ČLÁNEK

Ivan Hlinka Memorial Cup 2016 odstartuje 8. srpna v Břeclavi a Bratislavě

01.07.2016 | Redakce

Prestižní mládežnický hokejový turnaj Ivan Hlinka Memorial Cup 2016 se i letos se uskuteční v Břeclavi a Bratislavě. 26. ročník tohoto tradičního letního turnaje osmnáctiletých je na programu od 8. do 13. srpna a fanoušci se mohou opět těšit na souboje těch nejlepších výběrů v rámci dané kategorie. Češi budou ve skupině bojovat s mistry světa z Finska, Spojenými státy a Švýcarskem. Slováci vyzvou Kanadu, Švédsko a Rusko.

Složení skupin:

Skupina A, Břeclav: Česko, Finsko, Švýcarsko, USA
Skupina B, Bratislava: Slovensko, Kanada, Švédsko, Rusko

Formát turnaje

Na turnaji mohou startovat hráči narozeni roku 1999 a mladší. Maximální počet zúčastněných hráčů v jednom mužstvu je dvaadvacet. 20 hráčů do pole + 2 brankáři. Všichni hráči také musí obdržet vstupní víza do České a Slovenské republiky.

Statistiky budou počítat ČSLH a SlovakIHF. Turnaj budou rozhodovat kvalifikovaní rozhodčí s mezinárodní licencí.

Do bojů o medaile postoupí první dva nejlepší celky z každé skupiny. Týmy umístěné na třetích a čtvrtých místech se utkají mezi sebou o umístění.

Za vítězství v základní skupině se budou počítat tři body. Poražený zůstane bez bodu. Pokud zápas nebude rozhodnut v základní hrací době, oba týmy si připíší bod a poté bude následovat pětiminutové prodloužení ve čtyřech na obou stranách. Pokud se nerozhodne ani v prodloužení, budou následovat samostatné nájezdy, tři na každé straně. Vítěz v prodloužení či po samostatných nájezdech získá bod navíc. Stejná pravidla budou platit i pro boje o medaile.

Před startem samotného turnaje se 6. srpna uskuteční přátelská utkání domácích týmů. Česká republika vyzve v Břeclavi od 18:30 Kanadu a Slováci si od 17:00 zahrají s USA.

Rozpis zápasů

Zobrazit tým:                  
zápasdatumdomácí hosté začátek / výsledekživěstatistiky
1 B pondělí 8.8.2016  Švédsko  Rusko 14:00
2 A  USA  Finsko 15:30
2 B  Slovensko  Kanada 17:30
4 A  Česko  Švýcarsko 19:00
5 B úterý 9.8.2016  Slovensko  Švédsko 11:30
6 B  Rusko  Kanada 15:00
7 A  Švýcarsko  USA 15:30
8 A  Česko  Finsko 19:00
9 B středa 10.8.2016  Kanada  Švédsko 14:00
10 A  Finsko  Švýcarsko 15:30
11 B  Slovensko  Rusko 17:30
12 A  Česko  USA 19:00

Krátké zprávy

Velký divácký zájem

2.8. - Hlavně díky fanouškům mají zápasy Hlinka Gretzky Cupu skvělou atmosféru. Český hokej moc těší zájem o tento tradiční mládežnický turnaj v Břeclavi. Všem, kteří nemají permanentku na všechny zápasy, zároveň doporučujeme, aby do Fosfa arény dorazili s předstihem a vyhnuli se tak frontám, které se občas díky velké poptávce po vstupenkách před zápasy tvoří.

Přátelská utkání

17.6. - Před startem samotného turnaje Hlinka Gretzky Cupu 2023 se ještě 29. července uskuteční přátelská utkání domácích týmů. Česká republika vyzve v Břeclavi od 18:30 Kanadu a Slováci si ve stejný den od 17:00 zahrají v Trenčíně s USA. Živé textové přenosy budete moct sledovat na www.onlajny.com!

Facebook HGC

5.6. - Zajímá vás dění na Hlinka Gretzky Cupu? Sledujte facebookovou stránku turnaje.
Historie hokejové legendy

Ivan Hlinka a vše kolem něj

Více o legendě

Facebook

Tickets are on sale for the #HlinkaGretzkyCup! ??Les billets sont en vente pour la #CoupeHlinkaGretzky! ??

Facebook

CIRCLE YOUR CALENDAR! The #HlinkaGretzkyCup schedule is out! ??A AJOUTER A VOTRE CALENDRIER! L’horaire de la #CoupeHlinkaGretzky est pret! ??

Facebook

Hlinka Gretzky Cup aktualizoval(a) úvodní fotku.

Facebook

Hlinka Gretzky Cup si aktualizoval(a) profilový obrázek.

Facebook

Hlinka Gretzky Cup si aktualizoval(a) životopis.

Facebook

For the second time, the #HlinkaGretzkyCup comes to Edmonton from Aug. 5-10! ??Pour la deuxieme fois, la #CoupeHlinkaGretzky aura lieu a Edmonton, cette fois du 5 au 10 aout! ??