Sborná je ve finále! Pašin nasázel Finům hattrick

09.08.2019 | Redakce

Piešťany – V semifinále šli do vedení prvně Rusové, ovšem Suomi našlo odpověď ještě v první třetině. O vítězství rozhodli ruští hráči ve třetí třetině, když se prosadili dokonce třikrát a vyhráli 4:1. V sobotu od 17:00 změří síly ve finále s Kanadou.

Zápas č. 15  •  pá 9.8.2019  •  19:00  •  Online přenos utkání  •  Videozáznam
Rusko
4:1
( 1:1, 0:0, 3:0)
Finsko
Rusko: Askarov (Motorygin) – Čajka (A), Steklov, Kuzmin, Muchamadullin, Grušnikov, Kirsanov, Zotov – Didkovskij, Zlodějev (A), Trinějev – Guščin, Chusnutdinov (C), Ryčkov – Ťutněv, Ponomarjov, Pašin – Averšin, Zugan, Burujanov – Šumilin.
Finsko: Blomqvist (Jatkola) – Viro, Puutio (A), Nyman (A), Niemelä, Määttä, Rafkin, Karnaranta, Koskela – Järventie, Hirvonen (C), Suni – Seppälä, Aatu Räty, Lambert – Luoto, Mäenpää, Korkalainen – Niemi, Määttä, Liukas.
Branky a asistence: 7. Pašin (Ponomarjov, Ťutněv), 52. Zlodějev (Didkovskij, Trinějev), 53. Pašin, 58. Pašin (Guščin) – 11. Mäenpää (Korkalainen, Luoto)
Střely: 33:27 (12:4, 13:4, 8:20).
Vyloučení: 5:5. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0.
Rozhodčí: Novák, Müllner – Kacej, Krajčík. Diváků: 407.

Chvíli vhození prvního buly dostali Ruskové možnost zahrát si přesilovou hru, ta úspěšná zrovna nebyla a brankář Joel Blomqvist, který odchytal na turnaji všechny zápasy, neměl až tolik práce. V 6. minutě našel Vasilij Ponomarjov osamoceného mezi kruhy ALEXANDRA PAŠINA a jeho rychlá střela mířila přesně k pravé tyči.

Odpověď mohla přít o minutu a půl později, kdy z dorážky vychytal Askarov finského Aatu Rätyho. Sborná byla aktivnějším celkem, jenže v 11. vyslal Korkalainen do brejku JUUSA MÄENPÄÄHO a jeho přesná rána zamířila pod břevno – 1:1. Ve zbytku třetiny byla zajímavá pouze rána Burujanova, kdy jeho pokus skončil na vnější tyčce.

Na začátku druhé periody došlo ke kuriozitě, když nejprve Fini pykali za mnoho hráčů na ledě, přesilovka Ruska trvala pouze chvíli, jelikož ruská střídačka také špatně vystřídala a hrála rovněž v šesti. Již ve hře v pěti na obou stranách promáchl puk před prázdnou brankou Juuso Mäenpää.

Lepším celkem byli Rusové, například Zugan dorážel z těsné blízkosti k brankáři Blomqvistovi, ten se roztáhl ve svém brankovišti a zneškodnil jeho pokus. Rozruch nadělal až na konci třetiny opět Zugan, který se dostal v oslabení až do úniku, jeho střelu Blomqvist skvěle vytěsnil vedle. Do kabin se šlo za stavu 1:1.

Sborná měla střeleckou převahu poměrně velkou, ale že by měla o hodně víc brankových šancí, než soupeř, se říci nedá. Naopak, ve 44. minutě šli Rusové do čtyřech a v přesilové hře orazítkoval Puutio brankovou konstrukci a Suomi skóre nepřeklonili na svoji stranu.

V 52. minutě se ujalo vedení Rusko, když DMITRIJ ZLODĚJEV obdržel kotouč mezi kruhy na rozvlnil síť střelou na bližší tyč. O 59 sekund později to bylo dokonce o dvě branky! ALEXANDR PAŠIN lehce projel obranou, první pokus sice gólman Finů pokryl, ale na dorážku byl již krátký – 3:1. Nejspíš definitivní tečku mohl přidat Pavel Ťuťněv, který sám proti Blomqvistovi neuspěl.

V 57. minutě to riskli Suomi bez brankáře, což se jim nevyplatilo. Definitivní tečku přidal ALEXANDR PAŠIN, který zkompletoval hattrick a Rusko postoupilo po výsledku 4:1 do finále, kde se popere s Kanadou.

Sergei Golubovič (hlavní trenér Ruska): „Rozdíl byl v trpělivosti. Byli jsme více trpěliví a ve třetí třetině naši chlapci ukázali charakter. Hráli skvěle, takticky chytře a právě to ve finále udělalo rozdíl, díky kterému jsme vyhráli semifinále. Nejsem úplně ten typ kouče, který by rád vyjmenovával po zápase nejlepší hráče. Každý je důležitý a to dokonce i hráči, kteří zůstali mimo sestavu. Co říct ke Kanadě? Na tomto turnaji není žádný slabý tým..."