ČLÁNEK

Generálka na jedničku! Češi si poradili s Američany

03.08.2019 | Redakce

Český výběr čekal pořádně těžký poslední přípravný zápas. Střetl se se Spojenými státy, které šly sice do vedení jako první, z gólového hlediska byl ale jejich prvotní zásah jediný. Češi zápas otočili a po dvou přesných trefách Pavla Nováka a jedné Ivana Ivana mohou jít do Hlinka Gretzky Cupu, který začíná v pondělí, v ideálním rozpoložení.

Zápas č. 0  •  so 3.8.2019  •  18:30  •  Online přenos utkání  •  Videozáznam
Česko
3:1
( 0:0, 2:1, 1:0)
USA
Česko: Bednář – Vacík, Baláž, Bláha, Malý, Malák, Svozil, Kremláček – Novák, Gut, Malát – Chlubna, Myšák, Malý – Matěj, Ivan, Macháček – Simon, Konečný, Handl – Binias.
USA: Hogg – Ellis, Gagne, Ratzlaff, Kaiser, Ma, Bushy, Kempf – Gaffney, Hayes, Kirwan – Biondi, Schoen, Hanas – Williams, Beck, Estapa – Bantle, Shlaine, Samoskevich – Kelly.
Branky a asistence: 32. Ivan (Myšák, Chlubna), 34. Novák (Vacík, Baláž), 54. Novák (TS) – 30. Williams (Estapa)

Vyloučení: 5:10. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0.
Rozhodčí: Čech, Vrba – Měkýš, Otáhal. Diváků: 956.

Fotogalerie

 

Komentář

První minuty žádné větší vzrušení nenabídly. Týmy se spíše oťukávaly a tempo prozatím nerozhýbala ani hra ve čtyřech na obou stranách. Když už se český tým dostal do šance, úplně se mu nedařilo v zakončení. Američané hrozili spíše jen sporadicky. Jejich útočné snažení se s blížícím se koncem třetiny stupňovalo. Menší tlak ovšem zůstal bez kýženého efektu, a tak se do kabin šlo za bezbrankového stavu.

Svěřenci trenéra Berana zkusili s další dvacetiminutovkou na soupeře nastoupit, co to jen šlo, ani oni však na věčně připraveného brankáře Hogga zatím recept ne a ne najít. A paradoxně to pak byl zámořský celek, jenž se radoval z vedení. V polovině utkání dostal dobře postavený Jack Williams precizní přihrávku, načež neměl nikterak složitou práci. Bednář moc šancí neměl. Záhy ale přišla velmi povedená pasáž domácích hráčů. Nejprve na 1:1 srovnal Ivan Ivan, na kterého o malý moment později navázal českobudějovický Pavel Novák, a rázem bylo veseleji. Hokejisté se lvem na prsou zkoušeli přidat i třetí branku a soupeři odskočit, což jim však nevyšlo. I tak šli do poslední dvacetiminutovky za příznivého stavu.

Možnost navýšit vedení dostali čeští hokejisté v přesilové hře. Nesehráli ji však, jak by si přáli, a stav, který by zaručoval větší klid na hokejkách, stále nepřišel. To až po faulu Davida Ma, po kterém bylo nařízeno trestné střílení. Ujal se jej Pavel Novák, který si poradil nejlépe, jak mohl, a z bekhendu překonal brankářův beton. Tuzemští hráči i tak přebírali otěže utkání do svých rukou a Američané se dostávali do slibnějších příležitostí jen velmi zřídka. A když už, brankář Bednář byl na svém místě. Poradil si i se závěrečným tlakem, kdy měl zámořský soupeř výhodou hned dvou mužů v poli. Poslední přípravný zápas tak vyšel svěřencům trenéra Berana, kteří se mohou radovat z výhry 3:1, bravůrně.

Krátké zprávy

Harmonogram turnaje

11.7. - Harmonogram turnaje i s tabulkami si můžete doma vytisknout a postupně doplňovat výsledky.

Přátelská utkání

21.6. - Před startem samotného turnaje Hlinka Gretzky Cupu 2019 se ještě 3. srpna uskuteční přátelská utkání domácích týmů. Česká republika vyzve v Břeclavi od 18:30 USA a Slováci si ve stejný den zahrají v Piešťanech s Kanadou. Živé textové přenosy budete moct sledovat na www.onlajny.com!

Pohled do historie

12.2. - Víte, jaká země vyhrála tento juniorský turnaj naposledy? A kdo má na svém kontě nejvíce zlatých medailí? Nahlédněte do historie, podívat se můžete ZDE.
Historie hokejové legendy

Ivan Hlinka a vše kolem něj

Více o legendě

Twitter

Hlinka Gretzky Cup cancelled for 2020. The tournament will return to the Czech Republic & Slovakia in 2021. hlinkagretzkycup.cz/eng/clanek.asp…

Facebook

Po konzultacích s příslušnými úřady Kanady a provincie Alberta a po dohodě s partnery rozhodl Hockey Canada o zrušení letošního ročníku Hlinka Gretzky Cupu, který se měl za účasti mužstev České republiky, Finska, Kanady, Ruska, Slovenska, Švédska, Švýcarska a USA uskutečnit ve dnech 3. – 8. srpna 2020 v Edmontonu a Red Deeru.Podrobnosti ?? http://www.hlinkagretzkycup.cz/clanek.asp?id=549

Facebook

Rusové ovládli Hlinka Gretzky Cup 2019! A jednou z vůdčích osobností sborné byl Alexander Pašin, který skóroval na turnaji sedmkrát, z toho hned pětkrát v play-off. Sám ale ví, že bez skvělých spoluhráčů by to nešlo. Jak hodnotí finálový zápas?

Twitter

Quinton Byfield & Cole Perfetti of @HockeyCanada react to the final loss: hlinkagretzkycup.cz/eng/clanek.asp…

Twitter

Photos from the 2019 Hlinka Gretzky Cup Gold Medal Game. #hlinkagretzkycup #hockeycanada #russiahockey

Facebook

Foto: Karel Švec