ČLÁNEK

Proti Švýcarům musíme zlepšit koncovku, vědí Zachar s Karafiátem

11.08.2015 | Tomáš Nejedlo

S favorizovanou Kanadou sehráli mladí čeští hokejisté vyrovnané utkání, v němž nakonec se vztyčenými hlavami podlehli 1:3. Svěřenci trenérů Reichela a Augusty však žehrali na nízkou útočnou produktivitu. „V úterním utkání se Švýcary musíme zlepšit především koncovku,“ shodli se útočníci Marek Zachar (na snímku) s Jiřím Karafiátem. Čechy sedmatřiceti úspěšnými zákroky výrazně podržel gólman Brízgala, přesto si i domácí výběr vypracoval několik dobrých šancí, které zůstaly nevyužity.

V zahajovacím utkání na ledě břeclavské Ice Bors arény čeští mladíci favorita z Kanady pořádně potrápili a po velkém boji nakonec padli 1:3. „Do utkání se nám podařilo vstoupit gólově, avšak poté jsme dvakrát rychle inkasovali a srazilo nás to trochu dolů,“ zamrzelo bezprostředně po skončení zápasu útočníka Jiřího Karafiáta, jenž společně se svým týmem usiloval v závěrečné dvacetiminutovce o vyrovnávací gól. Překvapení se však nekonalo. „V poslední třetině jsme se snažili o vyrovnání a soustředili se více na útok, ale bohužel to nevyšlo,“ hlesl.

Kanaďané sice Čechy výrazně přestříleli poměrem 40:16, přesto i svěřenci trenérů Roberta Reichela a Patrika Augusty zahrozili z několik šancí, avšak skórovat se povedlo jen v úvodu utkání Kantnerovi. „Je pravda, že finální fáze nám trochu vázla, i když jsme si šance dokázali vypracovat. Zlepšit musíme hlavně koncovku, a to hned v úterý se Švýcarskem,“ ví kapitán týmu Marek Zachar. Na jeho slova navázal i Jiří Karafiát: „Především musíme dávat góly z šancí, které se vytvoříme. Ztrácíme zbytečné puky, takže na nás hned soupeř postupuje v protiútoku. Velmi nás dnes podržel také Adam Brízgala,“ doplnil zlínský forvard.

„Kanada hrála svůj typický hokej. Vycházejí z perfektního bruslení a hry dopředu, kdy na obranu se příliš neohlížejí,“ vypočítal Jiří Karafiát přednosti kanadského hokeje. Ten je typický také důraznou hrou. Na soupeře však podle Karafiáta byl český tým od trenérů připraven. „Hráli jsme přípravný zápas s Amerikou, která hraje podobný hokej, takže na to jsme byli připraveni.“

Do hlediště břeclavského stadionu si i přes vysoké venkovní teploty, které nyní v Čechách panují, našly cestu téměř dvě tisícovky diváků. „Atmosféra byla výborná. Hned se úplně jinak hraje, když vás diváci ženou dopředu,“ pochválil fanoušky v Břeclavi liberecký útočník Marek Zachar. Příznivci českého týmu hnali domácí mladíky dopředu, nakonec i přes porážku hráče za bojovnost vyprovodili hromadným potleskem z ledu. „Chtěli jsme diváky potěšit výhrou, což se nepovedlo. Přesto jim děkujeme a doufám, že nás budou podporovat i v dalších utkáních,“ přeje si Karafiát.

Memoriál Ivana Hlinka pokračuje v rychlém sledu dalšími zápasy. Už v úterý navečer změří česká osmnáctka síly se stejně mladým výběrem Švýcarska. „Musíme na utkání s Kanadou zapomenout. Je to turnaj, zápasy následují rychle po sobě, takže nesmíme otálet a co nejlépe se připravit na další soupeře,“ zdůrazňuje kapitán českého výběru Marek Zachar.

Krátké zprávy

Harmonogram turnaje

11.7. - Harmonogram turnaje i s tabulkami si můžete doma vytisknout a postupně doplňovat výsledky.

Přátelská utkání

21.6. - Před startem samotného turnaje Hlinka Gretzky Cupu 2019 se ještě 3. srpna uskuteční přátelská utkání domácích týmů. Česká republika vyzve v Břeclavi od 18:30 USA a Slováci si ve stejný den zahrají v Piešťanech s Kanadou. Živé textové přenosy budete moct sledovat na www.onlajny.com!

Pohled do historie

12.2. - Víte, jaká země vyhrála tento juniorský turnaj naposledy? A kdo má na svém kontě nejvíce zlatých medailí? Nahlédněte do historie, podívat se můžete ZDE.
Historie hokejové legendy

Ivan Hlinka a vše kolem něj

Více o legendě

Twitter

Hlinka Gretzky Cup cancelled for 2020. The tournament will return to the Czech Republic & Slovakia in 2021. hlinkagretzkycup.cz/eng/clanek.asp…

Facebook

Po konzultacích s příslušnými úřady Kanady a provincie Alberta a po dohodě s partnery rozhodl Hockey Canada o zrušení letošního ročníku Hlinka Gretzky Cupu, který se měl za účasti mužstev České republiky, Finska, Kanady, Ruska, Slovenska, Švédska, Švýcarska a USA uskutečnit ve dnech 3. – 8. srpna 2020 v Edmontonu a Red Deeru.Podrobnosti ?? http://www.hlinkagretzkycup.cz/clanek.asp?id=549

Facebook

Rusové ovládli Hlinka Gretzky Cup 2019! A jednou z vůdčích osobností sborné byl Alexander Pašin, který skóroval na turnaji sedmkrát, z toho hned pětkrát v play-off. Sám ale ví, že bez skvělých spoluhráčů by to nešlo. Jak hodnotí finálový zápas?

Twitter

Quinton Byfield & Cole Perfetti of @HockeyCanada react to the final loss: hlinkagretzkycup.cz/eng/clanek.asp…

Twitter

Photos from the 2019 Hlinka Gretzky Cup Gold Medal Game. #hlinkagretzkycup #hockeycanada #russiahockey

Facebook

Foto: Karel Švec