ČLÁNEK

Američané udolali po prodloužení Finsko a končí pátí

11.08.2017 | Jonáš Majtyka

Břeclav - V souboji o umístění se potkaly týmy USA a Finska. V první a druhé třetině vstřelila mužstva vždy po jedné brance. V závěrečném dějství už se ale prosadili pouze Američané, kteří tak na letošním memoriálu obsadí páté místo.

Zápas č. 2  •  pá 11.8.2017  •  15:30  •  Online přenos utkání  •  Videozáznam
Finsko
3:4pp
( 1:1, 1:1, 1:1 - 0:1)
USA
Finsko: Nurmi – Kokkonen, Utunen (C), A. Honka, Rannisto, S. Salmela, Nousiainen, Räsänen – Maccelli, Tanus, Kotkaniemi – Aaltonen, Kupari, Killinen – Salonen, Moilanen, Ranta – Mäki (A), Petman (A), K. Kapanen.
USA: Kraws – Demin, Krygier, Semik, Samuelsson, Mackinnon (A), Ch. Krygier, Ferrandino – Lapointe, Haskins, Randl (A) – Hall, Drury (C), Meyer – Caponi, Donovan, Jensen – Savage, Hain, Jenkins – McLaughlin.
Branky a asistence: 8. Aaltonen (Utunen, Tanus), 22. Kotkaniemi (Kupari, Tanus) – 15. Hall (Drury), 27. Jenkins (Drury), 41. Hall (Drury)
Střely: 32:40 (9:16, 11:12, 12:12 - 1:0).
Vyloučení: 6:5. Využití: 2:2. V oslabení: 0:0.
Rozhodčí: Kika, Šír – Gebauer. Lederer. Diváků: 254.

Fotogalerie

 

Komentář

Utkání začalo spíše v opatrném tempu a bylo vidět, že ani jeden tým nechce inkasovat jako první. Důvodem byla nejspíš i horší viditelnost, nad ledem se totiž utvořil opar kolem branek obou soupeřů. Větší vzrušení pro diváky přišlo až v osmé minutě, kdy dostali Finové k dispozici dvojnásobnou přesilovou hru. Krátce po buly v útočném pásmu vystřelil z levého kruhu pro vhazování Leevi Aaltonen a jeho tvrdá rána si našla cestu až do sítě.

Poté se do samostatného úniku mohl dostat Jesse Moilanen, jenže mu chvíli trvalo zpracovat puk, a nakonec sám sebe vystavil do ofsajdu. V úvodním dějství si početní výhodu vyzkoušeli také Američané a i oni ji dokázali využít. Střela Jacka Druryho se odrazila před levou tyč finské branky, kde číhal Curtis Hall, kterému už jen stačilo zakončit do odkryté poloviny finské svatyně. Po první periodě tak svítil na tabuli nerozhodný stav 1:1.

Na začátku prostředního dějství doplatili Američané na svou nedisciplinovanost, když šli podruhé do oslabení tří proti pěti. Hokejisté Suomi touto nabídkou nepohrdli. Dvojnásobnou přesilovku sice ještě využili, tu klasickou ale už ano. Rasmus Kupari vybídl nádhernou křížnou přihrávkou ke střele Jesperiho Kotkaniemiho, jenž zamířil přesně k bližší tyči a poslal Finsko do vedení. Spojené státy ovšem vzápětí vyrovnaly. A opět to bylo v přesilovce! Neúspěšný pokus Jacka Druryho dorazil za Nurmiho záda Blade Jenkins a bylo to 2:2.

Přesně v polovině zápasu mohli seveřané opět získat náskok, jenže Ville Petman netrefil v obrovské šanci prázdnou bránu. Sám před Nurmim se následně ocitl Kyle Haskins, na finského maskovaného muže si ale s kličkou do forhendu nepřišel. I po druhé siréně svítilo na tabuli nerozhodné skóre.

To se však změnilo hned po patnácti vteřinách třetí třetiny. Finové se špatně domluvili ve vlastní třetině, čehož využil Curtis Hall, který překonal bezmocného Nurmiho. Tým USA tak poprvé v utkání vedl.

Finové se poté vrhli za vyrovnáním. Nejblíže mu byli v 53. minutě, kdy Kristian Tanus trefil tyč! Už to vypadalo, že Američané dovedou utkání do vítězného konce, jenže pouhých devatenáct vteřin před koncem dostal na pravou stranu puk na hůl Sampo Ranta, jenž využil situace a vyrovnal na 3:3.

Ohlasy trenérů

Niemelä Tommi (trenér Finska): S výsledkem samozřejmě spokojeni nejsme. Když hrajete zápas o umístění, není to nikdy příjemné. Zápas s Američany je vždy velmi náročný. Nikdo z hráčů neměl problém s motivací do zápasu a z porážky jsme samozřejmě zklamaní
Clark Donatelli (trenér USA) Myslím, že kluci dnes hráli velmi naplno, zápas jsme chtěli vyhrát víc než Finové. Nezlepšili jsme se dostatečně v disciplíně, soupeři jsme nabídli dvě dvojnásobné přesilovky, myslím ale, že ve výsledku to byl náš nejlepší zápas na turnaji.

Krátké zprávy

Harmonogram turnaje

11.7. - Harmonogram turnaje i s tabulkami si můžete doma vytisknout a postupně doplňovat výsledky.

Přátelská utkání

21.6. - Před startem samotného turnaje Hlinka Gretzky Cupu 2019 se ještě 3. srpna uskuteční přátelská utkání domácích týmů. Česká republika vyzve v Břeclavi od 18:30 USA a Slováci si ve stejný den zahrají v Piešťanech s Kanadou. Živé textové přenosy budete moct sledovat na www.onlajny.com!

Pohled do historie

12.2. - Víte, jaká země vyhrála tento juniorský turnaj naposledy? A kdo má na svém kontě nejvíce zlatých medailí? Nahlédněte do historie, podívat se můžete ZDE.
Historie hokejové legendy

Ivan Hlinka a vše kolem něj

Více o legendě

Facebook

Po roce se podle plánu Hlinka Gretzky Cup?? přesouvá zase zpět do České republiky???? a na Slovensko????. Prestižní turnaj U18 bývá často pro hráče odrazovým můstkem pro draft NHL. Podívejte se, kteří hráči se minulého ročníku zúčastnili a při výběru týmů NHL uspěli.

Facebook

Takto vypadá harmonogram turnaje i s tabulkami. Můžete si ho doma vytisknout a postupně doplňovat výsledky.PDF verzi pro tisk najdete zde: http://hlinkagretzkycup.cz/zobraz.asp?t=logo-turnaje

Facebook

Takto vypadá oficiální plakát Hlinka Gretzky Cupu 2019! Více na www.hlinkagretzkycup.cz.

Twitter

#HlinkaGretzkyCup 2019 is approaching. From 5th to 10th August, fans in Břeclav and Piešťany can look forward to seeing some of the greatest U18 hockey players in the world. Tournament format and schedule ?? hlinkagretzkycup.cz/eng/clanek.asp…

Facebook

Po roční odmlce se nejlepší hráči do 18 let opět ukážou fanouškům v České republice a na Slovensku. Prestižní Hlinka Gretzky Cup 2019 se uskuteční mezi 5. a 10. srpnem v Břeclavi a Piešťanech.

Facebook

2018 Hlinka Gretzky Cup updated their cover photo.