ČLÁNEK

Surfing? Ne, Švédové jsou oproti Američanům spíše na golf

12.08.2017 | Jonáš Majtyka

Břeclav - Tentokrát si představíme hráče týmu Švédska. Mezi respondenty se objevil i Adam Boqvist, který už se zúčastnil i mistrovství světa U18. Jaké jídlo je jeho specialitou? Jaké je nejlepší místo, kde hrál? To a mnoho dalšího se dozvíte v následujícím článku.

Minule jsme vás pomocí rozhovorů seznámili s trojící amerických hráčů. Nyní jsme se pro změnu vydali na základnu švédského týmu, která se nachází v hotelu Imos. I hokejistů Tre Kronor jsme se zeptali, co by dělali, kdyby nehráli hokej. Američané se z většiny shodli na surfingu. Švédi si oproti tomu vybrali pro změnu jiný sport.

„Co bych dělal? To je dobrá otázka. Asi bych hrál golf, sice v něm nejsem moc dobrý, ale chtěl bych být golfistou,“ smál se Filip Hållander. „Nejspíš bych hrál golf, tu hru miluju,“ souhlasil obránce Adam Boqvist, který si už zahrál i na mistrovství světa hráčů do osmnácti let, kde byl nejmladším účastníkem.

V rozhovorech přišla řeč i na českou zemi. „Nejlepší místo, kde jsem hrál, bylo podle mě Brno, v České republice. Hráli jsme tu minulý rok s U17 proti Čechům a bylo to tu skvělé,“ myslí si Filip Hållander. Adam Boqvist se pro změnu pokusil o větu v českém jazyce. Jak se mu to povedlo, se můžete podívat níže.

Krátké zprávy

Harmonogram turnaje

11.7. - Harmonogram turnaje i s tabulkami si můžete doma vytisknout a postupně doplňovat výsledky.

Přátelská utkání

21.6. - Před startem samotného turnaje Hlinka Gretzky Cupu 2019 se ještě 3. srpna uskuteční přátelská utkání domácích týmů. Česká republika vyzve v Břeclavi od 18:30 USA a Slováci si ve stejný den zahrají v Piešťanech s Kanadou. Živé textové přenosy budete moct sledovat na www.onlajny.com!

Pohled do historie

12.2. - Víte, jaká země vyhrála tento juniorský turnaj naposledy? A kdo má na svém kontě nejvíce zlatých medailí? Nahlédněte do historie, podívat se můžete ZDE.
Historie hokejové legendy

Ivan Hlinka a vše kolem něj

Více o legendě

Twitter

Hlinka Gretzky Cup cancelled for 2020. The tournament will return to the Czech Republic & Slovakia in 2021. hlinkagretzkycup.cz/eng/clanek.asp…

Facebook

Po konzultacích s příslušnými úřady Kanady a provincie Alberta a po dohodě s partnery rozhodl Hockey Canada o zrušení letošního ročníku Hlinka Gretzky Cupu, který se měl za účasti mužstev České republiky, Finska, Kanady, Ruska, Slovenska, Švédska, Švýcarska a USA uskutečnit ve dnech 3. – 8. srpna 2020 v Edmontonu a Red Deeru.Podrobnosti ?? http://www.hlinkagretzkycup.cz/clanek.asp?id=549

Facebook

Rusové ovládli Hlinka Gretzky Cup 2019! A jednou z vůdčích osobností sborné byl Alexander Pašin, který skóroval na turnaji sedmkrát, z toho hned pětkrát v play-off. Sám ale ví, že bez skvělých spoluhráčů by to nešlo. Jak hodnotí finálový zápas?

Twitter

Quinton Byfield & Cole Perfetti of @HockeyCanada react to the final loss: hlinkagretzkycup.cz/eng/clanek.asp…

Twitter

Photos from the 2019 Hlinka Gretzky Cup Gold Medal Game. #hlinkagretzkycup #hockeycanada #russiahockey

Facebook

Foto: Karel Švec