ČLÁNEK

Spasitel Perfetti vystřelil Kanadě finále

09.08.2019 | Redakce

Břeclav - V dramatickém semifinálovém klání měli Švédové hned dvakrát navrch, postup do finále jim ale zatrhl jediný muž. Cole Perfetti dvěma trefami srovnal zápas a v samostatných nájezdech odšpuntoval kanadskou radost z postupu do finále.

Zápas č. 16  •  pá 9.8.2019  •  19:00  •  Online přenos utkání  •  Videozáznam
Kanada
3:2sn
( 0:1, 2:1, 0:0 - 0:0)
Švédsko
Kanada: Lennox – Drysdale (C), Guhle (A), Cormier, Hunt, Poirier, Sebrango, O'Rourke – Jarvis, Byfield (A), Neighbours – Sourdif, Lapierre, Perfetti – Foudy, Greig, Cuylle – Wiesblatt, Bourque, McClennon – Rochette
Švédsko: Wallstedt – Leo Lööf (C), Styf, Andrae, Wallinder, Nordlund (A), Grans, Kumlin, Linus Lööf – Magnusson, Nybeck (A), Ekmark – Olausson, Eklund, Ljungman – Hedlund, Torgersson, Hallén – Ljungkrantz, Eriksson, Garfve
Branky a asistence: 21. Perfetti (Lapierre), 35. Perfetti, rozh. náj. Perfetti – 9. Ljungman, 25. Styf (Leo Lööf)
Střely: 41:23 (10:5, 15:11, 14:4 - 2:3).
Vyloučení: 6:3. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0.
Rozhodčí: Kika, Jeřábek – Gebauer, Lederer. Diváků: 595.

Fotogalerie

 

Komentář

Kanada vstupovala do zápasu jako jasný favorit, začátek ale vyšel lépe Švédům. Zion Nybeck sice v přesilové hře trefil jen tyč, v té samé početní výhodě ale přece jen otevřel skóre Daniel Ljungman. Švédský forvard nejprve nastřelil clonícího hráče, napodruhé už ale propálil vše, co mu stálo v cestě.

Kanaďané si také vypracovali několik slibných příležitostí, švédský gólman Wallstedt ale zámořské hokejisty dlouho trápil. To se však v úvodu druhé části změnilo. Švédští zadáci se tak trochu zapomněli v útočném pásmu, čehož využil Cole Perfetti. Nejproduktivnější hráč turnaje svůj samostatný nájezd zakončil chladnokrevně.

Vyrovnaný stav netrval dlouho. V 25. minutě práskl do puku od modré čáry obránce Tří korunek Hugo Styf a jeho projektil zastavila až síť. Javorové listy ale ještě do přestávky znovu dokázaly vyrovnat. Cole Perfetti se opět dostal do samostatného úniku a stejně jako v prvním případě zakončil suverénně.

Ve třetí části vládly zápasu důsledné defenzivy obou týmů. Bylo vidět, že ani jeden ze soupeřů nechce udělat chybu. Více ze hry měli přece jen Kanaďané, brankář Wallstedt ale všechny šance zneškodnil, a tak se šlo do prodloužení.

Ani z něho však vítěz zápasu nevzešel, a tak o druhém finalistovi musely rozhodnout samostatné nájezdy. V nich byli Švédové hned dvakrát napřed, ale nakonec se radovaly javorové listy. Cole Perfetti nejprve odvrátil kanadské vyřazení a pak vystřelil největšímu favoritovi postup do finále. Zklamaní reprezentanti Tre Kronor budou hrát o bronz.

Krátké zprávy

Harmonogram turnaje

11.7. - Harmonogram turnaje i s tabulkami si můžete doma vytisknout a postupně doplňovat výsledky.

Přátelská utkání

21.6. - Před startem samotného turnaje Hlinka Gretzky Cupu 2019 se ještě 3. srpna uskuteční přátelská utkání domácích týmů. Česká republika vyzve v Břeclavi od 18:30 USA a Slováci si ve stejný den zahrají v Piešťanech s Kanadou. Živé textové přenosy budete moct sledovat na www.onlajny.com!

Pohled do historie

12.2. - Víte, jaká země vyhrála tento juniorský turnaj naposledy? A kdo má na svém kontě nejvíce zlatých medailí? Nahlédněte do historie, podívat se můžete ZDE.
Historie hokejové legendy

Ivan Hlinka a vše kolem něj

Více o legendě

Twitter

Hlinka Gretzky Cup cancelled for 2020. The tournament will return to the Czech Republic & Slovakia in 2021. hlinkagretzkycup.cz/eng/clanek.asp…

Facebook

Po konzultacích s příslušnými úřady Kanady a provincie Alberta a po dohodě s partnery rozhodl Hockey Canada o zrušení letošního ročníku Hlinka Gretzky Cupu, který se měl za účasti mužstev České republiky, Finska, Kanady, Ruska, Slovenska, Švédska, Švýcarska a USA uskutečnit ve dnech 3. – 8. srpna 2020 v Edmontonu a Red Deeru.Podrobnosti ?? http://www.hlinkagretzkycup.cz/clanek.asp?id=549

Facebook

Rusové ovládli Hlinka Gretzky Cup 2019! A jednou z vůdčích osobností sborné byl Alexander Pašin, který skóroval na turnaji sedmkrát, z toho hned pětkrát v play-off. Sám ale ví, že bez skvělých spoluhráčů by to nešlo. Jak hodnotí finálový zápas?

Twitter

Quinton Byfield & Cole Perfetti of @HockeyCanada react to the final loss: hlinkagretzkycup.cz/eng/clanek.asp…

Twitter

Photos from the 2019 Hlinka Gretzky Cup Gold Medal Game. #hlinkagretzkycup #hockeycanada #russiahockey

Facebook

Foto: Karel Švec