ČLÁNEK

Sérii proher chceme prolomit, hlásí slovenský útočník Čederle

11.08.2017 | Petr Pavlík

Bratislava - Slovenští hokejisté mají odbyté všechny tři duely v základní skupině B. Jejich tažení nemělo úspěšný konec, jelikož urputné zápolení nepřineslo ani bod. Nyní se svěřenci trenéra Javorčíka pokusí vybojovat alespoň sedmou příčku, která by byla náplastí za předešlé prohry. Před rozhodujícím zápasem se o vyhlídkách slovenského týmu rozpovídal útočník Sebastian Čederle, který zároveň věří, že Slováci dokáží uzmout kýžené sedmé místo a spraví si chuť.

Máte odehrané tři zápasy ve skupině, které vám nevynesly žádný bod. Asi těžko hledat nějaká pozitivní slova...
Bohužel je to tak. V základní skupině jsme měli samé těžké soupeře, ale ty si nemůžeme vybírat. Rusko, Kanada i Finsko jsou týmy, které jsou úplně na jiné úrovni než my. Bylo velmi těžké jim konkurovat, snažili jsme se, ale bohužel byli lepší.

Čím vás soupeři v základní skupině nejvíce předčili?
Našlo by se toho určitě více. To nejzásadnější byla zřejmě hra v obranném pásmu, možná bych ještě zmínil oslabení. V početních nevýhodách jsme dostali hodně gólů, což nás stálo hodně sil.

Jak jste celkově spokojen s organizací celého turnaje?
Na sto procent jsem spokojený. Memoriál Ivana Hlinky je dost kvalitní turnaj, takže jsem velice spokojen.

Co říkáte na hlasitou kulisu v aréně, která doprovází vaše domácí zápasy?
Dost nám to pomáhá, že nás fanoušci jdou podpořit. Jsme za to moc rádi, že na nás chodí, jen škoda, že jsme se jim za to neodvděčili výhrou. Snad to na čtvrtý pokus vyjde.

Jak už bylo dříve zmíněno, čeká vás klíčová bitva o sedmou pozici se Švýcarskem. Nepociťujete na sobě nějaký větší tlak, aby už to konečně přišlo?
Nervózní nebo něco podobného určitě nejsme. Na druhou stranu by bylo dobré, abychom už konečně prolomili tu šňůru porážek. Doufám, že se nám to podaří. Uděláme pro to všechno, abychom byli po utkání šťastnější my.

Na jaké herní prvky si musíte dát během utkání největší pozor?
Myslím si, že hlavně na naše přesilové hry. Snad se nám v nich zadaří trochu více než tomu tak bylo doposud. Musíme se také zaměřit na oslabení, abychom se jich co nejvíce vyvarovali. To je asi to nejdůležitější, na co bychom si měli dát pozor.

Letošní Memoriál Ivana Hlinky bedlivě sledují skauti klubů z NHL. Berete to tak, že se můžete s kluky předvést, co umíte?
Jasně! Všichni se snažíme hrát naplno. Abych řekl pravdu, ani to moc na sobě nevnímám. Spíše se soustředím především na sebe a svůj výkon.

Co vám osobně tento prestižní turnaj dává do dalšího průběhu vaší hráčské kariéry?
Určitě hodně schopností, do jisté míry i spoustu dalších zkušeností. Jsou tu dost dobré týmy i samozřejmě hráči. Byl to můj cíl se sem dostat, jsou tu zde i ti skauti, takže super.

Krátké zprávy

Přátelská utkání

28.6. - Před startem samotného turnaje Ivan Hlinka Memorial Cup 2017 se 5. srpna uskuteční přátelská utkání domácích týmů. Česká republika vyzve v Břeclavi od 18:30 Kanadu a Slováci si ve stejný den zahrají s USA. Živé textové přenosy budete moct sledovat na www.onlajny.com!

Pohled do historie

12.6. - Víte, jaká země vyhrála tento juniorský turnaj naposledy? A kdo má na svém kontě nejvíce zlatých medailí? Nahlédněte do historie, podívat se můžete ZDE.

Twitter MIH

8.6. - Ivan Hlinka Memorial Cup má i svůj účet na Twitteru. Najdete ho zde!
Historie hokejové legendy

Ivan Hlinka a vše kolem něj

Více o legendě

Twitter

GAME OVER! It is a 6-2 final ... ???? beats ???? and wins summer U18 gold #?2?2?! Stats: hc.hockey/CANvSWEgm #HlinkaGretzkyCup

Twitter

Only goal of the 2nd period is the 2nd of the game for Sasha Mutala, who extends the ???? lead over ???? to 4-2 after 2. Stats: hc.hockey/CANvSWEgm #HlinkaGretzkyCup

Twitter

???? gets the first 2, but Sasha Mutala, Kirby Dach & Alexis Lafreniere answer back to put ???? up 3-2 after a wild 1st period. Stats: hc.hockey/CANvSWEgm #HlinkaGretzkyCup

Twitter

Game on! ??????????

Live stats: hc.hockey/CANvSWEgm

Watch LIVE on @TSN_Sports!

#HlinkaGretzkyCup

Twitter

Puck drop in the ?? game is 30 minutes away... ?????????? #HlinkaGretzkyCup