ČLÁNEK

Z 0:2 na 6:2! Rusové přehráli v prvním zápase skupiny B USA

05.08.2019 | Redakce

Piešťany - Spojené státy vstoupily do utkání s Ruskem daleko lépe a brzo si vytvořily dvoubrankové vedení. Od druhé třetiny ale dominovala Sborná. Nastřílela dohromady šest branek a nakonec zvítězila s přehledem 6:2.

Zápas č. 2  •  po 5.8.2019  •  15:30  •  Online přenos utkání  •  Videozáznam
Rusko
6:2
( 0:2, 4:0, 2:0)
USA
Rusko: Askarov (Motorygin) – Grušnikov, Chajka (A), Kirsanov, Kuzmin, Muchamadullin, Steklov, Zotov – Averšin, Burujanov, Didkovskij – Guščin, Chusnutdinov (C), Pašin – Ponomarjov, Ryčkov, Šumilin – Trinejev, Tjutnev, Zlodejev (A) – Zugan.
USA: Hogg (Purcell) – Bushy, Ellis, Gagne, Kaiser, Ma, Kempf, Ratzlaff (C) – Bantle, Beck, Biondi – Estapa (A), Gaffney, Hanas – Hayes, Kelly, Kirwan – Samoskevich, Shlaine, Schoen – Williams.
Branky a asistence: 23. a 28 Pašin, 31. Tjutnev, 32. Trinejev, 57. Burujanov, 60. Guščin – 3. Ratzlaff, 10. Biondi.

Vyloučení: 0:0. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0.

Komentář

V úvodním zápase skupiny v Piešťanech se střetla reprezentace Ruska se Spojenými státy. Lépe začali hráči Ameriky, kteří sice první přesilovku nevyužili, ale chvíli po ní se už mohli radovat. K odraženému puku se dostal kapitán JAKE RATZLAFF, který z dobré pozice mezi kruhy vypálil z první a puk propadl těsně za brankovou čáru. Sborná měla šanci na vyrovnání v podání Alexandra Pašina, jeho střela skončila pouze na betonech brankáře Hogga. A pak Američani začali trestat, jelikož dostali další přesilovku, kterou zakončili brankou. ALEX GAGNE se zmocnil kotouče kousek od brankáře, nadvakrát ho dokázal poslat do sítě a stav byl již 0:2. Ruské hráče tento stav ale nabudil a byli to oni, kdo diktovali tempo zápasu. Pavel Tjutnev projel velmi snadno do útočného pásma a přihrál na hokejku Vasilijevovi Ponomarjovi, ten ale v pádu poslal puk mimo tři tyče. V posledních sekundách třetiny mohl být stav o jednu branku, když z pravé strany těsně před brankářem Hogga zazvonila tyč po další ráně Vasilije Ponomarjova.

Úvod druhé části se vydařil Rusku, protože o inviduální akci se postaral ALEXANDER PAŠIN, který prokličkoval mezi jedním soupeřem a střelou přes obránce propálil Hogga. Hra se posléze přesouvala z jedné strany na druhou, rozmach způsobila až menší potyčka před brankou ruského brankáře. Postaral se o to hlavně Biodi, který byl až moc důrazný v předbrankovém prostoru. Ve 28. minutě se podařilo velmi aktivnímu hráči zápasu ALEXANDRU PAŠÍNOVI vsítit druhou branku, když se proháčkoval až před brankáře a poslal mu puk bekhendem mezi betony – 2:2! Američané byli naprosto opařeni a působili úplně jiným dojmem než na začátku celého zápasu a začali občas jen vyhazovat puku ze svého pásma. A na ledě se začaly dít věci, PAVEL TJUTNEV se octil v tváři v tvář s brankářem a parádním blafákem do forhendu ho jednoduše překonal a Sborné vedla 3:2! A nebylo to vše, protože o minutu později vypálil z pravého kruhu Ivan Ditkovskij, jeho pokus ztečoval bruslí do sítě BOGDAN TRINEJEV a Spojené státy americké po slibném začátku prohrávali již o dvě branky. Na konci prostřední periody si dokonce Rusové v bíločervených dresech zahráli dvě přesilovky pět na tři, jedna z nich dokonce trvala minutu, ale Američané se bojovně ubránili a přečkali těžký okamžik.

