ČLÁNEK

Rozjetí Slováci si to ve středu rozdají se Švédskem. Češi vyzvou sbornou

04.08.2021 | Michal Krobot, Adéla Kvapilová, FOTO: HockeySlovakia

Národní tým si po těsné prohře s Finskem trochu zkomplikoval postupovou cestu do bojů o medaile. Skupina A se tímto zamotala a šance Finska na semifinále stále žije. Zato ve skupině B už je jasno. Švédsko potvrdilo roli favorita proti výběru USA a Slováci doslova zdemolovali Němce. Oba týmy si tak zajistily postup do sobotních bitev.

Skupina A

Třetí hrací den může ještě s pořadím ve skupině A zamíchat. Jediný tým, který má jasný postup do semifinále, je Rusko. Sborná ve dvou zápasech posbírala maximální počet bodů – šest, čímž si upevnila své místo, a skončí ve skupině nejhůř druhá. O semifinále budou na dálku svádět boj Češi a Fini.

Národní tým má aktuálně po výhře a prohře čtyři body, rival ze Skandinávie o dva méně. Finským mladíkům přeje los, ve středu odpoledne narazí na Švýcary, kteří zatím nepředvádějí přesvědčivé výkony a jsou považováni za outsidery. Na druhou stranu mohou překvapit a favorizovanou družinu Suomi porazit. Utkání startuje v 15:30, sledovat ho můžete prostřednictvím textového přenosu či livestreamu

Na večer je naplánován duel, jenž pravděpodobně určí vítěze skupiny. Úderem 19. hodiny v břeclavské aréně vypukne zápas Česko – Rusko, který bude rozhodovat o postupu českých hokejistů do závěrečných bojů o medaile. Při pohledu na statistiky je sborná favoritem, nicméně i zde může být vše jinak. Pro české hráče může být klíčovým faktem domácí prostředí, které díky skandujícím fanouškům vytvoří skvělou motivující atmosféru. Duel je opět možné sledovat jako textový či přímý přenos.

Skupina B

Ve středu 4. srpna si to mezi sebou jako první rozdají mužstva USA a Německa, kterým definitivně utekly šance na postup do play-off. Spojené státy prohrály v přestřelce se Švédskem a s nula body okupují předposlední pozici. V ještě horší situaci je mužstvo Německa, které ve dvou zápasech inkasovalo dohromady sedmnáct branek a je suverénně nejhorší na turnaji. Duel o třetí místo skupiny B můžete sledovat od 15:30 prostřednictvím textového přenosu a nebo zkouknout přímý přenos

Zlatý hřeb večera přijde v 19:00 v podobě souboje o první místo mezi nekompromisním Slovenskem a rozjetým týmem Švédska. Tyto družstva jsou na Hlinka Gretzky Cupu zatím neporaženy. Slováci dokázali ve dvou zápasech vstřelit sedmnáct gólů a jsou nejproduktivnějším mužstvem napříč skupinami. Na druhé straně stojí soupeř, který musel hned dvakrát otáčet stav utkání a současné první místo si jednoznačně zaslouží. Toto pikantní utkání budete moct sledovat přes textový přenos anebo v přímém přenosu na YouTube.

Krátké zprávy

Velký divácký zájem

2.8. - Hlavně díky fanouškům mají zápasy Hlinka Gretzky Cupu skvělou atmosféru. Český hokej moc těší zájem o tento tradiční mládežnický turnaj v Břeclavi. Všem, kteří nemají permanentku na všechny zápasy, zároveň doporučujeme, aby do Fosfa arény dorazili s předstihem a vyhnuli se tak frontám, které se občas díky velké poptávce po vstupenkách před zápasy tvoří.

Přátelská utkání

17.6. - Před startem samotného turnaje Hlinka Gretzky Cupu 2023 se ještě 29. července uskuteční přátelská utkání domácích týmů. Česká republika vyzve v Břeclavi od 18:30 Kanadu a Slováci si ve stejný den od 17:00 zahrají v Trenčíně s USA. Živé textové přenosy budete moct sledovat na www.onlajny.com!

Facebook HGC

5.6. - Zajímá vás dění na Hlinka Gretzky Cupu? Sledujte facebookovou stránku turnaje.
Historie hokejové legendy

Ivan Hlinka a vše kolem něj

Více o legendě

Facebook

Hlinka Gretzky Cup aktualizoval(a) úvodní fotku.

Facebook

Hlinka Gretzky Cup si aktualizoval(a) profilový obrázek.

Facebook

Hlinka Gretzky Cup si aktualizoval(a) životopis.

Facebook

For the second time, the #HlinkaGretzkyCup comes to Edmonton from Aug. 5-10! ??Pour la deuxieme fois, la #CoupeHlinkaGretzky aura lieu a Edmonton, cette fois du 5 au 10 aout! ??

Facebook

Dámy a pánové, Kanada je mistrem Hlinka Gretzky Cupu 2023! ??

Facebook

Kanada je po roce znovu šampion, gratulujeme! ??