ČLÁNEK

Pašin: Hattrick jako sen? Musím hlavně poděkovat týmu

09.08.2019 | Redakce

Piešťany - V semifinále proti Suomi otevřel skóre v 7. minutě a dokázal odpovědět na vyrovnávací trefu soupeře dalšími dvěma zásahy ve třetí třetině. I díky jeho hattricku si Rusko zahraje finále. Řeč je o Alexandru Pašinovi, druhém nejlepším střelci turnaje, který nám poskytl rozhovor.

Mladý ruský snajpr odehrál skvělý zápas, jeho trenér Sergei Golubovič ale nechtěl jmenovat jen jeho, vyzdvihl celé mužstvo: „Nejsem úplně ten typ kouče, který by rád vyjmenovával po zápase nejlepší hráče. Každý je důležitý a to dokonce i hráči, kteří zůstali mimo sestavu."

Jak bys zhodnotil dnešní semifinále?

Byl to těžký zápas. Nic nebylo rozhodnuté až do třetí třetiny. Myslím, že jsme hráli chytře a defenzivně. Tak jsme se dostávali do našich šancí a díky tomu se nám nakonec povedlo vyhrát.

Bylo Finsko nejtěžším soupeřem, proti jakému jste hráli?

Byli jsme připraveni na těžký zápas, což se také stalo. Ale spíš bych řekl, že každý soupeř na turnaji je opravdu, opravdu těžký. Nemůžu říct, že bylo Finsko silnější, nebo slabší… Všechny týmy jsou kvalitativně na vysoké úrovni a byli jsme připraveni během turnaje na každý zápas, jako kdyby to byl náš poslední.

Nasázet v semifinále hattrick a díky tomu se dostat do finále...Není to skoro až sen?

Nevím, možná to vypadá jako sen. Ale patří se poděkovat mým spoluhráčům, jsou jediným důvodem, proč bylo možné dát hattrick.

V čem podle tebe jste nejsilnější?

Myslím, že naše nejsilnější stránka je, že hrajeme neustále jako tým. To je také nejdůležitější. Když hrajete pokaždé jako tým a posloucháte svého trenéra a plníte věci, které říká o tom, jak byste měli hrát a nevzdáváte se. To je přesně ten způsob, jakým se vyhrávají těžké zápasy.

Jak vnímáš Kanadu jako soupeře ve finále?

Musíme vjet na led a plnit naší hru. Vše pak půjde dobře. Nemůžu říct, že jestli je Kanada jiný tým než celky, proti kterým jsme hráli.

Krátké zprávy

Harmonogram turnaje

11.7. - Harmonogram turnaje i s tabulkami si můžete doma vytisknout a postupně doplňovat výsledky.

Přátelská utkání

21.6. - Před startem samotného turnaje Hlinka Gretzky Cupu 2019 se ještě 3. srpna uskuteční přátelská utkání domácích týmů. Česká republika vyzve v Břeclavi od 18:30 USA a Slováci si ve stejný den zahrají v Piešťanech s Kanadou. Živé textové přenosy budete moct sledovat na www.onlajny.com!

Pohled do historie

12.2. - Víte, jaká země vyhrála tento juniorský turnaj naposledy? A kdo má na svém kontě nejvíce zlatých medailí? Nahlédněte do historie, podívat se můžete ZDE.
Historie hokejové legendy

Ivan Hlinka a vše kolem něj

Více o legendě

Twitter

Hlinka Gretzky Cup cancelled for 2020. The tournament will return to the Czech Republic & Slovakia in 2021. hlinkagretzkycup.cz/eng/clanek.asp…

Facebook

Po konzultacích s příslušnými úřady Kanady a provincie Alberta a po dohodě s partnery rozhodl Hockey Canada o zrušení letošního ročníku Hlinka Gretzky Cupu, který se měl za účasti mužstev České republiky, Finska, Kanady, Ruska, Slovenska, Švédska, Švýcarska a USA uskutečnit ve dnech 3. – 8. srpna 2020 v Edmontonu a Red Deeru.Podrobnosti ?? http://www.hlinkagretzkycup.cz/clanek.asp?id=549

Facebook

Rusové ovládli Hlinka Gretzky Cup 2019! A jednou z vůdčích osobností sborné byl Alexander Pašin, který skóroval na turnaji sedmkrát, z toho hned pětkrát v play-off. Sám ale ví, že bez skvělých spoluhráčů by to nešlo. Jak hodnotí finálový zápas?

Twitter

Quinton Byfield & Cole Perfetti of @HockeyCanada react to the final loss: hlinkagretzkycup.cz/eng/clanek.asp…

Twitter

Photos from the 2019 Hlinka Gretzky Cup Gold Medal Game. #hlinkagretzkycup #hockeycanada #russiahockey

Facebook

Foto: Karel Švec