ČLÁNEK

Jakub Petr: Čekají nás kvalitní zápasy a my v nich chceme uspět

29.07.2013 | David Bohata

Zatímco zemi sužují tropická vedra, hokejová osmnáctka se chystá na úvodu sezóny. 28. července ukončila poslední tréninkový kemp v Třemošné. Trenér Jakub Petr nám v jeho průběhu sdělil plány mužstva na nadcházející dny a zhodnotil sílu soupeřů.

Jak jste zatím spokojen s průběhem soustředění, možná trochu narušeného počasím?

Už na jaře jsme měli dvě soustředění v Kravařích a Třemošné, která byla kondiční. Zatím jsme spokojeni, všechno probíhá podle plánu. Počasí nám nevadí, máme podobné podmínky jako na předchozích kempech.

Předpokládám, že současná sestava se příliš měnit nebude.

Na minulých kempech jsme měli pět pětek, pár hráčů jsme protočili, teď jsme se rozhodli pro takovou sdruženou sestavu. Vzali jsme sem čtyři útoky, složení mužstva pomalu krystalizuje. Už je tu mezi kluky nějaká konkurence. Snažíme se vše vyladit na turnaj Ivana Hlinky.

Máte už ideu jak by mohlo vypadat konkrétní složení jednotlivých formací, popřípadě brankářské dvojice?

My trenéři už o tom máme nějakou představu, ale zatím je brzo to zveřejňovat. Kdo třeba sleduje naše tréninky, tak může něco tušit. Do Břeclavi přivezeme tři brankáře, po přáteláku s Amerikou si necháme dva s tím, že třetí brankář bude trénovat v klubu a bude připraven pro případ, že by se něco stalo.

Jaký je další program mužstva?

Sejdeme se znovu 31. Července v Břeclavi, kde proběhne závěrečné soustředění. Potom máme přátelské utkání s Amerikou (3. srpna od 18:30, pozn. red.), ve kterém se rozhodne o finální sestavě. Pro tento zápas totiž připadá v úvahu Jakub Vrána, který je zatím ve Švédsku, kde trénuje se svým týmem. Podobné je to s Davidem Pastrňákem, který je v programu dvacítky, ale oba dva hráči by se k nám měli v Břeclavi připojit, takže se potom sestava ještě zúží.

Hrajete ve skupině s opravdu těžkými soupeři. Dokázal byste zhodnotit vyhlídky na postup do semifinále?

Nechci tvrdit, že máme nejtěžší soupeře. Každý ročník je jiný. Ale musím říct, že soupeři budou v tom maximálně nejlepším možném složení. Kanada bere největší špičku, kterou má. To samé Švédi, kteří s tímhle mužstvem vyhráli nejprestižnější turnaj v Kanadě v kategorii do 17 let (World U17 Hockey Challenge, Česká republika se poslední sezónu nezúčastnila, pozn. red.). O Švýcarech se snad ani nemusíme bavit, ti jsou na obrovském vzestupu. Nechci, aby to znělo jako alibi. Asi bych byl špatný trenér, kdybych řekl, že postupu neobětujeme maximum, ačkoli hrajeme proti věhlasným soupeřům. Může pro nás být obrovská čest, že takovýto turnaj v Česku máme. Čekají nás kvalitní zápasy, my v nich chceme uspět.

Děkujeme za rozhovor.

Krátké zprávy

Harmonogram turnaje

6.7. - Harmonogram turnaje i s tabulkami si můžete doma vytisknout a postupně doplňovat výsledky.

Přátelská utkání

17.6. - Před startem samotného turnaje Hlinka Gretzky Cupu 2021 se ještě 31. července uskuteční přátelská utkání domácích týmů. Česká republika vyzve v Břeclavi od 18:30 USA a Slováci si ve stejný den zahrají v Piešťanech s Ruskem. Živé textové přenosy budete moct sledovat na www.onlajny.com!

Twitter HGC

1.6. - Hlinka Gretzky Cup má i svůj účet na Twitteru. Najdete ho zde!
Historie hokejové legendy

Ivan Hlinka a vše kolem něj

Více o legendě

Twitter

Images from an amazing last day ?? #HlinkaGretzkyCup | @ABRamDealers

Facebook

Images from an amazing last day ?? #HlinkaGretzkyCup | Your Alberta Ram Dealers

Facebook

Hometown champs! ????#HlinkaGretzkyCup | Your Alberta Ram Dealers | Hockey Canada

Twitter

Hometown champs! ????#HlinkaGretzkyCup | @ABRamDealers | @HockeyCanada

Facebook

GAME OVER! | CANADA ???? are your 2022 #HlinkaGretzkyCup champions with a 4-1 win over ???? in the gold medal finals!?? https://hc.hockey/HGC2022Stats22Your Alberta Ram Dealers | Tre Kronor | Hockey Canada

Twitter

GAME OVER! | CANADA ???? are your 2022 #HlinkaGretzkyCup champions with a 4-1 win over ???? in the gold medal finals!?? hc.hockey/HGC2022Stats22@ABRamDealers | @Trekronorse | @HockeyCanada