ČLÁNEK

Chceme do semifinále, říká po bitvě s Třemi korunkami Švýcar s českými kořeny Dominik Volejnicek

10.08.2015 | Václav Petrů

Břeclav - Dvěma slepenými góly ve třetí třetině, které dělily tři minuty, pořádně zdramatizoval úvodní utkání břeclavské skupiny Memoriálu Ivana Hlinky mezi Švýcarskem a Švédskem. Ani dvě branky švýcarského reprezentanta s českými kořeny Dominika Volejnicka ovšem na senzační výhru reprezentantů helvetského kříže nestačili. Švýcaři prohráli s favoritem gólem z poslední minuty normální hrací doby 3:4. Sedmnáctiletý rodák z Gisikonu Volejnicek zněl po zápase odhodlaně.

Jak hodnotíte utkání?

Hlavně ve třetí třetině jsme měli více šancí. Škoda, že se nám nepodařilo dát rozhodující gól. Jeden jsme dali, ale rozhodčí ho neuznal. Velká škoda, že soupeř těsně před koncem vyrovnal.

Jaké ve vás převládají pocity?

Máme určitě radost, že jsme v poslední třetině vstřelili dvě branky. Na druhou stranu nás mrzí, že jsme v poslední minutě inkasovali. Ale výsledek bereme, Švédi mají skvělý tým a my hráli dobře.

Co se změnilo ve třetí třetině, že jste dokázali vyrovnat a dostat soupeře pod tlak?

Začali jsme střílet ze všech pozic a sjížděli si na dorážky. Hlavně díky tomu se nám podařilo vyrovnat.

Jaký máte cíl na Memoriálu Ivana Hlinky?

Neskládáme zbraně a chceme postoupit do semifinále, i když to bude velmi těžké, protože hrajeme proti Česku a Kanadě. Švýcarský hokej je ale na vzestupu a rok od roku lepší.

Máte české příjmení, je pro vás speciální hrát v České republice?

Je to pro mě velmi výjimečné, můj otec pochází z Brna a naučil mě česky. Těším se proto na zítřejší zápas právě proti domácímu týmu. Znám celé mužstvo, hlavně Kristiána Reichela. Bude to super.

Krátké zprávy

Velký divácký zájem

2.8. - Hlavně díky fanouškům mají zápasy Hlinka Gretzky Cupu skvělou atmosféru. Český hokej moc těší zájem o tento tradiční mládežnický turnaj v Břeclavi. Všem, kteří nemají permanentku na všechny zápasy, zároveň doporučujeme, aby do Fosfa arény dorazili s předstihem a vyhnuli se tak frontám, které se občas díky velké poptávce po vstupenkách před zápasy tvoří.

Přátelská utkání

17.6. - Před startem samotného turnaje Hlinka Gretzky Cupu 2023 se ještě 29. července uskuteční přátelská utkání domácích týmů. Česká republika vyzve v Břeclavi od 18:30 Kanadu a Slováci si ve stejný den od 17:00 zahrají v Trenčíně s USA. Živé textové přenosy budete moct sledovat na www.onlajny.com!

Facebook HGC

5.6. - Zajímá vás dění na Hlinka Gretzky Cupu? Sledujte facebookovou stránku turnaje.
Historie hokejové legendy

Ivan Hlinka a vše kolem něj

Více o legendě

Facebook

Tickets are on sale for the #HlinkaGretzkyCup! ??Les billets sont en vente pour la #CoupeHlinkaGretzky! ??

Facebook

CIRCLE YOUR CALENDAR! The #HlinkaGretzkyCup schedule is out! ??A AJOUTER A VOTRE CALENDRIER! L’horaire de la #CoupeHlinkaGretzky est pret! ??

Facebook

Hlinka Gretzky Cup aktualizoval(a) úvodní fotku.

Facebook

Hlinka Gretzky Cup si aktualizoval(a) profilový obrázek.

Facebook

Hlinka Gretzky Cup si aktualizoval(a) životopis.