ČLÁNEK

Surfing? Ne, Švédové jsou oproti Američanům spíše na golf

12.08.2017 | Jonáš Majtyka

Břeclav - Tentokrát si představíme hráče týmu Švédska. Mezi respondenty se objevil i Adam Boqvist, který už se zúčastnil i mistrovství světa U18. Jaké jídlo je jeho specialitou? Jaké je nejlepší místo, kde hrál? To a mnoho dalšího se dozvíte v následujícím článku.

Minule jsme vás pomocí rozhovorů seznámili s trojící amerických hráčů. Nyní jsme se pro změnu vydali na základnu švédského týmu, která se nachází v hotelu Imos. I hokejistů Tre Kronor jsme se zeptali, co by dělali, kdyby nehráli hokej. Američané se z většiny shodli na surfingu. Švédi si oproti tomu vybrali pro změnu jiný sport.

„Co bych dělal? To je dobrá otázka. Asi bych hrál golf, sice v něm nejsem moc dobrý, ale chtěl bych být golfistou,“ smál se Filip Hållander. „Nejspíš bych hrál golf, tu hru miluju,“ souhlasil obránce Adam Boqvist, který si už zahrál i na mistrovství světa hráčů do osmnácti let, kde byl nejmladším účastníkem.

V rozhovorech přišla řeč i na českou zemi. „Nejlepší místo, kde jsem hrál, bylo podle mě Brno, v České republice. Hráli jsme tu minulý rok s U17 proti Čechům a bylo to tu skvělé,“ myslí si Filip Hållander. Adam Boqvist se pro změnu pokusil o větu v českém jazyce. Jak se mu to povedlo, se můžete podívat níže.

Krátké zprávy

Přátelská utkání

28.6. - Před startem samotného turnaje Ivan Hlinka Memorial Cup 2017 se 5. srpna uskuteční přátelská utkání domácích týmů. Česká republika vyzve v Břeclavi od 18:30 Kanadu a Slováci si ve stejný den zahrají s USA. Živé textové přenosy budete moct sledovat na www.onlajny.com!

Pohled do historie

12.6. - Víte, jaká země vyhrála tento juniorský turnaj naposledy? A kdo má na svém kontě nejvíce zlatých medailí? Nahlédněte do historie, podívat se můžete ZDE.

Twitter MIH

8.6. - Ivan Hlinka Memorial Cup má i svůj účet na Twitteru. Najdete ho zde!
Historie hokejové legendy

Ivan Hlinka a vše kolem něj

Více o legendě

Twitter

GAME OVER! It is a 6-2 final ... ???? beats ???? and wins summer U18 gold #?2?2?! Stats: hc.hockey/CANvSWEgm #HlinkaGretzkyCup

Twitter

Only goal of the 2nd period is the 2nd of the game for Sasha Mutala, who extends the ???? lead over ???? to 4-2 after 2. Stats: hc.hockey/CANvSWEgm #HlinkaGretzkyCup

Twitter

???? gets the first 2, but Sasha Mutala, Kirby Dach & Alexis Lafreniere answer back to put ???? up 3-2 after a wild 1st period. Stats: hc.hockey/CANvSWEgm #HlinkaGretzkyCup

Twitter

Game on! ??????????

Live stats: hc.hockey/CANvSWEgm

Watch LIVE on @TSN_Sports!

#HlinkaGretzkyCup

Twitter

Puck drop in the ?? game is 30 minutes away... ?????????? #HlinkaGretzkyCup