Z 0:2 na 6:2! Rusové přehráli v prvním zápase skupiny B USA

05.08.2019 | Redakce

Piešťany - Spojené státy vstoupily do utkání s Ruskem daleko lépe a brzo si vytvořily dvoubrankové vedení. Od druhé třetiny ale dominovala Sborná. Nastřílela dohromady šest branek a nakonec zvítězila s přehledem 6:2.

Zápas č. 2  •  po 5.8.2019  •  15:30  •  Online přenos utkání  •  Videozáznam
Rusko
6:2
( 0:2, 4:0, 2:0)
USA
Rusko: Askarov (Motorygin) – Grušnikov, Chajka (A), Kirsanov, Kuzmin, Muchamadullin, Steklov, Zotov – Averšin, Burujanov, Didkovskij – Guščin, Chusnutdinov (C), Pašin – Ponomarjov, Ryčkov, Šumilin – Trinejev, Tjutnev, Zlodejev (A) – Zugan.
USA: Hogg (Purcell) – Bushy, Ellis, Gagne, Kaiser, Ma, Kempf, Ratzlaff (C) – Bantle, Beck, Biondi – Estapa (A), Gaffney, Hanas – Hayes, Kelly, Kirwan – Samoskevich, Shlaine, Schoen – Williams.
Branky a asistence: 23. a 28 Pašin, 31. Tjutnev, 32. Trinejev, 57. Burujanov, 60. Guščin – 3. Ratzlaff, 10. Biondi.

Vyloučení: 0:0. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0.

V úvodním zápase skupiny v Piešťanech se střetla reprezentace Ruska se Spojenými státy. Lépe začali hráči Ameriky, kteří sice první přesilovku nevyužili, ale chvíli po ní se už mohli radovat. K odraženému puku se dostal kapitán JAKE RATZLAFF, který z dobré pozice mezi kruhy vypálil z první a puk propadl těsně za brankovou čáru. Sborná měla šanci na vyrovnání v podání Alexandra Pašina, jeho střela skončila pouze na betonech brankáře Hogga. A pak Američani začali trestat, jelikož dostali další přesilovku, kterou zakončili brankou. ALEX GAGNE se zmocnil kotouče kousek od brankáře, nadvakrát ho dokázal poslat do sítě a stav byl již 0:2. Ruské hráče tento stav ale nabudil a byli to oni, kdo diktovali tempo zápasu. Pavel Tjutnev projel velmi snadno do útočného pásma a přihrál na hokejku Vasilijevovi Ponomarjovi, ten ale v pádu poslal puk mimo tři tyče. V posledních sekundách třetiny mohl být stav o jednu branku, když z pravé strany těsně před brankářem Hogga zazvonila tyč po další ráně Vasilije Ponomarjova.

Úvod druhé části se vydařil Rusku, protože o inviduální akci se postaral ALEXANDER PAŠIN, který prokličkoval mezi jedním soupeřem a střelou přes obránce propálil Hogga. Hra se posléze přesouvala z jedné strany na druhou, rozmach způsobila až menší potyčka před brankou ruského brankáře. Postaral se o to hlavně Biodi, který byl až moc důrazný v předbrankovém prostoru. Ve 28. minutě se podařilo velmi aktivnímu hráči zápasu ALEXANDRU PAŠÍNOVI vsítit druhou branku, když se proháčkoval až před brankáře a poslal mu puk bekhendem mezi betony – 2:2! Američané byli naprosto opařeni a působili úplně jiným dojmem než na začátku celého zápasu a začali občas jen vyhazovat puku ze svého pásma. A na ledě se začaly dít věci, PAVEL TJUTNEV se octil v tváři v tvář s brankářem a parádním blafákem do forhendu ho jednoduše překonal a Sborné vedla 3:2! A nebylo to vše, protože o minutu později vypálil z pravého kruhu Ivan Ditkovskij, jeho pokus ztečoval bruslí do sítě BOGDAN TRINEJEV a Spojené státy americké po slibném začátku prohrávali již o dvě branky. Na konci prostřední periody si dokonce Rusové v bíločervených dresech zahráli dvě přesilovky pět na tři, jedna z nich dokonce trvala minutu, ale Američané se bojovně ubránili a přečkali těžký okamžik.

Do začátku třetí třetiny nastoupili Američané v modrých dresech velmi aktivně a snažili se diktovat tempo hry. Ovšem do velkých šancí se dostávali oproti Rusku velmi složitě. Za zmínku stojí tvrdá střela Steklova od modré čáry, kterou brankář Hogg velmi obtížně chytil. Na hře bylo znát, že vedoucí Rusové se soustředili hlavně na defenzívu a dopředu se za každou cenu nehnali. V polovině třetí části našel Kelly před brankou Williamse, ten již ale měl puk daleko před hokejkou a nedokázal ho usměrnit do sítě. Poté se naskytla pro stát za oceánem příležitost v podobě přesilové hry, Ruští hráči si však počínali velmi úspěšně a bez problému se ubránili. V 57. minutě se NIKITA BURYANOV pohodlně obtočil kolem obránce a z otočky bekhendem poslal kotouč přesně ke vzdálenější tyči a vypadalo to již na definitivní konec nadějí pro severský celek. Sice v závěru Rusové čelili hře soupeře bez brankáře, ale s tím si poradili nejlépe, jak mohli. DANIL GUŠČIN se trefil přesně do opuštěné branky ze středního pásma.

Ruský celek tedy otočil zápas z 0:2 na 6:2 a první zápas skupiny zaslouženě opanoval.