ČLÁNEK

VIDEOROZHOVOR s Martinem Havelkou po porážce se Švédy: Bez gólu se vyhrát nedá

13.08.2015 | Jakub Kudláč

B ř e c l a v - V přímém souboji o semifinále Česko podlehlo ve středečním utkání Švédsku 0:2. "Co k tomu víc dodat, bez branky se nevyhrává," poznamenal fakt útočník Martin Havelka, který se svůj tým snažil povzbudit i pěstním soubojem. Zápas o páté místo s USA odehrají čeští mladíci v pátek od 15:40 hodin v Břeclavi.

Zcela jistě po tak vyrovnaném boji prohra mrzí.

"Jasně, chyběl tomu gól. Co k tomu víc dodat, bez branky se nevyhrává."

Co se stalo v té třetí třetině, že jste dvakrát inkasovali?

"Já si myslím, že to bylo o štěstí. My jsme makali, nechali jsme tam fakt všechno, ovšem jenom jim to tam padlo. Šance byly, ale co k tomu říct... Těžko se mluví takto po zápase."

Co chybělo v koncovce, že jste se ani jednou střelecky neprosadili?

"Jim dobře zachytal gólman, nevyrazil jediný puk před sebe. Dělali jsme všechno, ale nepadlo to tam."

Shodneme se na tom, že jednou se slabin byly přesilové hry?

"Jo, to je pravda. Měli jsme střelu na bránu a oni hned vyhodili. Musíme víc zapracovat, alespoň vidíme, na čem jsme. Určitě je to neúspěch."

Vy jste tam měl incident ve druhé třetině s Lindströmem, co se tam stalo?

"Já jsem vystřelil puk a šel jsem ho dorazit. On se do mě pustil a... Já bych tomu ani bitka neříkal, prostě jsme se nějak nepohodli a rozhodčí nás poslal trošku zchladit."

V pátek hrajete se Spojenými státy o páté místo, jak hlavy vyčistit a připravit se na to?

Musíme to hodit za hlavu a porvat se alespoň o to páté místo, aby to nebyla taková ostuda.

VIDEOROZHOVOR:

Krátké zprávy

Harmonogram turnaje

11.7. - Harmonogram turnaje i s tabulkami si můžete doma vytisknout a postupně doplňovat výsledky.

Přátelská utkání

21.6. - Před startem samotného turnaje Hlinka Gretzky Cupu 2019 se ještě 3. srpna uskuteční přátelská utkání domácích týmů. Česká republika vyzve v Břeclavi od 18:30 USA a Slováci si ve stejný den zahrají v Piešťanech s Kanadou. Živé textové přenosy budete moct sledovat na www.onlajny.com!

Pohled do historie

12.2. - Víte, jaká země vyhrála tento juniorský turnaj naposledy? A kdo má na svém kontě nejvíce zlatých medailí? Nahlédněte do historie, podívat se můžete ZDE.
Historie hokejové legendy

Ivan Hlinka a vše kolem něj

Více o legendě

Twitter

Hlinka Gretzky Cup cancelled for 2020. The tournament will return to the Czech Republic & Slovakia in 2021. hlinkagretzkycup.cz/eng/clanek.asp…

Facebook

Po konzultacích s příslušnými úřady Kanady a provincie Alberta a po dohodě s partnery rozhodl Hockey Canada o zrušení letošního ročníku Hlinka Gretzky Cupu, který se měl za účasti mužstev České republiky, Finska, Kanady, Ruska, Slovenska, Švédska, Švýcarska a USA uskutečnit ve dnech 3. – 8. srpna 2020 v Edmontonu a Red Deeru.Podrobnosti ?? http://www.hlinkagretzkycup.cz/clanek.asp?id=549

Facebook

Rusové ovládli Hlinka Gretzky Cup 2019! A jednou z vůdčích osobností sborné byl Alexander Pašin, který skóroval na turnaji sedmkrát, z toho hned pětkrát v play-off. Sám ale ví, že bez skvělých spoluhráčů by to nešlo. Jak hodnotí finálový zápas?

Twitter

Quinton Byfield & Cole Perfetti of @HockeyCanada react to the final loss: hlinkagretzkycup.cz/eng/clanek.asp…

Twitter

Photos from the 2019 Hlinka Gretzky Cup Gold Medal Game. #hlinkagretzkycup #hockeycanada #russiahockey

Facebook

Foto: Karel Švec