ČLÁNEK

Podceňovali nás, ale dokázali jsme to!

12.08.2017 | Richard Müller

Český tým, stejně jako loni, otevřel bránu finále. Jejich cesta napříč turnajem narazila zatím jen na jednu překážku jménem Švédsko. I přestože v základní skupině nebyli suverénní, výkonem nad Ruskem si boj o tu nejvyšší příčku zajisté zaslouží.

Kdybychom srovnávali s minulým rokem, dá každý za pravdu, že loni se od party okolo Martina Nečase očekávalo hodně. Patrný rozdíl zaznamenal i útočník Jakub Lauko. „Lidi nám před turnajem nevěřili a v průběhu minulé sezony jsme byli takový podceňovaný tým,“ uvědomuje si forvard, jenž vstřelil vítěznou branku v semifinále s Ruskem.

Letošní počínání Čechů by se ovšem dalo srovnat s předchozím memoriálem. Dvě výhry a jednu prohru ve skupině mají tyto naprosto obměněné výběry společné. I semifinále, do kterých se šlo v obou případech z druhého místa, byly velký a hektický boj. Zatímco loni rozhodoval 22 sekund před koncem prodloužení Jakub Galvas, letos přišla vítězná branka už na začátku druhé třetiny. Udržet těsný náskok bylo ale o to těžší. „Vybojovali jsme to čistě týmově,“ ví naprosto jistě hrdý střelec Lauko.

Teď čeká Brukovy svěřence ve finále největší favorit. "Musíme se podívat na video ze semifinálového duelu Kanady a podle toho se připravíme," řekl v rychlosti po utkání s Ruskem český kouč.

Předzápasové odhady favorizují o něco více javorové listy, ale jak už vše napovídá, Češi v roli podceňovaného týmu hrát umí, což ostatně platilo vždy.

Krátké zprávy

Harmonogram turnaje

11.7. - Harmonogram turnaje i s tabulkami si můžete doma vytisknout a postupně doplňovat výsledky.

Přátelská utkání

21.6. - Před startem samotného turnaje Hlinka Gretzky Cupu 2019 se ještě 3. srpna uskuteční přátelská utkání domácích týmů. Česká republika vyzve v Břeclavi od 18:30 USA a Slováci si ve stejný den zahrají v Piešťanech s Kanadou. Živé textové přenosy budete moct sledovat na www.onlajny.com!

Pohled do historie

12.2. - Víte, jaká země vyhrála tento juniorský turnaj naposledy? A kdo má na svém kontě nejvíce zlatých medailí? Nahlédněte do historie, podívat se můžete ZDE.
Historie hokejové legendy

Ivan Hlinka a vše kolem něj

Více o legendě

Twitter

Hlinka Gretzky Cup cancelled for 2020. The tournament will return to the Czech Republic & Slovakia in 2021. hlinkagretzkycup.cz/eng/clanek.asp…

Facebook

Po konzultacích s příslušnými úřady Kanady a provincie Alberta a po dohodě s partnery rozhodl Hockey Canada o zrušení letošního ročníku Hlinka Gretzky Cupu, který se měl za účasti mužstev České republiky, Finska, Kanady, Ruska, Slovenska, Švédska, Švýcarska a USA uskutečnit ve dnech 3. – 8. srpna 2020 v Edmontonu a Red Deeru.Podrobnosti ?? http://www.hlinkagretzkycup.cz/clanek.asp?id=549

Facebook

Rusové ovládli Hlinka Gretzky Cup 2019! A jednou z vůdčích osobností sborné byl Alexander Pašin, který skóroval na turnaji sedmkrát, z toho hned pětkrát v play-off. Sám ale ví, že bez skvělých spoluhráčů by to nešlo. Jak hodnotí finálový zápas?

Twitter

Quinton Byfield & Cole Perfetti of @HockeyCanada react to the final loss: hlinkagretzkycup.cz/eng/clanek.asp…

Twitter

Photos from the 2019 Hlinka Gretzky Cup Gold Medal Game. #hlinkagretzkycup #hockeycanada #russiahockey

Facebook

Foto: Karel Švec