ČLÁNEK

Skvělý zážitek, na který nezapomenu, říká Perfetti o semifinále

09.08.2019 | Redakce

Kanada se poprvé na turnaji zapotila. V semifinále vyzvala Švédsko a vyrovnané utkání se protáhlo až do samostatných nájezdů. V nich se blýskl i Cole Perfetti, již po semifinále historicky nejproduktivnější hráč turnaje. Sám jel v penaltové loterii čtyřikrát. "Doufal jsem, že pojedu pouze jednou," smál se po vítězném semifinále.

Poprvé na turnaji jste prohrávali. Necítili jste se tak trochu divně?

Bylo to trochu jiné, to ano. Máme silný tým a podařilo se nám dostat zpátky do hry. Soupeře jsme dotáhli a pak dokonce získali vedení.

Co vám v tom okamžiku říkal kouč?

Jen to, abychom se drželi naší hry. A že není možné, aby to vždy bylo perfektní. Radil nám, ať jsme trpěliví, že náš čas přijde. Měli jsme podle něj stále bojovat, plnit taktiku, což se vyplatilo.

Společně s Lapierrem jste nejproduktivnějšími hráči turnaje. Jaká je mezi vámi chemie?

Je to mezi námi v pohodě. Známe se sice dlouho, už od mala, ale nikdy jsme spolu nehráli. Od prvního tréninku na předturnajovém kempu, kde jsme poprvé hráli společně, jsme si sedli. Prostě hrajeme a vypadá to, že to funguje.

Tušil jsi před nájezdy, že pojedeš čtyřikrát?

(smích) Doufal jsem, že to bude pouze jednou a že vyhrajeme. Nakonec to byl skvělý zážitek, na který nezapomenu.

Měl jsi předem připravené, co uděláš?

Měl jsem připravené dva styly, které dělám skoro vždy. Po tom třetím jsem se trochu zasekl, nevěděl jsem, co mám udělat. Tak jsem se rozjel, udělal kličku a vyšlo to.

Měli jste jasně ofenzivně navrch, přesto se vám nedařilo překonávat švédského gólmana. Je to něco, co je třeba před finále zlepšit?

Určitě. Proti Rusům to bude skvělý zápas. Uděláme nějaké změny v útoku a zkusíme dostávat puky co nejvíce na bránu. Zkusíme dostat více lidí před branku a více stínit brankáři. Dnes jsme sice hráli dobře, máme ale na víc. To nám snad zítra přinese výhru.

Během zápasu bylo dost potyček. Co se na ledě dělo?

Myslím, že se nás snažili vtáhnout do jejich hry, dostat se nám pod kůžu a donutit nás k tomu, abychom se nechali vylučovat. Myslím, že jsme dnes odvedli dobrou práci, když jsme zachovávali herní plán a bojovali proti soupeři. Dařilo se nám dostávat je z jejich rytmu a držet se od nich dál.

Krátké zprávy

Harmonogram turnaje

11.7. - Harmonogram turnaje i s tabulkami si můžete doma vytisknout a postupně doplňovat výsledky.

Přátelská utkání

21.6. - Před startem samotného turnaje Hlinka Gretzky Cupu 2019 se ještě 3. srpna uskuteční přátelská utkání domácích týmů. Česká republika vyzve v Břeclavi od 18:30 USA a Slováci si ve stejný den zahrají v Piešťanech s Kanadou. Živé textové přenosy budete moct sledovat na www.onlajny.com!

Pohled do historie

12.2. - Víte, jaká země vyhrála tento juniorský turnaj naposledy? A kdo má na svém kontě nejvíce zlatých medailí? Nahlédněte do historie, podívat se můžete ZDE.
Historie hokejové legendy

Ivan Hlinka a vše kolem něj

Více o legendě

Facebook

Rusové ovládli Hlinka Gretzky Cup 2019! A jednou z vůdčích osobností sborné byl Alexander Pašin, který skóroval na turnaji sedmkrát, z toho hned pětkrát v play-off. Sám ale ví, že bez skvělých spoluhráčů by to nešlo. Jak hodnotí finálový zápas?

Twitter

Quinton Byfield & Cole Perfetti of @HockeyCanada react to the final loss: hlinkagretzkycup.cz/eng/clanek.asp…

Twitter

Photos from the 2019 Hlinka Gretzky Cup Gold Medal Game. #hlinkagretzkycup #hockeycanada #russiahockey

Facebook

Foto: Karel Švec

Twitter

The two biggest stars of @russiahockey, forward Alexander Pashin and goaltender Yaroslav Askarov, spoke after the final game: hlinkagretzkycup.cz/eng/clanek.asp…

Twitter

.@russiahockey wins first #HlinkaGretzkyCup since 1995! hlinkagretzkycup.cz/eng/zapas.asp?…