ČLÁNEK

Musíme dále zapracovat na zlepšení hry v početní výhodě, je si vědom Radel Fazleyev

06.08.2013 | Tomáš Lysý, Vladimír Lysý

Až do třetí třetiny trvalo hokejistům Ruska, než konečně využíli přesilovou hru. V první dvacetiminutovce pohrdli hned čtyřmi možnostmi ke skórování z početní výhody, následující část měli plnou dvouminutovou přesilovku pouze jednu. Až tu šestou, rozdělenou do druhé a třetí třetiny, proměnili. „Američané se při přesilovkách dobře bránili, nebyli jsme schopni je přehrát a něčím překvapit,“ říká Radel Fazleyev, který byl oceněn jako nejlepší hráč svého týmu v zápase proti USA a který právě šestou přesilovku svého týmu využil. Ameriku ale ztracené vedení nezlomilo. Za nerozhodného stavu přidala dva góly a po ztraceném bodě v prodloužení prvního zápasu proti Finsku nyní bodovala naplno.

Radeli, mohl byste zhodnotit druhý zápas Ruska na Ivan Hlinka Memorial Cup proti týmu USA?

Do utkání jsme nevstoupili dobře, nevyužili jsme naše šance hlavně v přesilovkách a Američané nás přehrávali. Až ve druhé a na začátku třetí třetiny jsme začali hrát svojí hru, ale bohužel jsme utkání nedotáhli do vítězného konce, nechali jsme se soupeřem zatlačit, ten vstřelil další dvě branky a rozhodl utkání.

Rusko mělo v první třetině k dispozici čtyři přesilové hry, ale ani jedna z nich nebyla využita. Proč se Vám to nepodařilo?

Američané se při přesilovkách dobře bránili, nebyli jsme schopni je přehrát a něčím překvapit. Musíme dále zapracovat na zlepšení hry v početní výhodě. Budeme přesilovky nacvičovat i při tréninku.

Nakonec jste z početní výhody přece jen dali gól, a to na začátku třetí třetiny, kdy jste dohrávali minutu přesilovky z konce druhé části. Autorem trefy na 2:2 jste byl vy. Jak gól padl?

Rozehráli jsme útočnou akci, chtěli jsme srovnat skóre, dostal jsem přihrávku, opřel se do puku a zavěsil jsem.

Americký gólman si dnes připsal 32 zásahů a chytal velmi dobře. Souhlasíte?

Nemyslím si, že by americký gólman byl tak vynikající, přesto podal velmi spolehlivý výkon. Ale my jsme mu jeho úlohu velmi ulehčili. Nehráli jsme dobře, nevyšly nám přesilovky. Je to hlavně naše vina, že jsme nedali gól, opět budeme muset usilovně pracovat na zlepšení.

Krátké zprávy

Harmonogram turnaje

6.7. - Harmonogram turnaje i s tabulkami si můžete doma vytisknout a postupně doplňovat výsledky.

Přátelská utkání

17.6. - Před startem samotného turnaje Hlinka Gretzky Cupu 2021 se ještě 31. července uskuteční přátelská utkání domácích týmů. Česká republika vyzve v Břeclavi od 18:30 USA a Slováci si ve stejný den zahrají v Piešťanech s Ruskem. Živé textové přenosy budete moct sledovat na www.onlajny.com!

Twitter HGC

1.6. - Hlinka Gretzky Cup má i svůj účet na Twitteru. Najdete ho zde!
Historie hokejové legendy

Ivan Hlinka a vše kolem něj

Více o legendě

Facebook

Images from an amazing last day ?? #HlinkaGretzkyCup | Your Alberta Ram Dealers

Facebook

Hometown champs! ????#HlinkaGretzkyCup | Your Alberta Ram Dealers | Hockey Canada

Twitter

Images from an amazing last day ?? #HlinkaGretzkyCup | @ABRamDealers

Twitter

Hometown champs! ????#HlinkaGretzkyCup | @ABRamDealers | @HockeyCanada

Facebook

GAME OVER! | CANADA ???? are your 2022 #HlinkaGretzkyCup champions with a 4-1 win over ???? in the gold medal finals!?? https://hc.hockey/HGC2022Stats22Your Alberta Ram Dealers | Tre Kronor | Hockey Canada

Twitter

GAME OVER! | CANADA ???? are your 2022 #HlinkaGretzkyCup champions with a 4-1 win over ???? in the gold medal finals!?? hc.hockey/HGC2022Stats22@ABRamDealers | @Trekronorse | @HockeyCanada