ČLÁNEK

Hlinka Gretzky Cup je tady! Češi se v generálce střetnou s Američany

31.07.2021 | Michal Hladký

Už v pondělí vypukne další ročník Hlinka Gretzky Cupu. Ještě před odstartováním samotné akce ale Čechy čeká tradiční přípravný zápas, který sehrají v sobotu od 18:30 proti výběru Spojených států amerických. A že jsou tuzemští mladíci připraveni prolomit v Břeclavi tříleté čekání na medaili, potvrdil i reprezentační trenér Jakub Petr.

Čeští mladíci se naladili na vítěznou vlnu ve Švýcarsku. Tým pod vedením Jakuba Petra tamní stejně starý výběr porazil třikrát po sobě, a to 6:5 po prodloužení, 3:0 a 6:2. „Viděli jsme obrovské nadšení a elán, z toho pohledu jsme byli spokojení. A celkově jsem byl rád za zpětnou vazbu, kterou jsme od týmu vždy dostali,“ okomentoval přípravné zápasy český kouč.

Naopak momentální forma Spojených států amerických je velkou neznámou, někteří z hráčů se totiž naposledy představili na dubnovém MS U18, kdy Američané vypadli ve čtvrtfinále.

K tomu největší hvězdy USA v Břeclavi budou chybět. I tak se ale můžeme těšit na několik zajímavých hráčů, kterými budou například útočníci Ryan Abraham či Luke Devlin, kterým hokejoví experti předpovídají úspěch ve druhém nebo třetím kole nadcházejícího draftu.

Nicméně draft ve výsledku nic neznamená. Své o tom ví i Johnny Gaudreau, jedna ze současných hvězd NHL. Americký forvard Calgary Flames, jenž si dokonce zahrál na Hlinka Gretzky Cupu, byl draftován ve čtvrtém kole.

Za český tým nastoupí tři hokejisté, kteří Česko reprezentovali na již zmíněném jarním MS do 18 let. Jiří Kulich, Šimom Slavíček a Matyáš Šapovaliv. Dále nebude chybět František Formánek, jenž v minulé sezoně odehrál třiadvacet zápasů za Vrchlabí v Chance lize. Ale jmen, které se vyplatí sledovat, bude daleko více.

Sestava českého týmu:

Brankáři (3): Michael Schnattinger (Kometa Brno), Jan Špunar (Olomouc), Štěpán Maleček (České Budějovice).

Obránci (8): Tomáš Cibulka (Liberec), František Němec (Kometa Brno), Denis Puchala, Matěj Prčík (oba Vítkovice), Marek Alscher (Portland, WHL), Aleš Čech (Oulu, Finsko), Zdeněk Dobeš (De Smet Jesuit High, USA), Jakub Hrdlička (Slavia Praha).

Útočníci (13): Jakub Hujer (Liberec), Marek Soukup (Plzeň), Matyáš Šapovaliv (Saginaw, OHL), Eduard Šalé (Kometa Brno), Šimon Slavíček (Slavia Praha), Jiří Kulich, Robin Sapoušek, Dominik Rymon, Samuel Šmajda (všichni Karlovy Vary), Adam Bareš (Lahti, Finsko), Dominik Petr (Rauma, Finsko), Adam Jecho (Tappara Tampere, Finsko), František Formánek (Pardubice)

Krátké zprávy

Harmonogram turnaje

6.7. - Harmonogram turnaje i s tabulkami si můžete doma vytisknout a postupně doplňovat výsledky.

Přátelská utkání

17.6. - Před startem samotného turnaje Hlinka Gretzky Cupu 2021 se ještě 31. července uskuteční přátelská utkání domácích týmů. Česká republika vyzve v Břeclavi od 18:30 USA a Slováci si ve stejný den zahrají v Piešťanech s Ruskem. Živé textové přenosy budete moct sledovat na www.onlajny.com!

Twitter HGC

1.6. - Hlinka Gretzky Cup má i svůj účet na Twitteru. Najdete ho zde!
Historie hokejové legendy

Ivan Hlinka a vše kolem něj

Více o legendě

Twitter

Images from an amazing last day ?? #HlinkaGretzkyCup | @ABRamDealers

Facebook

Images from an amazing last day ?? #HlinkaGretzkyCup | Your Alberta Ram Dealers

Facebook

Hometown champs! ????#HlinkaGretzkyCup | Your Alberta Ram Dealers | Hockey Canada

Twitter

Hometown champs! ????#HlinkaGretzkyCup | @ABRamDealers | @HockeyCanada

Facebook

GAME OVER! | CANADA ???? are your 2022 #HlinkaGretzkyCup champions with a 4-1 win over ???? in the gold medal finals!?? https://hc.hockey/HGC2022Stats22Your Alberta Ram Dealers | Tre Kronor | Hockey Canada

Twitter

GAME OVER! | CANADA ???? are your 2022 #HlinkaGretzkyCup champions with a 4-1 win over ???? in the gold medal finals!?? hc.hockey/HGC2022Stats22@ABRamDealers | @Trekronorse | @HockeyCanada