ČLÁNEK

Máme skvělý tým, gól může dát každý z nás, hlásí Lukas Wernblom

07.08.2017 | Jakub Slunečko

Američani přijeli do Břeclavi tradičně sebevědomí, první zápas na turnaji byl ale pro ně pořádně studenou sprchou. Od Švédů totiž schytali šestku a sami se dokázali prosadit jenom jednou. „Hráli jsme fakt dobře. Už v první třetině jsme měli dost šancí, pak to začalo padat,“ řekl střelec dvou švédských branek Lukas Wernblom.

Přitom Američani dlouho vedli 1:0 a zdálo se, že zápas mají ve svých rukou. Pak ale nastoupil Werbnlom, sedmnáctiletý odchovanec švédského MODO Hockey, který na ledě zářil.

PO přihrávce Johanssona tenhle mladý blonďák nejdřív ve 34. minutě srovnal na 1:1. „Dostal jsem krásnou přihrávku a pak už jsem jenom dával do prázdné brány,“ povídal Wernbolm skromně. Švédové následně rozjeli brankostroj.

O naprostém selhání Američanů věděl i Philippe Lapointe z týmu USA. „Měli jsme dobrý start, ale pak jsme měli problémy s vyloučeními. Švédové hráli skvěle a v nás to prostě nebylo,“ litoval.

Naopak Švédové byli čím dál tím silnější a mnohem víc si dovolovali. To naštvaní Američané snášeli špatně a strhlo se několik potyček. „Emoce jsme čekali,“ okomentoval perné situace Werbolm. „Museli jsme na Američany nastoupit tvrdě, protože jejich tým je fakt dobrý.“

To se Švédům povedlo a po výhře 6:1 vstoupili do turnaje výtečně. „Máme skvělý tým a vlastně každý může dát gól. Tohle je velice dobrý turnaj a užíváme si to tady,“ doplnil švédský mladík.

Naopak tým Spojených států chce vzít tvrdou porážku jako motivaci oplatit ji někomu jinému. Snažíme se zůstat pozitivní, zítra nás čeká Švýcarsko, pokusíme se dostat zpět a otočit vývoj turnaje. V kabině jsme si řekli, jak na turnaji hrály předešlé americké týmy. Taky často prohrály první zápas, ale pak se semkly a vše se otočilo. Pořád panuje dobrá nálada,“ přesvědčoval Lapointe.

Krátké zprávy

Velký divácký zájem

2.8. - Hlavně díky fanouškům mají zápasy Hlinka Gretzky Cupu skvělou atmosféru. Český hokej moc těší zájem o tento tradiční mládežnický turnaj v Břeclavi. Všem, kteří nemají permanentku na všechny zápasy, zároveň doporučujeme, aby do Fosfa arény dorazili s předstihem a vyhnuli se tak frontám, které se občas díky velké poptávce po vstupenkách před zápasy tvoří.

Přátelská utkání

17.6. - Před startem samotného turnaje Hlinka Gretzky Cupu 2023 se ještě 29. července uskuteční přátelská utkání domácích týmů. Česká republika vyzve v Břeclavi od 18:30 Kanadu a Slováci si ve stejný den od 17:00 zahrají v Trenčíně s USA. Živé textové přenosy budete moct sledovat na www.onlajny.com!

Facebook HGC

5.6. - Zajímá vás dění na Hlinka Gretzky Cupu? Sledujte facebookovou stránku turnaje.
Historie hokejové legendy

Ivan Hlinka a vše kolem něj

Více o legendě

Facebook

Tickets are on sale for the #HlinkaGretzkyCup! ??Les billets sont en vente pour la #CoupeHlinkaGretzky! ??

Facebook

CIRCLE YOUR CALENDAR! The #HlinkaGretzkyCup schedule is out! ??A AJOUTER A VOTRE CALENDRIER! L’horaire de la #CoupeHlinkaGretzky est pret! ??

Facebook

Hlinka Gretzky Cup aktualizoval(a) úvodní fotku.

Facebook

Hlinka Gretzky Cup si aktualizoval(a) profilový obrázek.

Facebook

Hlinka Gretzky Cup si aktualizoval(a) životopis.