ČLÁNEK

V severském derby dominovali Švédi a berou bronz!

10.08.2019 | Redakce

Piešťany – V první třetině se prosadil za Tre Kronor opět Daniel Ljungman, Fini poté sice dokázali vyrovnat na 1:1, ale na víc se nezmohli. Vítěznou branku si připsal Garfve a s bronzem mohou být spokojeni Švédové.

Zápas č. 17  •  so 10.8.2019  •  17:00  •  Online přenos utkání  •  Videozáznam
Finsko
1:5
( 1:1, 0:2, 0:2)
Švédsko
Finsko: Blomqvist (Jatkola) – Viro, Puutio (A), Nyman (A), Niemelä, Määttä, Rafkin, Koskela – Järventie, Hirvonen (C), Korkalainen – Seppälä, Aatu Räty, Lambert – Luoto, Mäenpää, Liukas – Niemi, Määttä, Karnaranta.
Švédsko: Clang (Wallstedt) – Leo Lööf (C), Styf, Andrae, Wallinder, Nordlund, Grans, Kumlin – Nybeck (A), Ekmark, Olausson – Eklund, Ljungman, Hedlund – Torgersson (A), Hallén, Linus Lööf – Eriksson, Garfve, Magnusson.
Branky a asistence: 19. Korkalainen (Puutio, Hirvonen) – 9. Ljungman (Eklund), 31. Garfve (Andrae, Nybeck), 35. Ekmark, 46. Torgersson, 56. Torgersson (Nybeck)
Střely: 37:31 (10:12, 7:10, 20:9).
Vyloučení: 6:5. Využití: 1:2. V oslabení: 0:1.
Rozhodčí: Stano, Baluška – Konc ml., Kacej. Diváků: 428.

Komentář

V brance Švédska se objevil podruhé v turnaji Clang, místo Walldstedta, který odchytal těžký zápas s Kanadou. Naopak na druhé straně se změna nekonala a Blomqvist se postavil do branky po páté v řadě.

Od začátku měl zápas velmi vysoké tempo a DANIEL LJUNGAM byl prvním, kdo se trefil! Z předbrankového prostoru prostrčil kotouč skrz výstroj brankáře a Tre Kronor vedl 1:0. Stejný hráč měl o chvíli později další možnost, když po obtočení branky ho vychytal betonem Blomqvist. Suomi ke konci třetiny dostalo možnost početní výhody a když VEETI KORKALAINEN vyzrál střelou bekhendem na Clanga, byli Fini odměněni a do šaten se šlo za stavu 1:1.

Ve druhé části si Švédi mohli vzít vedení zpět, protože výběr Suomi šlo pouze do tří, nicméně výhoda přes půl minuty nebyla využita. A stejná situace se dokonce opakovala! Tentokrát měl Tre Kronor ještě delší příležitost, a to na 56 sekund. Z dorážky procpal puk nad beton ISAK GARFVE a Švédi konečně využili této výhody.

Fini pykali za vyloučení, jelikož ve 34. minutě zvyšoval ELLIOT EKMARK a využil další přesilovou hru. Tři korunky zásluhou Andraeiho napálili později tyčku a po druhé třetině svítil na ukazateli jenom stav 1:3.

Ve třetí třetině Fini sice přidali a dostali soupeře pod velký zámek, ztroskotali ale na brankáři Clangovi a naopak po levé straně ujel do brejku DANIEL TORGERSSON, který se v zakončení nemýlil. V 56. minutě se DANIEL TORGERSSON trefil dokonce podruhé, když zrovna výběr Suomi to riskl bez brankáře a ukončil definitivní naděje Finska.

V severském derby tedy vyhráli modrožlutí hráči Tre Kronor 5:1 a po zápase mohli navléknout bronzové medaile. 

Ohlasy trenérů

Magnus Hävelid (trenér Švédska): „Jsem velmi šťastný, byl to těžký zápas. My jsme chtěli opouštět Piešťany s výhrou a dnes jsme odehráli všechny třetiny velmi dobře. Včerejšek byl velmi těžký a smutný zároveň pro nás…ale říkal jsem hráčům, že zápas o bronz musíme zvládnout, že to je pro jejich budoucnost. Myslím, že rozhodlo to, že ve druhé třetině jsme dokázali využít dvě přesilovky, Fini vypadali navíc zde dost unavení. "

Krátké zprávy

Harmonogram turnaje

11.7. - Harmonogram turnaje i s tabulkami si můžete doma vytisknout a postupně doplňovat výsledky.

Přátelská utkání

21.6. - Před startem samotného turnaje Hlinka Gretzky Cupu 2019 se ještě 3. srpna uskuteční přátelská utkání domácích týmů. Česká republika vyzve v Břeclavi od 18:30 USA a Slováci si ve stejný den zahrají v Piešťanech s Kanadou. Živé textové přenosy budete moct sledovat na www.onlajny.com!

Pohled do historie

12.2. - Víte, jaká země vyhrála tento juniorský turnaj naposledy? A kdo má na svém kontě nejvíce zlatých medailí? Nahlédněte do historie, podívat se můžete ZDE.
Historie hokejové legendy

Ivan Hlinka a vše kolem něj

Více o legendě

Twitter

Hlinka Gretzky Cup cancelled for 2020. The tournament will return to the Czech Republic & Slovakia in 2021. hlinkagretzkycup.cz/eng/clanek.asp…

Facebook

Po konzultacích s příslušnými úřady Kanady a provincie Alberta a po dohodě s partnery rozhodl Hockey Canada o zrušení letošního ročníku Hlinka Gretzky Cupu, který se měl za účasti mužstev České republiky, Finska, Kanady, Ruska, Slovenska, Švédska, Švýcarska a USA uskutečnit ve dnech 3. – 8. srpna 2020 v Edmontonu a Red Deeru.Podrobnosti ?? http://www.hlinkagretzkycup.cz/clanek.asp?id=549

Facebook

Rusové ovládli Hlinka Gretzky Cup 2019! A jednou z vůdčích osobností sborné byl Alexander Pašin, který skóroval na turnaji sedmkrát, z toho hned pětkrát v play-off. Sám ale ví, že bez skvělých spoluhráčů by to nešlo. Jak hodnotí finálový zápas?

Twitter

Quinton Byfield & Cole Perfetti of @HockeyCanada react to the final loss: hlinkagretzkycup.cz/eng/clanek.asp…

Twitter

Photos from the 2019 Hlinka Gretzky Cup Gold Medal Game. #hlinkagretzkycup #hockeycanada #russiahockey

Facebook

Foto: Karel Švec