ČLÁNEK

Joona Jääskeläinen: Těším se na zápas s Ruskem, je to náš soused. Chceme vyhrát!

06.08.2013 | Tomáš Lysý

Již po padesáti vteřinách hry se poprvé měnil stav zápasu v utkání domácích Slováků proti Finům. K lítosti slovenských fanoušků se trefil Joona Jääskeläinen. Slovensko se v první třetině příliš do hry nedostalo, i přes poměrně velkou převahu se však finští hokejisté radovali pouze jednou. „Musíme se na zápas znova podívat. Nevím, čím to bylo,“ říká o nevyužitých šancích svého týmu. Ve druhé a třetí části hry však hráči Suomi rozvlnili síť za gólmanem Škovránkem pokaždé dvakrát, takže po dvou bodech z prvního utkání si tentokrát připisují plný počet.

Je to možná trošku paradox. V první třetině inkasovalo Slovensko pouze jednou, i když jejich soupeř měl více příležitostí ke skórování než ve druhé třetině. V té naopak slovenští hokejisté přidali a dařilo se jim více zaměstnávat finského gólmana, přesto jejich soupeř vstřelil o gól víc než v první části. „Už si nepamatuju, jaké góly jsme vůbec ve druhé třetině vstřelili. Soustředil jsem se na hru. Hlavní je, že góly padly,“ hovoří o úspěšné prostřední periodě Joona Jääskeläinen.

Na první trefu Finska si ale pamatuje bezpečně. Jak by také ne, když ji vstřelil právě on. „Obránce vystřelil puk a ten se po chvíli dostal na modrou čáru znovu ke mne,“ popisuje svoji trefu. „Gólman ji možná trošku neviděl,“ doplňuje. Více gólů však jeho tým v první části nevstřelil, i když měl dost šancí. „Nevím, čím to. Musíme se podívat na zápas a na šance na videu a vysvětlit si to,“ povídá o nevyužitých příležitostech.

Šestnáctiletého útočníka ani jeho spoluhráče to však mrzet nemusí. Jak již bylo uvedeno, ve druhé i třetí třetině se Fini trefili dvakrát a vítězství si bezpečně pohlídali. „Odehráli jsme dobrý zápas, byl to od nás parádní „teamwork“. Měli jsme prostě více šancí než Slováci,“ ohlíží se nad vítězným podvečerem svého týmu. „Až na závěrečnou část jsme soupeři nedovolili moc střel. Celkově to byl dobrý výkon celé naší defenzívy – gólmana i obránců,“ pochvaluje si Joona Jääskeläinen.

I přes to, že po dvou zápasech mají Finové pět bodů, postup do semifinále ještě jistý nemají. V případě, že prohrají třetí zápas s Ruskem a zároveň USA porazí jakýmkoliv způsobem Slovensko, skončí Suomi na nepostupové třetí příčce. To si však nikdo z finských hokejistů nepřipouští. Jasno bude zítra, a to možná už krátce po čtvrté hodině, kdy skončí velmi atraktivní duel Rusko – Finsko. „Na zítřejší zápas se samozřejmě těšíme. Je to náš soused,“ uzavírá rozhovor Joona Jääskeläinen a bojovně dodává: „Chceme vyhrát!“

RADOST NAD GÓLEM. Stejně, jako se radovali po třetím vstřeleném gólu Antti Kalapudas (vlevo) s Jere Rouhilainenem, radoval se po padesáti vteřinách hry také Joona Jääskeläinen.
Foto: Dominika Handzušová.

Krátké zprávy

Harmonogram turnaje

6.7. - Harmonogram turnaje i s tabulkami si můžete doma vytisknout a postupně doplňovat výsledky.

Přátelská utkání

17.6. - Před startem samotného turnaje Hlinka Gretzky Cupu 2021 se ještě 31. července uskuteční přátelská utkání domácích týmů. Česká republika vyzve v Břeclavi od 18:30 USA a Slováci si ve stejný den zahrají v Piešťanech s Ruskem. Živé textové přenosy budete moct sledovat na www.onlajny.com!

Twitter HGC

1.6. - Hlinka Gretzky Cup má i svůj účet na Twitteru. Najdete ho zde!
Historie hokejové legendy

Ivan Hlinka a vše kolem něj

Více o legendě

Facebook

Images from an amazing last day ?? #HlinkaGretzkyCup | Your Alberta Ram Dealers

Facebook

Hometown champs! ????#HlinkaGretzkyCup | Your Alberta Ram Dealers | Hockey Canada

Twitter

Images from an amazing last day ?? #HlinkaGretzkyCup | @ABRamDealers

Twitter

Hometown champs! ????#HlinkaGretzkyCup | @ABRamDealers | @HockeyCanada

Facebook

GAME OVER! | CANADA ???? are your 2022 #HlinkaGretzkyCup champions with a 4-1 win over ???? in the gold medal finals!?? https://hc.hockey/HGC2022Stats22Your Alberta Ram Dealers | Tre Kronor | Hockey Canada

Twitter

GAME OVER! | CANADA ???? are your 2022 #HlinkaGretzkyCup champions with a 4-1 win over ???? in the gold medal finals!?? hc.hockey/HGC2022Stats22@ABRamDealers | @Trekronorse | @HockeyCanada