ČLÁNEK

V Piešťanech v zápase o třetí místo uvidíme severské derby!

09.08.2019 | Redakce

Piešťany – Švédům uteklo finále až v nájezdech a Suomi prohrálo s Rusy o tři branky. Oba severské týmy se utkají o bronzové medaile, a to od 17:00.

Švédsko hrálo ve skupině B, kde skončilo druhé. Nejdůležitější zápas absolvovali s Američany, protože to byl doslova souboj o postup do semifinále. Bitva došla až do nájezdů, kde v sedmé sérii rozhodl Ljungman pro švédský celek. 

Semifinále museli hráči  Tre Kronor absolvovat proti největšímu favoritu turnaje – Kanadě. V zápase se prezentovali velmi slušně, dokonce dvakrát vedli, ale Kanada pokaždé odpověděla zásluhou Perfettiho. A když nerozhodla ani prodloužení, přišly na řadu zase nájezdy. V sedmé sérii se opět prosadil Ljungman a Švédi byli nájezd od finále. Kanadu spasil ovšem zase Perfetti, který se v nájezdech prosadil třikrát ze čtyř možností a Švédům finále těsně uniklo.

V brance Švédska třikrát chytal Jesper Wallstedth, a to s úspěšností zákroků 92,66%. Nejvíc bodů si připsal Daniel Ljungman (4+0).

Výsledky Švédska ve skupině:

Slovensko – Švédsko 2:3

Švédsko – Rusko 0:3

USA – Švédsko 4:5 po nájezdech

Suomi nestačilo na Rusy

Finsko bylo ve skupině právě s Kanadou, se kterou začínala celý turnaj. Zápas vyzněl jasně lépe pro zámořský celek, Suomi zbylé duely zvládlo a zajistilo si postup do vyřazovacích bojů, kde je čekalo silné Rusko. Na branku Pašina ze sedmé minuty ještě našli odpověď, následně se Fini ale neprosadili a Rusové vyhráli 4:1.

Brankářskou jedničkou Suomi je Joel Blomqvist, jenž odchytal všechny zápasy s úspěšností 92%. Nejproduktivnějším hráčem je se čtyřmi branky a jednou asistencí Roni Hirvonen. Tři branky si připsal Brad Lambert.

Výsledky Finska ve skupině:

Finsko – Kanada 0:6

Česko – Finsko 1:5

Švýcarsko – Finsko 0:6

Duel o třetí místo startuje od 17:00 na zimním stadionu v Piešťanech a připraven bude opět textový přesnos.

Krátké zprávy

Harmonogram turnaje

11.7. - Harmonogram turnaje i s tabulkami si můžete doma vytisknout a postupně doplňovat výsledky.

Přátelská utkání

21.6. - Před startem samotného turnaje Hlinka Gretzky Cupu 2019 se ještě 3. srpna uskuteční přátelská utkání domácích týmů. Česká republika vyzve v Břeclavi od 18:30 USA a Slováci si ve stejný den zahrají v Piešťanech s Kanadou. Živé textové přenosy budete moct sledovat na www.onlajny.com!

Pohled do historie

12.2. - Víte, jaká země vyhrála tento juniorský turnaj naposledy? A kdo má na svém kontě nejvíce zlatých medailí? Nahlédněte do historie, podívat se můžete ZDE.
Historie hokejové legendy

Ivan Hlinka a vše kolem něj

Více o legendě

Facebook

Rusové ovládli Hlinka Gretzky Cup 2019! A jednou z vůdčích osobností sborné byl Alexander Pašin, který skóroval na turnaji sedmkrát, z toho hned pětkrát v play-off. Sám ale ví, že bez skvělých spoluhráčů by to nešlo. Jak hodnotí finálový zápas?

Twitter

Quinton Byfield & Cole Perfetti of @HockeyCanada react to the final loss: hlinkagretzkycup.cz/eng/clanek.asp…

Twitter

Photos from the 2019 Hlinka Gretzky Cup Gold Medal Game. #hlinkagretzkycup #hockeycanada #russiahockey

Facebook

Foto: Karel Švec

Twitter

The two biggest stars of @russiahockey, forward Alexander Pashin and goaltender Yaroslav Askarov, spoke after the final game: hlinkagretzkycup.cz/eng/clanek.asp…

Twitter

.@russiahockey wins first #HlinkaGretzkyCup since 1995! hlinkagretzkycup.cz/eng/zapas.asp?…