ČLÁNEK

Češi si zahrají s USA o páté místo, večer se rozhodne o finalistech

05.08.2021 | Matyáš Kainz

Základní část je minulostí a začínají boje o celkové umístění. Čeští hokejisté nezvládli utkání proti Rusku a čeká je boj o páté místo, ve kterém vyzvou výběr USA. Skvěle hrající Slovensko postoupilo ze skupiny po těsné výhře nad Švédskem bez jediné porážky. V semifinále vyzve parta trenéra Feneše další severskou zemi, Finsko.

Kromě vítězství nad Švýcarskem se českým mladíkům letošní turnaj příliš nevydařil. Po hladké výhře v prvním utkání turnaje přišla porážka na nájezdy s Finskem a debakl 3:7 od ruské sborné. Tyhle výsledky určily, že budou Češi hrát pouze o páté místo. Soupeřem bude tým USA, jenž v základní skupině vyhrál pouze jednou. Tyhle dva týmy se v Břeclavi utkaly v přípravném zápase před začátkem turnaje. Ten po vyrovnaném průběhu vyzněl lépe pro Spojené státy, které zvítězily 5:3. Utkání začne v pátek v 15:30 a sledovat ho můžete živě nebo prostřednictvím textového přenosu

Ve stejný čas si o předposlední místo zahrají v Piešťanech Švýcarsko s Německem. Oba týmy jsou zatím v turnaji bez výhry a mají velmi nepříznivé skóre. Tohle utkání můžete sledovat v textovém přenosu

Večerní utkání určí oba finalisty. Slovensko se utká s Finskem, Rusko se Švédskem

Mladíci Slovenska a Ruska prošli základními skupinami bez porážky a budou tak ve večerních semifinále mírně považováni za favority. Ani jednoho ovšem nečeká jednoduchá cesta. Slovensko sehraje v Piešťanech utkání s Finskem a Rusko v Břeclavi se Švédskem.

Průběhy semifinále mohou hodně ovlivnit individuální výkony Dalibora Dvorského a Matveye Michkova, kteří zatím nasbírali 11 a 9 bodů. Zápasy začínají současně v 19:00. Ten břeclavský můžete sledovat v přímém nebo on-line přenosu. Piešťanské střetnutí bude k dispozici na webu onlajny.com.

Krátké zprávy

Velký divácký zájem

2.8. - Hlavně díky fanouškům mají zápasy Hlinka Gretzky Cupu skvělou atmosféru. Český hokej moc těší zájem o tento tradiční mládežnický turnaj v Břeclavi. Všem, kteří nemají permanentku na všechny zápasy, zároveň doporučujeme, aby do Fosfa arény dorazili s předstihem a vyhnuli se tak frontám, které se občas díky velké poptávce po vstupenkách před zápasy tvoří.

Přátelská utkání

17.6. - Před startem samotného turnaje Hlinka Gretzky Cupu 2023 se ještě 29. července uskuteční přátelská utkání domácích týmů. Česká republika vyzve v Břeclavi od 18:30 Kanadu a Slováci si ve stejný den od 17:00 zahrají v Trenčíně s USA. Živé textové přenosy budete moct sledovat na www.onlajny.com!

Facebook HGC

5.6. - Zajímá vás dění na Hlinka Gretzky Cupu? Sledujte facebookovou stránku turnaje.
Historie hokejové legendy

Ivan Hlinka a vše kolem něj

Více o legendě

Facebook

Dámy a pánové, Kanada je mistrem Hlinka Gretzky Cupu 2023! ??

Facebook

Kanada je po roce znovu šampion, gratulujeme! ??

Facebook

Amerika dokráčela bezpečně za ziskem ?? bronzu! Gratulujeme!USA wins the bronze ?? medal! Congratulations!

Facebook

Sledujte zápas mezi ???? Českem a ???? Kanadou živě na Youtube! ??

Facebook

Severoamerické derby pro ???? Kanadu! Ve finále zabojuje o zlato s domácími Čechy. ??

Facebook

Česko nadělilo Finsku 8 golů a je ve finále poprvé od roku 2017! ??