ČLÁNEK

Joona Jääskeläinen: Těším se na zápas s Ruskem, je to náš soused. Chceme vyhrát!

06.08.2013 | Tomáš Lysý

Již po padesáti vteřinách hry se poprvé měnil stav zápasu v utkání domácích Slováků proti Finům. K lítosti slovenských fanoušků se trefil Joona Jääskeläinen. Slovensko se v první třetině příliš do hry nedostalo, i přes poměrně velkou převahu se však finští hokejisté radovali pouze jednou. „Musíme se na zápas znova podívat. Nevím, čím to bylo,“ říká o nevyužitých šancích svého týmu. Ve druhé a třetí části hry však hráči Suomi rozvlnili síť za gólmanem Škovránkem pokaždé dvakrát, takže po dvou bodech z prvního utkání si tentokrát připisují plný počet.

Je to možná trošku paradox. V první třetině inkasovalo Slovensko pouze jednou, i když jejich soupeř měl více příležitostí ke skórování než ve druhé třetině. V té naopak slovenští hokejisté přidali a dařilo se jim více zaměstnávat finského gólmana, přesto jejich soupeř vstřelil o gól víc než v první části. „Už si nepamatuju, jaké góly jsme vůbec ve druhé třetině vstřelili. Soustředil jsem se na hru. Hlavní je, že góly padly,“ hovoří o úspěšné prostřední periodě Joona Jääskeläinen.

Na první trefu Finska si ale pamatuje bezpečně. Jak by také ne, když ji vstřelil právě on. „Obránce vystřelil puk a ten se po chvíli dostal na modrou čáru znovu ke mne,“ popisuje svoji trefu. „Gólman ji možná trošku neviděl,“ doplňuje. Více gólů však jeho tým v první části nevstřelil, i když měl dost šancí. „Nevím, čím to. Musíme se podívat na zápas a na šance na videu a vysvětlit si to,“ povídá o nevyužitých příležitostech.

Šestnáctiletého útočníka ani jeho spoluhráče to však mrzet nemusí. Jak již bylo uvedeno, ve druhé i třetí třetině se Fini trefili dvakrát a vítězství si bezpečně pohlídali. „Odehráli jsme dobrý zápas, byl to od nás parádní „teamwork“. Měli jsme prostě více šancí než Slováci,“ ohlíží se nad vítězným podvečerem svého týmu. „Až na závěrečnou část jsme soupeři nedovolili moc střel. Celkově to byl dobrý výkon celé naší defenzívy – gólmana i obránců,“ pochvaluje si Joona Jääskeläinen.

I přes to, že po dvou zápasech mají Finové pět bodů, postup do semifinále ještě jistý nemají. V případě, že prohrají třetí zápas s Ruskem a zároveň USA porazí jakýmkoliv způsobem Slovensko, skončí Suomi na nepostupové třetí příčce. To si však nikdo z finských hokejistů nepřipouští. Jasno bude zítra, a to možná už krátce po čtvrté hodině, kdy skončí velmi atraktivní duel Rusko – Finsko. „Na zítřejší zápas se samozřejmě těšíme. Je to náš soused,“ uzavírá rozhovor Joona Jääskeläinen a bojovně dodává: „Chceme vyhrát!“

RADOST NAD GÓLEM. Stejně, jako se radovali po třetím vstřeleném gólu Antti Kalapudas (vlevo) s Jere Rouhilainenem, radoval se po padesáti vteřinách hry také Joona Jääskeläinen.
Foto: Dominika Handzušová.

Krátké zprávy

Velký divácký zájem

2.8. - Hlavně díky fanouškům mají zápasy Hlinka Gretzky Cupu skvělou atmosféru. Český hokej moc těší zájem o tento tradiční mládežnický turnaj v Břeclavi. Všem, kteří nemají permanentku na všechny zápasy, zároveň doporučujeme, aby do Fosfa arény dorazili s předstihem a vyhnuli se tak frontám, které se občas díky velké poptávce po vstupenkách před zápasy tvoří.

Přátelská utkání

17.6. - Před startem samotného turnaje Hlinka Gretzky Cupu 2023 se ještě 29. července uskuteční přátelská utkání domácích týmů. Česká republika vyzve v Břeclavi od 18:30 Kanadu a Slováci si ve stejný den od 17:00 zahrají v Trenčíně s USA. Živé textové přenosy budete moct sledovat na www.onlajny.com!

Facebook HGC

5.6. - Zajímá vás dění na Hlinka Gretzky Cupu? Sledujte facebookovou stránku turnaje.
Historie hokejové legendy

Ivan Hlinka a vše kolem něj

Více o legendě

Facebook

Tickets are on sale for the #HlinkaGretzkyCup! ??Les billets sont en vente pour la #CoupeHlinkaGretzky! ??

Facebook

CIRCLE YOUR CALENDAR! The #HlinkaGretzkyCup schedule is out! ??A AJOUTER A VOTRE CALENDRIER! L’horaire de la #CoupeHlinkaGretzky est pret! ??

Facebook

Hlinka Gretzky Cup aktualizoval(a) úvodní fotku.

Facebook

Hlinka Gretzky Cup si aktualizoval(a) profilový obrázek.