ČLÁNEK

Semifinále je tu! Češi jdou na Rusy, Švédsko vyzve Kanadu

11.08.2017 | Klára Petrásková

Memoriál Ivana Hlinky pomalu vrcholí, už dnes jsou na programu zápasy play off. Kdo se probojuje do finále a kdo bude v sobotu bojovat o bronz? Jisté je v tuto chvíli jen to, že to budou týmy ze čtveřice Česko, Kanada, Rusko a Švédsko. Oba zápasy semifinále, stejně jako boje o umístění, budete moci tradičně sledovat v přímém přenosu. Duely z Břeclavi bude možné sledovat na HOKEJKA TV, utkání z Bratislavy na Youtube kanálu SZĽH, on-line textové přenosy pak na www.onlajny.com.

O 5. místo, Finsko – USA 15:30

V souboji o konečnou 5. příčku se spolu v Břeclavi utkají dva týmy, které skončily v základních skupinách třetí. Jak Finsko, tak Amerika dokázaly vybojovávat jedinou výhru, obě mužstva shodně proti celkům, které následně skončily čtvrté ve skupině. Finové porazili Slováky poměrem 6:1, Spojené státy zase Švýcary těsně 2:1. Boj o 5. místo tak zároveň bude i bojem o druhou turnajovou výhru.

Semifinále, Rusko – Česko 19:00

Břeclavské semifinále nabídne duel Ruska s Českou republikou. Rusové v základní skupině ztratili jediný bod, když v prvním zápase porazili Kanadu až v samostatných nájezdech. Do play off tak jdou s osmi body z prvního místa. Oproti tomu Češi jednou ve skupině zaváhali a Švédům podlehli 3:7. Klíčové utkání s Američany o postup ale zvládli a stále je tak reálná šance na obhajobu loňského titulu.

O 7. místo, Švýcarsko – Slovensko 15:30

V Bratislavě se odpoledne potkají dva týmy, které letos ještě nepocítily, jak chutná memoriálové vítězství. Švýcaři nejprve prohráli s Českem (2:6), poté podlehli celku USA (1:2) a na závěr skupiny byli poraženi od Švédů (2:4). Slováci mají na svém kontě taktéž tři prohry – od Finska (1:6), Ruska (3:9) a Kanady (1:6). Kdo uzme první vítězství na turnaji a získá pro sebe 7. příčku?

Semifinále, Švédsko – Kanada 19:00

Druhý ze dvojice semifinálových zápasů se uskuteční v Bratislavě a hrát v něm budou Švédové s Kanaďany. Hokejisté Tre Kronor prošli skupinou bez jediného zaváhání, když všechna tři utkání vyhráli v základní hrací době. Kanada půjde do play off z druhé příčky, neboť v prvním zápase skupiny nestačila na Rusko 3:4 v samostatných nájezdech. Poté ale následovaly přesvědčivé výhry nad Finskem (5:1) a Slovenskem (6:1).

Krátké zprávy

Přátelská utkání

28.6. - Před startem samotného turnaje Ivan Hlinka Memorial Cup 2017 se 5. srpna uskuteční přátelská utkání domácích týmů. Česká republika vyzve v Břeclavi od 18:30 Kanadu a Slováci si ve stejný den zahrají s USA. Živé textové přenosy budete moct sledovat na www.onlajny.com!

Pohled do historie

12.6. - Víte, jaká země vyhrála tento juniorský turnaj naposledy? A kdo má na svém kontě nejvíce zlatých medailí? Nahlédněte do historie, podívat se můžete ZDE.

Twitter MIH

8.6. - Ivan Hlinka Memorial Cup má i svůj účet na Twitteru. Najdete ho zde!
Historie hokejové legendy

Ivan Hlinka a vše kolem něj

Více o legendě

Twitter

GAME OVER! It is a 6-2 final ... ???? beats ???? and wins summer U18 gold #?2?2?! Stats: hc.hockey/CANvSWEgm #HlinkaGretzkyCup

Twitter

Only goal of the 2nd period is the 2nd of the game for Sasha Mutala, who extends the ???? lead over ???? to 4-2 after 2. Stats: hc.hockey/CANvSWEgm #HlinkaGretzkyCup

Twitter

???? gets the first 2, but Sasha Mutala, Kirby Dach & Alexis Lafreniere answer back to put ???? up 3-2 after a wild 1st period. Stats: hc.hockey/CANvSWEgm #HlinkaGretzkyCup

Twitter

Game on! ??????????

Live stats: hc.hockey/CANvSWEgm

Watch LIVE on @TSN_Sports!

#HlinkaGretzkyCup

Twitter

Puck drop in the ?? game is 30 minutes away... ?????????? #HlinkaGretzkyCup