ČLÁNEK

Musíme dále zapracovat na zlepšení hry v početní výhodě, je si vědom Radel Fazleyev

06.08.2013 | Tomáš Lysý, Vladimír Lysý

Až do třetí třetiny trvalo hokejistům Ruska, než konečně využíli přesilovou hru. V první dvacetiminutovce pohrdli hned čtyřmi možnostmi ke skórování z početní výhody, následující část měli plnou dvouminutovou přesilovku pouze jednu. Až tu šestou, rozdělenou do druhé a třetí třetiny, proměnili. „Američané se při přesilovkách dobře bránili, nebyli jsme schopni je přehrát a něčím překvapit,“ říká Radel Fazleyev, který byl oceněn jako nejlepší hráč svého týmu v zápase proti USA a který právě šestou přesilovku svého týmu využil. Ameriku ale ztracené vedení nezlomilo. Za nerozhodného stavu přidala dva góly a po ztraceném bodě v prodloužení prvního zápasu proti Finsku nyní bodovala naplno.

Radeli, mohl byste zhodnotit druhý zápas Ruska na Ivan Hlinka Memorial Cup proti týmu USA?

Do utkání jsme nevstoupili dobře, nevyužili jsme naše šance hlavně v přesilovkách a Američané nás přehrávali. Až ve druhé a na začátku třetí třetiny jsme začali hrát svojí hru, ale bohužel jsme utkání nedotáhli do vítězného konce, nechali jsme se soupeřem zatlačit, ten vstřelil další dvě branky a rozhodl utkání.

Rusko mělo v první třetině k dispozici čtyři přesilové hry, ale ani jedna z nich nebyla využita. Proč se Vám to nepodařilo?

Američané se při přesilovkách dobře bránili, nebyli jsme schopni je přehrát a něčím překvapit. Musíme dále zapracovat na zlepšení hry v početní výhodě. Budeme přesilovky nacvičovat i při tréninku.

Nakonec jste z početní výhody přece jen dali gól, a to na začátku třetí třetiny, kdy jste dohrávali minutu přesilovky z konce druhé části. Autorem trefy na 2:2 jste byl vy. Jak gól padl?

Rozehráli jsme útočnou akci, chtěli jsme srovnat skóre, dostal jsem přihrávku, opřel se do puku a zavěsil jsem.

Americký gólman si dnes připsal 32 zásahů a chytal velmi dobře. Souhlasíte?

Nemyslím si, že by americký gólman byl tak vynikající, přesto podal velmi spolehlivý výkon. Ale my jsme mu jeho úlohu velmi ulehčili. Nehráli jsme dobře, nevyšly nám přesilovky. Je to hlavně naše vina, že jsme nedali gól, opět budeme muset usilovně pracovat na zlepšení.

Krátké zprávy

Velký divácký zájem

2.8. - Hlavně díky fanouškům mají zápasy Hlinka Gretzky Cupu skvělou atmosféru. Český hokej moc těší zájem o tento tradiční mládežnický turnaj v Břeclavi. Všem, kteří nemají permanentku na všechny zápasy, zároveň doporučujeme, aby do Fosfa arény dorazili s předstihem a vyhnuli se tak frontám, které se občas díky velké poptávce po vstupenkách před zápasy tvoří.

Přátelská utkání

17.6. - Před startem samotného turnaje Hlinka Gretzky Cupu 2023 se ještě 29. července uskuteční přátelská utkání domácích týmů. Česká republika vyzve v Břeclavi od 18:30 Kanadu a Slováci si ve stejný den od 17:00 zahrají v Trenčíně s USA. Živé textové přenosy budete moct sledovat na www.onlajny.com!

Facebook HGC

5.6. - Zajímá vás dění na Hlinka Gretzky Cupu? Sledujte facebookovou stránku turnaje.
Historie hokejové legendy

Ivan Hlinka a vše kolem něj

Více o legendě

Facebook

Tickets are on sale for the #HlinkaGretzkyCup! ??Les billets sont en vente pour la #CoupeHlinkaGretzky! ??

Facebook

CIRCLE YOUR CALENDAR! The #HlinkaGretzkyCup schedule is out! ??A AJOUTER A VOTRE CALENDRIER! L’horaire de la #CoupeHlinkaGretzky est pret! ??

Facebook

Hlinka Gretzky Cup aktualizoval(a) úvodní fotku.

Facebook

Hlinka Gretzky Cup si aktualizoval(a) profilový obrázek.