ČLÁNEK

Bez spoluhráčů bych to nedokázal, říká nejlepší hráč v duelu se Švédskem David Pastrňák

08.08.2013 | Tomáš Vlček

David Pastrňák má v letošním létě hodně nabitý program. Kromě toho, že je stabilním členem reprezentační osmnáctky, tak se zúčastnil i přípravného kempu dvacítky a také si za ni zahrál dva přípravné zápasy proti Rusku. Na Ivan Hlinka Memorial Cupu v Břeclavi patří k hráčům, na které trenér Jakub Petr hodně spoléhá. A středeční zápas se Švédy ukázal, že oprávněně. Od začátku zápasu byl tradičně hodně vidět, ale na rozdíl od předchozích utkání se i výrazně brankově prosadil.Po zásluze tak dostal cenu pro nejlepšího hráče zápasu.

Davide, gratulace k výkonu i výhře. Jak byste zhodnotil ten zápas se Švédy?
Švédové byli velkými favority. My jsme ale do zápasu nastoupili maximálně koncentrovaně, plnili jsme přesně pokyny trenérů a podle toho vypadalo i dění na ledě.

Čím si vysvětlujete tu změnu ve výkonu českého týmu – oproti předchozím zápasům?
Měli jsme pár mítinků s trenéry, kteří nám říkali, co bychom měli hrát. Zdůrazňovali, že bychom měli hrát ne jako individuality, ale jako tým. Tudy vedla naše cesta k úspěchu.

Vám osobně zápas vyšel výborně – dal jste dvě branky a přidal jednu asistenci.
To ano, ale to je všechno zásluha mých spoluhráčů, kteří mi k tomu hodně pomohli. Takže velký dík patří i jim.

Prvním jste otevřel skóre a náš tým tak poprvé na turnaji vedl.
Filip Pyrochta vybojoval u střídačky puk, poslal mi to výborně na druhou modrou a já jsem jel sám na gólmana. Původně jsem chtěl vystřelit, ale když jsem viděl, že si brankář klekl, tak jsem udělal kličku a zasunul to kolem betonu.

A druhý v přesilovce tři minuty před koncem navýšil naše vedení na 4:2 a znamenal klid do zbytku zápasu.
Měli jsme obrovský tlak, Filip mě dobře našel na kruhu a mě už zbývalo jen trefit bránu. Naštěstí jsem to trefil z první přesně.

Při power-play soupeře jste mohl přidat třetí branku…
…a mohl z toho být první reprezentační hattrick, ale byl jsem hodně tísněný. Trochu mě to mrzí, ale hlavní je, že jsme vyhráli.

Vy jste v minulé sezoně působil právě ve Švédsku, konkrétně v Södertälje. Byl díky tomu ten zápas v něčem výjimečný – nastupoval jste proti hráčům, které znáte, a oni zase znají vás.
Asi ani ne. Snad jedině, že jsem tam měl spoluhráče z klubu Nylandera, se kterým jsme se trochu před zápasem hecovali. Ale jinak jsem to bral jako každý jiný zápas.

Přes léto jste sbíral zkušenosti i u reprezentace do 20 let. Je to velký rozdíl oproti „osmnáctkám“?
Určitě. Jsou tam starší kluci, takže silově i rychlostně je tam rozdíl. Ale hráči tady v Břeclavi mají také skvělou úroveň.

Ve čtvrtek máte volný den. Jak jej budete trávit?
Program stanoví trenéři. Asi bude i nějaký trénink, ale určitě budeme hlavně odpočívat a sbírat síly na semifinále. Navíc máme pohlednou a schopnou fyzioterapeutku, takže čtvrteční den strávíme v její péči. (smích)

Krátké zprávy

Velký divácký zájem

2.8. - Hlavně díky fanouškům mají zápasy Hlinka Gretzky Cupu skvělou atmosféru. Český hokej moc těší zájem o tento tradiční mládežnický turnaj v Břeclavi. Všem, kteří nemají permanentku na všechny zápasy, zároveň doporučujeme, aby do Fosfa arény dorazili s předstihem a vyhnuli se tak frontám, které se občas díky velké poptávce po vstupenkách před zápasy tvoří.

Přátelská utkání

17.6. - Před startem samotného turnaje Hlinka Gretzky Cupu 2023 se ještě 29. července uskuteční přátelská utkání domácích týmů. Česká republika vyzve v Břeclavi od 18:30 Kanadu a Slováci si ve stejný den od 17:00 zahrají v Trenčíně s USA. Živé textové přenosy budete moct sledovat na www.onlajny.com!

Facebook HGC

5.6. - Zajímá vás dění na Hlinka Gretzky Cupu? Sledujte facebookovou stránku turnaje.
Historie hokejové legendy

Ivan Hlinka a vše kolem něj

Více o legendě

Facebook

Tickets are on sale for the #HlinkaGretzkyCup! ??Les billets sont en vente pour la #CoupeHlinkaGretzky! ??

Facebook

CIRCLE YOUR CALENDAR! The #HlinkaGretzkyCup schedule is out! ??A AJOUTER A VOTRE CALENDRIER! L’horaire de la #CoupeHlinkaGretzky est pret! ??

Facebook

Hlinka Gretzky Cup aktualizoval(a) úvodní fotku.

Facebook

Hlinka Gretzky Cup si aktualizoval(a) profilový obrázek.

Facebook

Hlinka Gretzky Cup si aktualizoval(a) životopis.

Facebook

For the second time, the #HlinkaGretzkyCup comes to Edmonton from Aug. 5-10! ??Pour la deuxieme fois, la #CoupeHlinkaGretzky aura lieu a Edmonton, cette fois du 5 au 10 aout! ??