ČLÁNEK

Jakub Petr: Čekají nás kvalitní zápasy a my v nich chceme uspět

29.07.2013 | David Bohata

Zatímco zemi sužují tropická vedra, hokejová osmnáctka se chystá na úvodu sezóny. 28. července ukončila poslední tréninkový kemp v Třemošné. Trenér Jakub Petr nám v jeho průběhu sdělil plány mužstva na nadcházející dny a zhodnotil sílu soupeřů.

Jak jste zatím spokojen s průběhem soustředění, možná trochu narušeného počasím?

Už na jaře jsme měli dvě soustředění v Kravařích a Třemošné, která byla kondiční. Zatím jsme spokojeni, všechno probíhá podle plánu. Počasí nám nevadí, máme podobné podmínky jako na předchozích kempech.

Předpokládám, že současná sestava se příliš měnit nebude.

Na minulých kempech jsme měli pět pětek, pár hráčů jsme protočili, teď jsme se rozhodli pro takovou sdruženou sestavu. Vzali jsme sem čtyři útoky, složení mužstva pomalu krystalizuje. Už je tu mezi kluky nějaká konkurence. Snažíme se vše vyladit na turnaj Ivana Hlinky.

Máte už ideu jak by mohlo vypadat konkrétní složení jednotlivých formací, popřípadě brankářské dvojice?

My trenéři už o tom máme nějakou představu, ale zatím je brzo to zveřejňovat. Kdo třeba sleduje naše tréninky, tak může něco tušit. Do Břeclavi přivezeme tři brankáře, po přáteláku s Amerikou si necháme dva s tím, že třetí brankář bude trénovat v klubu a bude připraven pro případ, že by se něco stalo.

Jaký je další program mužstva?

Sejdeme se znovu 31. Července v Břeclavi, kde proběhne závěrečné soustředění. Potom máme přátelské utkání s Amerikou (3. srpna od 18:30, pozn. red.), ve kterém se rozhodne o finální sestavě. Pro tento zápas totiž připadá v úvahu Jakub Vrána, který je zatím ve Švédsku, kde trénuje se svým týmem. Podobné je to s Davidem Pastrňákem, který je v programu dvacítky, ale oba dva hráči by se k nám měli v Břeclavi připojit, takže se potom sestava ještě zúží.

Hrajete ve skupině s opravdu těžkými soupeři. Dokázal byste zhodnotit vyhlídky na postup do semifinále?

Nechci tvrdit, že máme nejtěžší soupeře. Každý ročník je jiný. Ale musím říct, že soupeři budou v tom maximálně nejlepším možném složení. Kanada bere největší špičku, kterou má. To samé Švédi, kteří s tímhle mužstvem vyhráli nejprestižnější turnaj v Kanadě v kategorii do 17 let (World U17 Hockey Challenge, Česká republika se poslední sezónu nezúčastnila, pozn. red.). O Švýcarech se snad ani nemusíme bavit, ti jsou na obrovském vzestupu. Nechci, aby to znělo jako alibi. Asi bych byl špatný trenér, kdybych řekl, že postupu neobětujeme maximum, ačkoli hrajeme proti věhlasným soupeřům. Může pro nás být obrovská čest, že takovýto turnaj v Česku máme. Čekají nás kvalitní zápasy, my v nich chceme uspět.

Děkujeme za rozhovor.

Krátké zprávy

Velký divácký zájem

2.8. - Hlavně díky fanouškům mají zápasy Hlinka Gretzky Cupu skvělou atmosféru. Český hokej moc těší zájem o tento tradiční mládežnický turnaj v Břeclavi. Všem, kteří nemají permanentku na všechny zápasy, zároveň doporučujeme, aby do Fosfa arény dorazili s předstihem a vyhnuli se tak frontám, které se občas díky velké poptávce po vstupenkách před zápasy tvoří.

Přátelská utkání

17.6. - Před startem samotného turnaje Hlinka Gretzky Cupu 2023 se ještě 29. července uskuteční přátelská utkání domácích týmů. Česká republika vyzve v Břeclavi od 18:30 Kanadu a Slováci si ve stejný den od 17:00 zahrají v Trenčíně s USA. Živé textové přenosy budete moct sledovat na www.onlajny.com!

Facebook HGC

5.6. - Zajímá vás dění na Hlinka Gretzky Cupu? Sledujte facebookovou stránku turnaje.
Historie hokejové legendy

Ivan Hlinka a vše kolem něj

Více o legendě

Facebook

Tickets are on sale for the #HlinkaGretzkyCup! ??Les billets sont en vente pour la #CoupeHlinkaGretzky! ??

Facebook

CIRCLE YOUR CALENDAR! The #HlinkaGretzkyCup schedule is out! ??A AJOUTER A VOTRE CALENDRIER! L’horaire de la #CoupeHlinkaGretzky est pret! ??

Facebook

Hlinka Gretzky Cup aktualizoval(a) úvodní fotku.

Facebook

Hlinka Gretzky Cup si aktualizoval(a) profilový obrázek.

Facebook

Hlinka Gretzky Cup si aktualizoval(a) životopis.