ČLÁNEK

Semifinále je tu! Češi jdou na Rusy, Švédsko vyzve Kanadu

11.08.2017 | Klára Petrásková

Memoriál Ivana Hlinky pomalu vrcholí, už dnes jsou na programu zápasy play off. Kdo se probojuje do finále a kdo bude v sobotu bojovat o bronz? Jisté je v tuto chvíli jen to, že to budou týmy ze čtveřice Česko, Kanada, Rusko a Švédsko. Oba zápasy semifinále, stejně jako boje o umístění, budete moci tradičně sledovat v přímém přenosu. Duely z Břeclavi bude možné sledovat na HOKEJKA TV, utkání z Bratislavy na Youtube kanálu SZĽH, on-line textové přenosy pak na www.onlajny.com.

O 5. místo, Finsko – USA 15:30

V souboji o konečnou 5. příčku se spolu v Břeclavi utkají dva týmy, které skončily v základních skupinách třetí. Jak Finsko, tak Amerika dokázaly vybojovávat jedinou výhru, obě mužstva shodně proti celkům, které následně skončily čtvrté ve skupině. Finové porazili Slováky poměrem 6:1, Spojené státy zase Švýcary těsně 2:1. Boj o 5. místo tak zároveň bude i bojem o druhou turnajovou výhru.

Semifinále, Rusko – Česko 19:00

Břeclavské semifinále nabídne duel Ruska s Českou republikou. Rusové v základní skupině ztratili jediný bod, když v prvním zápase porazili Kanadu až v samostatných nájezdech. Do play off tak jdou s osmi body z prvního místa. Oproti tomu Češi jednou ve skupině zaváhali a Švédům podlehli 3:7. Klíčové utkání s Američany o postup ale zvládli a stále je tak reálná šance na obhajobu loňského titulu.

O 7. místo, Švýcarsko – Slovensko 15:30

V Bratislavě se odpoledne potkají dva týmy, které letos ještě nepocítily, jak chutná memoriálové vítězství. Švýcaři nejprve prohráli s Českem (2:6), poté podlehli celku USA (1:2) a na závěr skupiny byli poraženi od Švédů (2:4). Slováci mají na svém kontě taktéž tři prohry – od Finska (1:6), Ruska (3:9) a Kanady (1:6). Kdo uzme první vítězství na turnaji a získá pro sebe 7. příčku?

Semifinále, Švédsko – Kanada 19:00

Druhý ze dvojice semifinálových zápasů se uskuteční v Bratislavě a hrát v něm budou Švédové s Kanaďany. Hokejisté Tre Kronor prošli skupinou bez jediného zaváhání, když všechna tři utkání vyhráli v základní hrací době. Kanada půjde do play off z druhé příčky, neboť v prvním zápase skupiny nestačila na Rusko 3:4 v samostatných nájezdech. Poté ale následovaly přesvědčivé výhry nad Finskem (5:1) a Slovenskem (6:1).

Krátké zprávy

Harmonogram turnaje

11.7. - Harmonogram turnaje i s tabulkami si můžete doma vytisknout a postupně doplňovat výsledky.

Přátelská utkání

21.6. - Před startem samotného turnaje Hlinka Gretzky Cupu 2019 se ještě 3. srpna uskuteční přátelská utkání domácích týmů. Česká republika vyzve v Břeclavi od 18:30 USA a Slováci si ve stejný den zahrají v Piešťanech s Kanadou. Živé textové přenosy budete moct sledovat na www.onlajny.com!

Pohled do historie

12.2. - Víte, jaká země vyhrála tento juniorský turnaj naposledy? A kdo má na svém kontě nejvíce zlatých medailí? Nahlédněte do historie, podívat se můžete ZDE.
Historie hokejové legendy

Ivan Hlinka a vše kolem něj

Více o legendě

Twitter

Hlinka Gretzky Cup cancelled for 2020. The tournament will return to the Czech Republic & Slovakia in 2021. hlinkagretzkycup.cz/eng/clanek.asp…

Facebook

Po konzultacích s příslušnými úřady Kanady a provincie Alberta a po dohodě s partnery rozhodl Hockey Canada o zrušení letošního ročníku Hlinka Gretzky Cupu, který se měl za účasti mužstev České republiky, Finska, Kanady, Ruska, Slovenska, Švédska, Švýcarska a USA uskutečnit ve dnech 3. – 8. srpna 2020 v Edmontonu a Red Deeru.Podrobnosti ?? http://www.hlinkagretzkycup.cz/clanek.asp?id=549

Facebook

Rusové ovládli Hlinka Gretzky Cup 2019! A jednou z vůdčích osobností sborné byl Alexander Pašin, který skóroval na turnaji sedmkrát, z toho hned pětkrát v play-off. Sám ale ví, že bez skvělých spoluhráčů by to nešlo. Jak hodnotí finálový zápas?

Twitter

Quinton Byfield & Cole Perfetti of @HockeyCanada react to the final loss: hlinkagretzkycup.cz/eng/clanek.asp…

Twitter

Photos from the 2019 Hlinka Gretzky Cup Gold Medal Game. #hlinkagretzkycup #hockeycanada #russiahockey

Facebook

Foto: Karel Švec