ČLÁNEK

Mrzí nás to, jak jsme hráli a že jsme dostali tolik gólů, říká po utkání se Švédskem Matúš Sukeľ

09.08.2013 | Tomáš Lysý

Prvním zápasem pátečního piešťanského programu bylo utkání o sedmé místo. V něm se utkali Slováci se hokejisty Tre kronor. Domácím hokejistům se ale zápas vůbec nevydařil. V první dvacetiminutovce inkasovali třikrát, v následující dokonce šestkrát a debakl zakončili závěrečnou třetinou, kdy Švédsko přidalo desátý a jedenáctý gól. „Hráli jsme v první řadě nedisciplinovaně, nebránili jsme, pouštěli jsme švédské hráče do brány. Ti chodili sami na bránu, přečíslovali nás a z toho jsme dostali góly. povídá smutně Matúš Sukeľ, který byl vyhlášen nejlepším hráčem svého týmu.

Ocenění nejlepší hráč zápasu nemůže v utkání, kdy tým prohraje o jedenáct branek, ani těšit. Podobně to vidí i jeho držitel. „Taková cena vůbec nepotěší, když prohrajete 0:11. My se stydíme za takový výsledek. Mrzí nás to, jak jsme hráli a že jsme dostali tolik gólů, soukal ze sebe zklamaný hráč.

Slovensku se na turnaji nedařily zejména první třetiny. V dosavadních třech zápasech měli Slováci bilanci po úvodní dvacetiminutovce velmi nepříznivou – pouze 1 bod a skóre 0:5. V utkání o sedmé místo si ji rozhodně nevylepšili. „První třetinu jsme prohráli 0:3. V kabině jsme si potom říkali, že na led vyjede úplně jiné mužstvo. Ale my jsme dostali šest gólů! To nám prostě nevyšlo. Jak říkám, mrzí nás to,“ těžko hledal slova Matúš Sukeľ. Vysvětlení těžko nachází i pro debakl ve druhé třetině. „Hráli jsme v první řadě nedisciplinovaně, nebránili jsme, pouštěli jsme švédské hráče do brány. Ti chodili sami na bránu, přečíslovali nás a z toho jsme dostali góly,“ ohlíží se za prostřední částí sedmnáctiletý hráč.

Cíl slovenských hokejistů byl ve třetí třetině jasný – neinkasovat podesáté. Přes šestnáct minut se jim to dařilo. Jenže v čase 56:20 vstřelil desátý gól žlutomodrých Oskar Lindblom a debakl završil o dvě minuty později Andreas Englund. „Do třetí třetiny jsme šli s tím, že nechceme už dostat žádný gól a zkusíme nějaký dát, aby na našem skóre nebyla nula,“ prozrazuje Sukeľ.

Těžko hledat pozitiva na domácím turnaji z pohledu Slováků. Útočník MHk 32 Liptovského Mikuláše se pokusil přece jen nějaké věci vyzdvihnout. „ Tak určitě byly na turnaji také pozitivní chvíle. Některé třetiny jsme odehráli velmi kvalitně, ale zase povětšinou první třetiny jsme odehráli nejhůře,“ povídá. „ Proti Rusku to bylo z naší strany dobré utkání a i proti Americe jsme, mimo první třetiny, odehráli dobrý zápas,“ reaguje Matúš Sukeľ na poznámku, že proti semifinalistovi turnaje Sborné odehrál jeho tým asi nejlepší utkání.

Nyní si budou chtít slovenští mladíci na hokej na chvilku zapomenout. Není se co divit, prohráli na turnaji všechny čtyři zápasy a jejich skóre se zastavilo na číslech 4:23. „ Koncem srpna se znovu sejdeme a trenér nám řekne, co se bude dít dále,“ zakončuje rozhovor viditelně zklamaný Matuš Sukeľ.

Krátké zprávy

Velký divácký zájem

2.8. - Hlavně díky fanouškům mají zápasy Hlinka Gretzky Cupu skvělou atmosféru. Český hokej moc těší zájem o tento tradiční mládežnický turnaj v Břeclavi. Všem, kteří nemají permanentku na všechny zápasy, zároveň doporučujeme, aby do Fosfa arény dorazili s předstihem a vyhnuli se tak frontám, které se občas díky velké poptávce po vstupenkách před zápasy tvoří.

Přátelská utkání

17.6. - Před startem samotného turnaje Hlinka Gretzky Cupu 2023 se ještě 29. července uskuteční přátelská utkání domácích týmů. Česká republika vyzve v Břeclavi od 18:30 Kanadu a Slováci si ve stejný den od 17:00 zahrají v Trenčíně s USA. Živé textové přenosy budete moct sledovat na www.onlajny.com!

Facebook HGC

5.6. - Zajímá vás dění na Hlinka Gretzky Cupu? Sledujte facebookovou stránku turnaje.
Historie hokejové legendy

Ivan Hlinka a vše kolem něj

Více o legendě

Facebook

Tickets are on sale for the #HlinkaGretzkyCup! ??Les billets sont en vente pour la #CoupeHlinkaGretzky! ??

Facebook

CIRCLE YOUR CALENDAR! The #HlinkaGretzkyCup schedule is out! ??A AJOUTER A VOTRE CALENDRIER! L’horaire de la #CoupeHlinkaGretzky est pret! ??

Facebook

Hlinka Gretzky Cup aktualizoval(a) úvodní fotku.

Facebook

Hlinka Gretzky Cup si aktualizoval(a) profilový obrázek.

Facebook

Hlinka Gretzky Cup si aktualizoval(a) životopis.

Facebook

For the second time, the #HlinkaGretzkyCup comes to Edmonton from Aug. 5-10! ??Pour la deuxieme fois, la #CoupeHlinkaGretzky aura lieu a Edmonton, cette fois du 5 au 10 aout! ??