěřenci vyhráli 2:1. „Určitě to bude těžký zápas, těžší než minule, kdy šlo jen o přípravu. Ve čtvrtek se na Američany budeme připravovat celý den jak po fyzické, tak po psychické stránce," slíbil Tomáš Pšenička (na snímku), jenž byl po středečním duelu proti Švédsku vyhlášen nejlepším českým hráčem. Duel o páté místo začíná na ledě Ice Bors Areny v pátek v 15:40.

Krátké zprávy

Harmonogram turnaje

6.7. - Harmonogram turnaje i s tabulkami si můžete doma vytisknout a postupně doplňovat výsledky.

Přátelská utkání

17.6. - Před startem samotného turnaje Hlinka Gretzky Cupu 2021 se ještě 31. července uskuteční přátelská utkání domácích týmů. Česká republika vyzve v Břeclavi od 18:30 USA a Slováci si ve stejný den zahrají v Piešťanech s Ruskem. Živé textové přenosy budete moct sledovat na www.onlajny.com!

Twitter HGC

1.6. - Hlinka Gretzky Cup má i svůj účet na Twitteru. Najdete ho zde!
Historie hokejové legendy

Ivan Hlinka a vše kolem něj

Více o legendě

Twitter

Images from an amazing last day ?? #HlinkaGretzkyCup | @ABRamDealers

Facebook

Images from an amazing last day ?? #HlinkaGretzkyCup | Your Alberta Ram Dealers

Facebook

Hometown champs! ????#HlinkaGretzkyCup | Your Alberta Ram Dealers | Hockey Canada

Twitter

Hometown champs! ????#HlinkaGretzkyCup | @ABRamDealers | @HockeyCanada

Facebook

GAME OVER! | CANADA ???? are your 2022 #HlinkaGretzkyCup champions with a 4-1 win over ???? in the gold medal finals!?? https://hc.hockey/HGC2022Stats22Your Alberta Ram Dealers | Tre Kronor | Hockey Canada

Twitter

GAME OVER! | CANADA ???? are your 2022 #HlinkaGretzkyCup champions with a 4-1 win over ???? in the gold medal finals!?? hc.hockey/HGC2022Stats22@ABRamDealers | @Trekronorse | @HockeyCanada