ČLÁNEK

Do Břeclavi míří hokejisté Spojených států a Finska, do Piešťan se přesune Kanada se Švédskem

09.08.2013 | Petr Horčička

Páteční zápasy hodně napoví tomu, kdo si zahraje vysněné finále. Dva poražení semifinalisté si pak zahrají o třetí místo. Souběžně se budou hrát i zápasy o páté, respektive sedmé místo. O sedmé místo si zahraje Slovensko se Švédskem, o páté pak Švýcarsko s Finskem. V bojích o medaile se střetne Rusko s Kanadou a Česko se Spojenými státy. Ze všech zápasů vám nabídneme tradiční podrobný textový online přenos.

Břeclav

V odpoledních hodinách bude k vidění zápas o páté místo. O to si spolu zahrají hokejisté Švýcarska a Finska. Švýcarům uniklo semifinále pouze o fous, nyní se budou muset porvat „alespoň“ o páté místo. Finové jim rozhodně nedají nic zadarmo. Ve skupině B Ivan Hlinka Memorial Cup se umístili, stejně jako Švýcaři v břeclavské skupině, na třetím místě. Na druhé Rusko měli ztrátu pouze jediného bodu. Zápas o páté místo mezi Švýcarskem a Finskem začíná v 15 hodin a 30 minut.

Ve večerním utkání se již tradičně představí čeští mladíci. Na ty čeká tvrdý oříšek v podobě vítěze skupiny B – USA. Se Spojenými státy se svěřenci trenéra Jakuba Petra střetli už v přípravném utkání, hraném v sobotu třetího srpna. Zápas skončil těsnou výhrou Spojených států. Český tým jim tak má logicky co vracet. Vítěz tohoto atraktivního zápasu si v sobotu zahraje o zlatou medaili. Úvodní vhazování je naplánováno na 19 hodin.

Piešťany

Slovákům se na turnaji nedaří. V základní skupině nezaznamenali jediný bod, ale vše mohou napravit v pátečním utkání o sedmé místo. V cestě jim ovšem stojí nepříjemní Švédové, kteří rozhodně nebudou chtít skončit poslední. To však nebudou chtít ani Slováci, které požene za vítězstvím domácí publikum, které bude jistě početnější, než fanoušci Tre Kronor. Utkání o sedmé místo začíná v Piešťanech ve 14 hodin.

Po tomto utkání se odehraje mnohem atraktivnější zápas. V souboji o přímý postup do finále si to mezi sebou rozdají hokejisté Kanady a Ruska. Kanada vyhrála skupinu A, ale nutno říct, že s pořádnou dávkou štěstí. V posledním zápase totiž porazila Švýcarsko až po samostatných nájezdech. Hráči javorového listu měli po třech odehraných zápasech na kontě pět bodů, stejně jako druhé Česko a třetí Švýcarsko. S oběma soupeři však měla lepší vzájemný zápas. Rusko skončilo ve skupině B druhé, o jediný bod za Spojenými státy. Úvodní buly je naplánováno na 17 hodin a 30 minut.

Krátké zprávy

Harmonogram turnaje

6.7. - Harmonogram turnaje i s tabulkami si můžete doma vytisknout a postupně doplňovat výsledky.

Přátelská utkání

17.6. - Před startem samotného turnaje Hlinka Gretzky Cupu 2021 se ještě 31. července uskuteční přátelská utkání domácích týmů. Česká republika vyzve v Břeclavi od 18:30 USA a Slováci si ve stejný den zahrají v Piešťanech s Ruskem. Živé textové přenosy budete moct sledovat na www.onlajny.com!

Twitter HGC

1.6. - Hlinka Gretzky Cup má i svůj účet na Twitteru. Najdete ho zde!
Historie hokejové legendy

Ivan Hlinka a vše kolem něj

Více o legendě

Facebook

Images from an amazing last day ?? #HlinkaGretzkyCup | Your Alberta Ram Dealers

Facebook

Hometown champs! ????#HlinkaGretzkyCup | Your Alberta Ram Dealers | Hockey Canada

Twitter

Images from an amazing last day ?? #HlinkaGretzkyCup | @ABRamDealers

Twitter

Hometown champs! ????#HlinkaGretzkyCup | @ABRamDealers | @HockeyCanada

Facebook

GAME OVER! | CANADA ???? are your 2022 #HlinkaGretzkyCup champions with a 4-1 win over ???? in the gold medal finals!?? https://hc.hockey/HGC2022Stats22Your Alberta Ram Dealers | Tre Kronor | Hockey Canada

Twitter

GAME OVER! | CANADA ???? are your 2022 #HlinkaGretzkyCup champions with a 4-1 win over ???? in the gold medal finals!?? hc.hockey/HGC2022Stats22@ABRamDealers | @Trekronorse | @HockeyCanada