Do začátku třetí třetiny nastoupili Američané v modrých dresech velmi aktivně a snažili se diktovat tempo hry. Ovšem do velkých šancí se dostávali oproti Rusku velmi složitě. Za zmínku stojí tvrdá střela Steklova od modré čáry, kterou brankář Hogg velmi obtížně chytil. Na hře bylo znát, že vedoucí Rusové se soustředili hlavně na defenzívu a dopředu se za každou cenu nehnali. V polovině třetí části našel Kelly před brankou Williamse, ten již ale měl puk daleko před hokejkou a nedokázal ho usměrnit do sítě. Poté se naskytla pro stát za oceánem příležitost v podobě přesilové hry, Ruští hráči si však počínali velmi úspěšně a bez problému se ubránili. V 57. minutě se NIKITA BURYANOV pohodlně obtočil kolem obránce a z otočky bekhendem poslal kotouč přesně ke vzdálenější tyči a vypadalo to již na definitivní konec nadějí pro severský celek. Sice v závěru Rusové čelili hře soupeře bez brankáře, ale s tím si poradili nejlépe, jak mohli. DANIL GUŠČIN se trefil přesně do opuštěné branky ze středního pásma.

Ruský celek tedy otočil zápas z 0:2 na 6:2 a první zápas skupiny zaslouženě opanoval.

Krátké zprávy

Harmonogram turnaje

11.7. - Harmonogram turnaje i s tabulkami si můžete doma vytisknout a postupně doplňovat výsledky.

Přátelská utkání

21.6. - Před startem samotného turnaje Hlinka Gretzky Cupu 2019 se ještě 3. srpna uskuteční přátelská utkání domácích týmů. Česká republika vyzve v Břeclavi od 18:30 USA a Slováci si ve stejný den zahrají v Piešťanech s Kanadou. Živé textové přenosy budete moct sledovat na www.onlajny.com!

Pohled do historie

12.2. - Víte, jaká země vyhrála tento juniorský turnaj naposledy? A kdo má na svém kontě nejvíce zlatých medailí? Nahlédněte do historie, podívat se můžete ZDE.
Historie hokejové legendy

Ivan Hlinka a vše kolem něj

Více o legendě

Twitter

Hlinka Gretzky Cup cancelled for 2020. The tournament will return to the Czech Republic & Slovakia in 2021. hlinkagretzkycup.cz/eng/clanek.asp…

Facebook

Po konzultacích s příslušnými úřady Kanady a provincie Alberta a po dohodě s partnery rozhodl Hockey Canada o zrušení letošního ročníku Hlinka Gretzky Cupu, který se měl za účasti mužstev České republiky, Finska, Kanady, Ruska, Slovenska, Švédska, Švýcarska a USA uskutečnit ve dnech 3. – 8. srpna 2020 v Edmontonu a Red Deeru.Podrobnosti ?? http://www.hlinkagretzkycup.cz/clanek.asp?id=549

Facebook

Rusové ovládli Hlinka Gretzky Cup 2019! A jednou z vůdčích osobností sborné byl Alexander Pašin, který skóroval na turnaji sedmkrát, z toho hned pětkrát v play-off. Sám ale ví, že bez skvělých spoluhráčů by to nešlo. Jak hodnotí finálový zápas?

Twitter

Quinton Byfield & Cole Perfetti of @HockeyCanada react to the final loss: hlinkagretzkycup.cz/eng/clanek.asp…

Twitter

Photos from the 2019 Hlinka Gretzky Cup Gold Medal Game. #hlinkagretzkycup #hockeycanada #russiahockey

Facebook

Foto: Karel Švec