ČLÁNEK

Budoucí hvězdy? Tipy, na koho se zaměřit na letošním Memoriálu Ivana Hlinky

09.08.2015 | Jakub Kudláč

Memoriálu Ivana Hlinky se každoročně účastní ti nejlepší hokejisté v dané kategorii. Stejně tak tomu bude i letos, fanoušci zde uvidí podle prvních odhadů minimálně polovinu hráčů, kteří budou týmy NHL vybráni v následujícím prvním kole draftu. Například loni i předloni to bylo 17 borců. My vám přinášíme několik tipů, na které hráče byste se měli na letošním memoriálu zaměřit.

Hvězdou Kanady, která z posledních deseti let triumfovala na MIH devětkrát, by měl být Tyler Benson. V roce 2013 se stal jedničkou draftu WHL, kdy si jej vybral Vancouver. V této soutěži loni odehrál sedmnáctiletý kluk 69 střetnutí a zaznamenal 14 gólů a 31 asistencí. Šestkou draftu WHL v roce 2013 se stal obránce Kale Clague a i on se letos představí v dresu javorových listů divákům v Břeclavi. Kapitán loňské reprezentační sedmnáctky si ve WHL odkroutil 37 zápasů, pětkrát se radoval z gólu a jedenáctkrát asistoval.

Třetím tahounem Kanady bude zřejmě bek Dante Fabbro. V roce 2013 byl draftován do WHL Seattlem na sedmém místě, o rok později na 129. příčce do USHL. Zatím však sedmnáctiletý hráč ani do jedné soutěže nezasáhl. Hraje nižší kanadskou juniorskou ligu, kde v minulé sezóně v základní skupině odehrál 44 utkání a získal 33 bodů (4+29). Dařilo se mu i při play - off, ve 21 střetnutích se čtyřikrát gólově prosadil a jedenáctkrát asistoval.

Na turnaji se v dresu javorových listů ukáže také David Quenneville, jenž patří do početné hokejové rodiny. Jeho bratr John reprezentuje Kanadu ve výběru do 20 let, jeho strýc Johny Bouchuk hraje v NHL za Islanders a další jeho příbuzný Joel Quenneville je trenérem úřadujícího držitele Stanely Cupu z Chicaga.

Jak jsou na tom Češi?

Ovšem pozor. Také Česko má svém středu hráče, kteří už teď mají našlápnuto k dobré kariéře.

Třeba takový Libor Hájek, sedmnáctiletý odchovanec Komety. Pravidelně se účastní reprezentačních srazů, vyzkoušel si už také Tipsport extraligu. V ní v uplynulé sezóně odehrál 24 zápasů, z toho sedm v play off. Dvojka letošního CHL draftu si v nich připsala jednu asistenci. Na tomto turnaji je již podruhé, minulou sezónu zde za pět zápasů získal jeden bod za asistenci.

Dalším hráčem, který okusil seniorskou extraligu, je rodák z Kladna Lukáš Doudera. S bratrem odešel před časem do Třince, kde si s ním zahrál i nejvyšší českou hokejovou ligu. Nyní sedmnáctiletý bek v ní odehrál 10 utkání, připsal si jednu asistenci. Taktéž byl draftován CHL. I Doudera se na memoriálu představil už loni, v pěti zápasech si připsal dvě nahrávky.

Třetí velkou nadějí Reichelova výběru je Vojtěch Budík, který hokejově vyrůstá v Pardubicích. Letos se stal sedmnáctkou CHL draftu, na svou šanci v extralize zatím čeká.

Krátké zprávy

Velký divácký zájem

2.8. - Hlavně díky fanouškům mají zápasy Hlinka Gretzky Cupu skvělou atmosféru. Český hokej moc těší zájem o tento tradiční mládežnický turnaj v Břeclavi. Všem, kteří nemají permanentku na všechny zápasy, zároveň doporučujeme, aby do Fosfa arény dorazili s předstihem a vyhnuli se tak frontám, které se občas díky velké poptávce po vstupenkách před zápasy tvoří.

Přátelská utkání

17.6. - Před startem samotného turnaje Hlinka Gretzky Cupu 2023 se ještě 29. července uskuteční přátelská utkání domácích týmů. Česká republika vyzve v Břeclavi od 18:30 Kanadu a Slováci si ve stejný den od 17:00 zahrají v Trenčíně s USA. Živé textové přenosy budete moct sledovat na www.onlajny.com!

Facebook HGC

5.6. - Zajímá vás dění na Hlinka Gretzky Cupu? Sledujte facebookovou stránku turnaje.
Historie hokejové legendy

Ivan Hlinka a vše kolem něj

Více o legendě

Facebook

Tickets are on sale for the #HlinkaGretzkyCup! ??Les billets sont en vente pour la #CoupeHlinkaGretzky! ??

Facebook

CIRCLE YOUR CALENDAR! The #HlinkaGretzkyCup schedule is out! ??A AJOUTER A VOTRE CALENDRIER! L’horaire de la #CoupeHlinkaGretzky est pret! ??

Facebook

Hlinka Gretzky Cup aktualizoval(a) úvodní fotku.

Facebook

Hlinka Gretzky Cup si aktualizoval(a) profilový obrázek.

Facebook

Hlinka Gretzky Cup si aktualizoval(a) životopis.