ČLÁNEK

Známe rozpis turnaje! Češi odstartují proti Spojeným státům

01.07.2014 | Redakce

Do prvního buly Memoriálu Ivana Hlinky sice zbývá ještě více než jeden měsíc, už nyní je ale znám kompletní rozpis obou turnajových skupin. Čeští hokejisté, kteří se představí ve skupinové fázi v Břeclavi, narazí postupně na výběry USA, Finska a Ruska. Naši východní sousedé se naopak mohou těšit na Švédsko, Švýcarsko a několikanásobného vítěze turnaje Kanadu.

Přestože samotná skupinová fáze startuje až v pondělí 10. srpna, už o dva dny dříve mohou zhlédnout fanoušci v obou městech exhibiční utkání. Na břeclavském zimním stadionu se od 20 hodin večer střetne domácí výběr s Kanadou, v Piešťanech ve stejný čas vyjedou na led hokejisté Slovenska proti Spojeným státům.

Od pondělí do středy pak budou na programu zápasy ve skupinách. Každý národní výběr odehraje celkem tři utkání, dle umístění se poté rozhodne, zda si zahraje semifinále či jen utkání páté, respektive sedmé místo. Tato utkání se odehrají v pátek. V sobotu pak přijde na řadu vyvrcholení celého turnaje, kterým budou duely o třetí místo a finále.

Kompletní harmonogram turnaje naleznete zde.

Krátké zprávy

Harmonogram turnaje

11.7. - Harmonogram turnaje i s tabulkami si můžete doma vytisknout a postupně doplňovat výsledky.

Přátelská utkání

21.6. - Před startem samotného turnaje Hlinka Gretzky Cupu 2019 se ještě 3. srpna uskuteční přátelská utkání domácích týmů. Česká republika vyzve v Břeclavi od 18:30 USA a Slováci si ve stejný den zahrají v Piešťanech s Kanadou. Živé textové přenosy budete moct sledovat na www.onlajny.com!

Pohled do historie

12.2. - Víte, jaká země vyhrála tento juniorský turnaj naposledy? A kdo má na svém kontě nejvíce zlatých medailí? Nahlédněte do historie, podívat se můžete ZDE.
Historie hokejové legendy

Ivan Hlinka a vše kolem něj

Více o legendě

Twitter

Hlinka Gretzky Cup cancelled for 2020. The tournament will return to the Czech Republic & Slovakia in 2021. hlinkagretzkycup.cz/eng/clanek.asp…

Facebook

Po konzultacích s příslušnými úřady Kanady a provincie Alberta a po dohodě s partnery rozhodl Hockey Canada o zrušení letošního ročníku Hlinka Gretzky Cupu, který se měl za účasti mužstev České republiky, Finska, Kanady, Ruska, Slovenska, Švédska, Švýcarska a USA uskutečnit ve dnech 3. – 8. srpna 2020 v Edmontonu a Red Deeru.Podrobnosti ?? http://www.hlinkagretzkycup.cz/clanek.asp?id=549

Facebook

Rusové ovládli Hlinka Gretzky Cup 2019! A jednou z vůdčích osobností sborné byl Alexander Pašin, který skóroval na turnaji sedmkrát, z toho hned pětkrát v play-off. Sám ale ví, že bez skvělých spoluhráčů by to nešlo. Jak hodnotí finálový zápas?

Twitter

Quinton Byfield & Cole Perfetti of @HockeyCanada react to the final loss: hlinkagretzkycup.cz/eng/clanek.asp…

Twitter

Photos from the 2019 Hlinka Gretzky Cup Gold Medal Game. #hlinkagretzkycup #hockeycanada #russiahockey

Facebook

Foto: Karel Švec