ČLÁNEK

Mrzí nás to, jak jsme hráli a že jsme dostali tolik gólů, říká po utkání se Švédskem Matúš Sukeľ

09.08.2013 | Tomáš Lysý

Prvním zápasem pátečního piešťanského programu bylo utkání o sedmé místo. V něm se utkali Slováci se hokejisty Tre kronor. Domácím hokejistům se ale zápas vůbec nevydařil. V první dvacetiminutovce inkasovali třikrát, v následující dokonce šestkrát a debakl zakončili závěrečnou třetinou, kdy Švédsko přidalo desátý a jedenáctý gól. „Hráli jsme v první řadě nedisciplinovaně, nebránili jsme, pouštěli jsme švédské hráče do brány. Ti chodili sami na bránu, přečíslovali nás a z toho jsme dostali góly. povídá smutně Matúš Sukeľ, který byl vyhlášen nejlepším hráčem svého týmu.

Ocenění nejlepší hráč zápasu nemůže v utkání, kdy tým prohraje o jedenáct branek, ani těšit. Podobně to vidí i jeho držitel. „Taková cena vůbec nepotěší, když prohrajete 0:11. My se stydíme za takový výsledek. Mrzí nás to, jak jsme hráli a že jsme dostali tolik gólů, soukal ze sebe zklamaný hráč.

Slovensku se na turnaji nedařily zejména první třetiny. V dosavadních třech zápasech měli Slováci bilanci po úvodní dvacetiminutovce velmi nepříznivou – pouze 1 bod a skóre 0:5. V utkání o sedmé místo si ji rozhodně nevylepšili. „První třetinu jsme prohráli 0:3. V kabině jsme si potom říkali, že na led vyjede úplně jiné mužstvo. Ale my jsme dostali šest gólů! To nám prostě nevyšlo. Jak říkám, mrzí nás to,“ těžko hledal slova Matúš Sukeľ. Vysvětlení těžko nachází i pro debakl ve druhé třetině. „Hráli jsme v první řadě nedisciplinovaně, nebránili jsme, pouštěli jsme švédské hráče do brány. Ti chodili sami na bránu, přečíslovali nás a z toho jsme dostali góly,“ ohlíží se za prostřední částí sedmnáctiletý hráč.

Cíl slovenských hokejistů byl ve třetí třetině jasný – neinkasovat podesáté. Přes šestnáct minut se jim to dařilo. Jenže v čase 56:20 vstřelil desátý gól žlutomodrých Oskar Lindblom a debakl završil o dvě minuty později Andreas Englund. „Do třetí třetiny jsme šli s tím, že nechceme už dostat žádný gól a zkusíme nějaký dát, aby na našem skóre nebyla nula,“ prozrazuje Sukeľ.

Těžko hledat pozitiva na domácím turnaji z pohledu Slováků. Útočník MHk 32 Liptovského Mikuláše se pokusil přece jen nějaké věci vyzdvihnout. „ Tak určitě byly na turnaji také pozitivní chvíle. Některé třetiny jsme odehráli velmi kvalitně, ale zase povětšinou první třetiny jsme odehráli nejhůře,“ povídá. „ Proti Rusku to bylo z naší strany dobré utkání a i proti Americe jsme, mimo první třetiny, odehráli dobrý zápas,“ reaguje Matúš Sukeľ na poznámku, že proti semifinalistovi turnaje Sborné odehrál jeho tým asi nejlepší utkání.

Nyní si budou chtít slovenští mladíci na hokej na chvilku zapomenout. Není se co divit, prohráli na turnaji všechny čtyři zápasy a jejich skóre se zastavilo na číslech 4:23. „ Koncem srpna se znovu sejdeme a trenér nám řekne, co se bude dít dále,“ zakončuje rozhovor viditelně zklamaný Matuš Sukeľ.

Krátké zprávy

Harmonogram turnaje

6.7. - Harmonogram turnaje i s tabulkami si můžete doma vytisknout a postupně doplňovat výsledky.

Přátelská utkání

17.6. - Před startem samotného turnaje Hlinka Gretzky Cupu 2021 se ještě 31. července uskuteční přátelská utkání domácích týmů. Česká republika vyzve v Břeclavi od 18:30 USA a Slováci si ve stejný den zahrají v Piešťanech s Ruskem. Živé textové přenosy budete moct sledovat na www.onlajny.com!

Twitter HGC

1.6. - Hlinka Gretzky Cup má i svůj účet na Twitteru. Najdete ho zde!
Historie hokejové legendy

Ivan Hlinka a vše kolem něj

Více o legendě

Facebook

Images from an amazing last day ?? #HlinkaGretzkyCup | Your Alberta Ram Dealers

Facebook

Hometown champs! ????#HlinkaGretzkyCup | Your Alberta Ram Dealers | Hockey Canada

Twitter

Images from an amazing last day ?? #HlinkaGretzkyCup | @ABRamDealers

Twitter

Hometown champs! ????#HlinkaGretzkyCup | @ABRamDealers | @HockeyCanada

Facebook

GAME OVER! | CANADA ???? are your 2022 #HlinkaGretzkyCup champions with a 4-1 win over ???? in the gold medal finals!?? https://hc.hockey/HGC2022Stats22Your Alberta Ram Dealers | Tre Kronor | Hockey Canada

Twitter

GAME OVER! | CANADA ???? are your 2022 #HlinkaGretzkyCup champions with a 4-1 win over ???? in the gold medal finals!?? hc.hockey/HGC2022Stats22@ABRamDealers | @Trekronorse | @HockeyCanada