Do zápasu o sedmé místo půjdeme naplno a budeme se snažit vyhrát, říká Stanislav Škorvánek

08.08.2013 | Tomáš Lysý

Výkon slovenského gólmana Stanislava Škorvánka, který do zápasu s USA naskočil od druhé třetiny, byl jistě jedním z mála pozitiv, které trenér Slováků Antón Bartánus mohl na výkonu svých svěřenců najít. Mladý gólman nastoupil klubu MšHK Žilina pustil během dvou třetin za svá zása pouze jeden gól. V zápase ho překvapil Adam Haščič svým provedením trestného střílení. „Čekal jsem, že vystřelí, protože na tréninku to hodně trénuje, ale překvapil blafákem,“ komentoval nájezd spoluhráče. Škorvánek se s gólmanem Pajpachem nyní jistě dobře připraví, aby vyhráli alespoň zápas o sedmé místo proti Švédsku.

Pro gólmana asi není nic příjemného naskočit do zápasu od druhé třetiny, že?
Tak nebylo to příjemné, tím spíš, že z našeho pohledu byl stav zápasu 0:4. Bylo to takové nepříjemné, ale snažil jsem se dostat do zápasu.

Vy jste první třetinu sledoval ze střídačky. Zdálo se mi, že to byla asi Vaše nejlepší úvodní třetina ve všech třech zápasech, přesto se střelecky prosadili čtyřikrát Američané…
No, asi do desáté nebo do dvanácté minuty to byla naše nejlepší třetina nebo nejlepší polovina třetiny. Pak jsme ale dostali gól po hloupé chybě a už jsme se vezli.

Nicméně, když odmyslíme celkový výsledek týmu, vy můžete být se svým výkonem spokojen. V součtu druhé a třetí třetiny Slovensko vyhrálo 2:1. Se svým výkonem jsem spokojený. Jenže co se dá dělat, týmový výsledek je důležitější než můj osobní. Prohra 2:5 je důležitější než můj výkon.

POSTUPOVÝ GÓL VSTŘELEN. Běží dvacátá minuta a Sam Bennett po přihrávce Spencera Watsona střílí druhý gól Kanady. V té době ještě netušil, že Rusové ve zbytku zápasu vstřelí jen jednu branku a jeho gól tudíž rozhodne o postupu Kanady do finále. Foto: Dominika Handzušová.

Váš spoluhráč Adam Haščič jel trestné střílení, které jste určitě viděl. Co byste z pohledu gólmana USA udělal jinak?
Adam měl štěstí, protože gólman šel do puku a ten mu přešel přes hokejku. Čekal jsem, že vystřelí, protože na tréninku to hodně trénuje, ale překvapil blafákem. Naštěstí to tam padlo. Poté jsme měli ještě šance a mohlo nám toho do americké brány napadat víc. Škoda.

Vy jste před dnešním utkáním věděli, že už nemůžete postoupit. Je pro Vás těžké se motivovat na zápas o sedmé místo, když to není semifinále?
My do zápasu o sedmé místo půjdeme určitě naplno. Ještě nevím, s kým budeme hrát, protože ve druhé české skupině se ještě hraje (rozhovor vznikal bezprostředně po utkání Slovenska s USA – pozn. aut.). Ani ještě nevíme, jestli budeme hrát tady v Piešťanech. Určitě ale do zápasu půjdeme naplno a budeme se snažit vyhrát.

ZACHYTAL JSI DOBŘE. Těžko odhadovat, o čem Stanislav Škorvánek (vlevo) prohazuje pár slov s Christiánem Jarošem. Jedno je jisté. I přes prohru Slovenska s USA 2:5 mohl Jaroš gólmanovi svého týmu říct, že chytal dobře. Škorvánek nastoupil od druhé třetiny a z pětadvaceti střel inkasoval pouze jednou. Foto: Dominika Handzušová.