ČLÁNEK

VIDEOROZHOVOR s Kantnerem: Dali jsme do toho všechno, bohužel to nevyšlo

11.08.2015 | Jakub Kudláč

B ř e c l a v - V prvním utkání na letošním Memoriálu Ivana Hlinky Češi podlehli Kanadě 1:3. "Každý zápas chceme vyhrát a dali jsme do toho všechno, ale bohužel, tentokrát to nevyšlo," pověděl po utkání Matyáš Kantner, jenž se stal jediným střelcem svého celku, když jej dostal ve 4. minutě do vedení.

Jak hodnotíte pondělní utkání?

"Hodnotím jej tak, že jsme měli šanci vyhrát, přestože Kanada měla větší tlak. My jsme měli taky nějaké šance, ale myslím si, že ten výsledek... Bojovali jsme všichni do konce zápasu a nikdo nic nevypustil. Je to škoda."

Vy jste se stal jediným střelcem za český tým, můžete prosím tu akci popsat?

"Z rohu hráč přihrával na modrou čáru, který vypálil. Gólmanovi ta střela vypadla, já jsem si ten puk posunul do strany a pak už to bylo lehké dát do prázdné brány."

Brankář Adam Brízgala byl v zápase asi jeden ze základů toho vyrovnaného boje, souhlasíte?

"Určitě, on nás strašně podržel, kdyby měl o trošku horší den, tak jsme mohli dostat i deset gólů. Fakt, dneska se mu to povedlo a je to i jeho zásluha, že ten výsledek je, jaký je."

Když shrneme tu atmosféru, hrálo se v ní zcela jistě dobře.

"Ano, ta byla parádní. Lidi nás podporovali celý zápas, líbí se nám to a máme to rádi, takovou atmosféru."

Co v tom zápase chybělo nebo co měl soupeř navíc, že je z toho nakonec prohra?

"Měla navíc dva góly, které my jsme nedali. Oni hodně bruslí a tak."

VIDEOROZHOVOR:

Krátké zprávy

Harmonogram turnaje

11.7. - Harmonogram turnaje i s tabulkami si můžete doma vytisknout a postupně doplňovat výsledky.

Přátelská utkání

21.6. - Před startem samotného turnaje Hlinka Gretzky Cupu 2019 se ještě 3. srpna uskuteční přátelská utkání domácích týmů. Česká republika vyzve v Břeclavi od 18:30 USA a Slováci si ve stejný den zahrají v Piešťanech s Kanadou. Živé textové přenosy budete moct sledovat na www.onlajny.com!

Pohled do historie

12.2. - Víte, jaká země vyhrála tento juniorský turnaj naposledy? A kdo má na svém kontě nejvíce zlatých medailí? Nahlédněte do historie, podívat se můžete ZDE.
Historie hokejové legendy

Ivan Hlinka a vše kolem něj

Více o legendě

Twitter

Hlinka Gretzky Cup cancelled for 2020. The tournament will return to the Czech Republic & Slovakia in 2021. hlinkagretzkycup.cz/eng/clanek.asp…

Facebook

Po konzultacích s příslušnými úřady Kanady a provincie Alberta a po dohodě s partnery rozhodl Hockey Canada o zrušení letošního ročníku Hlinka Gretzky Cupu, který se měl za účasti mužstev České republiky, Finska, Kanady, Ruska, Slovenska, Švédska, Švýcarska a USA uskutečnit ve dnech 3. – 8. srpna 2020 v Edmontonu a Red Deeru.Podrobnosti ?? http://www.hlinkagretzkycup.cz/clanek.asp?id=549

Facebook

Rusové ovládli Hlinka Gretzky Cup 2019! A jednou z vůdčích osobností sborné byl Alexander Pašin, který skóroval na turnaji sedmkrát, z toho hned pětkrát v play-off. Sám ale ví, že bez skvělých spoluhráčů by to nešlo. Jak hodnotí finálový zápas?

Twitter

Quinton Byfield & Cole Perfetti of @HockeyCanada react to the final loss: hlinkagretzkycup.cz/eng/clanek.asp…

Twitter

Photos from the 2019 Hlinka Gretzky Cup Gold Medal Game. #hlinkagretzkycup #hockeycanada #russiahockey

Facebook

Foto: Karel Švec