ČLÁNEK

Dokázali jsme, že tu můžeme vyhrát, říká po úvodní výhře Američanů Chmelevski

08.08.2016 | Václav Petrů

Břeclav - Patří mezi největší talenty, které americká osmnáctka letos na Memoriál Ivana Hlinky přivezla. Američan s ukrajinskými kořeny Sasha Chmelevski to potvrdil hned při svém prvním vystoupení v Břeclavi. K výhře své země 4:3 v prodloužení přispěl gólem a asistencí. I když po jeho vyloučení Finové vyrovnali na 3:3, Američané nakonec vyhráli v prodloužení a Chmelevski po zápase dostal ocenění pro nejlepšího hráče Spojených Států.

Jak hodnotíte váš úvodní zápas proti Finsku?

Předvedli jsme výborné týmové pojetí. Každý v týmu bojoval od začátku do konce na sto procent, povedlo se nám vyhrát jako týmu. Kluci se ani na chvíli nevzdali.

Vám se povedlo ve druhé třetině prosadit v přesilové hře, jak jste celou situaci viděl?

V přesilovce jsem dostal přihrávku od Lodnii. Stál jsem před bránou, nechal na ledě hokejku, a dostal jsem puk za čáru.

Vaše formace se postarala o tři branky. Cítite se dobře se svými spoluhráči Lodniou a a Pastujovem?

Myslím si, že jsme hráli dobře. Dokázali jsme soupeři hru znepříjemnit, v každém střídání jsme byli silní na puku. Vytvořili jsme si potom šance, a dokázali jsme je proměnit, na čemž jsme dlouho pracovali.

Na konci třetí třetiny jste byl vyloučen a inkasovali jste. Co jste v tu chvíli prožíval?

Nebylo to úplně typické vyloučení, podle mě bylo trochu přísné. Ale takové situace se prostě stávají. Dokázali jsme se vrátit zpátky. Příště ale budu muset být disciplinovanější.

Jak důležitá je tato výhra pro další průběh turnaje?

První zápas na turnaji je vždy důležitý, protože, když ho prohrajete, dokáže vám to dost zkomplikovat plány. Když máme dva body, můžeme jít do dalších zápasů s větší jistotou.

Jaký je váš cíl na turnaji?

Samozřejmě chceme vyhrát. V prvním zápase jsme ukázali, že na to máme a ve spolupráci s naším realizačním týmem, který tomu taky věří, to můžeme dokázat.

Krátké zprávy

Velký divácký zájem

2.8. - Hlavně díky fanouškům mají zápasy Hlinka Gretzky Cupu skvělou atmosféru. Český hokej moc těší zájem o tento tradiční mládežnický turnaj v Břeclavi. Všem, kteří nemají permanentku na všechny zápasy, zároveň doporučujeme, aby do Fosfa arény dorazili s předstihem a vyhnuli se tak frontám, které se občas díky velké poptávce po vstupenkách před zápasy tvoří.

Přátelská utkání

17.6. - Před startem samotného turnaje Hlinka Gretzky Cupu 2023 se ještě 29. července uskuteční přátelská utkání domácích týmů. Česká republika vyzve v Břeclavi od 18:30 Kanadu a Slováci si ve stejný den od 17:00 zahrají v Trenčíně s USA. Živé textové přenosy budete moct sledovat na www.onlajny.com!

Facebook HGC

5.6. - Zajímá vás dění na Hlinka Gretzky Cupu? Sledujte facebookovou stránku turnaje.
Historie hokejové legendy

Ivan Hlinka a vše kolem něj

Více o legendě

Facebook

Tickets are on sale for the #HlinkaGretzkyCup! ??Les billets sont en vente pour la #CoupeHlinkaGretzky! ??

Facebook

CIRCLE YOUR CALENDAR! The #HlinkaGretzkyCup schedule is out! ??A AJOUTER A VOTRE CALENDRIER! L’horaire de la #CoupeHlinkaGretzky est pret! ??

Facebook

Hlinka Gretzky Cup aktualizoval(a) úvodní fotku.

Facebook

Hlinka Gretzky Cup si aktualizoval(a) profilový obrázek.

Facebook

Hlinka Gretzky Cup si aktualizoval(a) životopis.

Facebook

For the second time, the #HlinkaGretzkyCup comes to Edmonton from Aug. 5-10! ??Pour la deuxieme fois, la #CoupeHlinkaGretzky aura lieu a Edmonton, cette fois du 5 au 10 aout! ??