ČLÁNEK

Do Břeclavi míří hokejisté Spojených států a Finska, do Piešťan se přesune Kanada se Švédskem

09.08.2013 | Petr Horčička

Páteční zápasy hodně napoví tomu, kdo si zahraje vysněné finále. Dva poražení semifinalisté si pak zahrají o třetí místo. Souběžně se budou hrát i zápasy o páté, respektive sedmé místo. O sedmé místo si zahraje Slovensko se Švédskem, o páté pak Švýcarsko s Finskem. V bojích o medaile se střetne Rusko s Kanadou a Česko se Spojenými státy. Ze všech zápasů vám nabídneme tradiční podrobný textový online přenos.

Břeclav

V odpoledních hodinách bude k vidění zápas o páté místo. O to si spolu zahrají hokejisté Švýcarska a Finska. Švýcarům uniklo semifinále pouze o fous, nyní se budou muset porvat „alespoň“ o páté místo. Finové jim rozhodně nedají nic zadarmo. Ve skupině B Ivan Hlinka Memorial Cup se umístili, stejně jako Švýcaři v břeclavské skupině, na třetím místě. Na druhé Rusko měli ztrátu pouze jediného bodu. Zápas o páté místo mezi Švýcarskem a Finskem začíná v 15 hodin a 30 minut.

Ve večerním utkání se již tradičně představí čeští mladíci. Na ty čeká tvrdý oříšek v podobě vítěze skupiny B – USA. Se Spojenými státy se svěřenci trenéra Jakuba Petra střetli už v přípravném utkání, hraném v sobotu třetího srpna. Zápas skončil těsnou výhrou Spojených států. Český tým jim tak má logicky co vracet. Vítěz tohoto atraktivního zápasu si v sobotu zahraje o zlatou medaili. Úvodní vhazování je naplánováno na 19 hodin.

Piešťany

Slovákům se na turnaji nedaří. V základní skupině nezaznamenali jediný bod, ale vše mohou napravit v pátečním utkání o sedmé místo. V cestě jim ovšem stojí nepříjemní Švédové, kteří rozhodně nebudou chtít skončit poslední. To však nebudou chtít ani Slováci, které požene za vítězstvím domácí publikum, které bude jistě početnější, než fanoušci Tre Kronor. Utkání o sedmé místo začíná v Piešťanech ve 14 hodin.

Po tomto utkání se odehraje mnohem atraktivnější zápas. V souboji o přímý postup do finále si to mezi sebou rozdají hokejisté Kanady a Ruska. Kanada vyhrála skupinu A, ale nutno říct, že s pořádnou dávkou štěstí. V posledním zápase totiž porazila Švýcarsko až po samostatných nájezdech. Hráči javorového listu měli po třech odehraných zápasech na kontě pět bodů, stejně jako druhé Česko a třetí Švýcarsko. S oběma soupeři však měla lepší vzájemný zápas. Rusko skončilo ve skupině B druhé, o jediný bod za Spojenými státy. Úvodní buly je naplánováno na 17 hodin a 30 minut.

Krátké zprávy

Velký divácký zájem

2.8. - Hlavně díky fanouškům mají zápasy Hlinka Gretzky Cupu skvělou atmosféru. Český hokej moc těší zájem o tento tradiční mládežnický turnaj v Břeclavi. Všem, kteří nemají permanentku na všechny zápasy, zároveň doporučujeme, aby do Fosfa arény dorazili s předstihem a vyhnuli se tak frontám, které se občas díky velké poptávce po vstupenkách před zápasy tvoří.

Přátelská utkání

17.6. - Před startem samotného turnaje Hlinka Gretzky Cupu 2023 se ještě 29. července uskuteční přátelská utkání domácích týmů. Česká republika vyzve v Břeclavi od 18:30 Kanadu a Slováci si ve stejný den od 17:00 zahrají v Trenčíně s USA. Živé textové přenosy budete moct sledovat na www.onlajny.com!

Facebook HGC

5.6. - Zajímá vás dění na Hlinka Gretzky Cupu? Sledujte facebookovou stránku turnaje.
Historie hokejové legendy

Ivan Hlinka a vše kolem něj

Více o legendě

Facebook

Tickets are on sale for the #HlinkaGretzkyCup! ??Les billets sont en vente pour la #CoupeHlinkaGretzky! ??

Facebook

CIRCLE YOUR CALENDAR! The #HlinkaGretzkyCup schedule is out! ??A AJOUTER A VOTRE CALENDRIER! L’horaire de la #CoupeHlinkaGretzky est pret! ??

Facebook

Hlinka Gretzky Cup aktualizoval(a) úvodní fotku.

Facebook

Hlinka Gretzky Cup si aktualizoval(a) profilový obrázek.

Facebook

Hlinka Gretzky Cup si aktualizoval(a) životopis.

Facebook

For the second time, the #HlinkaGretzkyCup comes to Edmonton from Aug. 5-10! ??Pour la deuxieme fois, la #CoupeHlinkaGretzky aura lieu a Edmonton, cette fois du 5 au 10 aout! ??