ČLÁNEK

Musíme vsadit na výchovu mladých hráčů, říká slovenský trenér

10.08.2019 | Redakce

Piešťany – Slovensko se celý turnaj prezentovalo velmi povedenými výkony proti všem týmům a bralo nakonec 7. místo. Nyní bude mít slovenská "18" důležitý úkol – vrátit se do elitní skupiny MS. Pomoct by tomu měl i projekt, v němž budou mladí hráči hrát ve druhé lize mužů. K turnaji, i k následujícímu roku se vyjádřil kouč Ivan Feneš.

Jak byste hodnotil působení vašeho týmu zde v Pišťanech?

Za pět dní jsme odehráli čtyři velmi povedené zápasy, ve kterých jsme podali výborné výkony, ukázali jsme dobrý charakter a na tomhle všem se dá určitě nadále stavět. Proti favoritům jsme neměli, co ztratit hráli jsme aktivně a atraktivní hokej, což se podařilo. Tento tým má velkou budoucnost.

Čím bylo to, že jste ve všech zápasech jako první inkasovali?

Musíme si ještě udělat podrobnou analýzu všech našich duelů. Na MS nás to může stát výsledek, protože týmy tam se budou soustředit hodně na obranu a budou i dost koncentrovaní.

Musel jste své hráče nějak nabádat, aby si zdejších skautů nevšímali?

Jsou neoddělitelnou součástí tohoto turnaje, my jsme hráče připravovali, aby se soustředili jenom na hokej a pokud podají výborný týmový výkon, tak si skauti jich i všimnou.

Koho byste z hráčů nejvíc vyzdvihl?

Náš nejlepší hráč byl celý tým. Na tom jsme to stavěli, abychom měli nejlepší kolektiv.

Co říkáte na výkony patnáctiletého Šimona Němce?

Měli jsme na něj dobré reference od několika zdrojů. Svého místa se ujal na jedničku, jsem až překvapený, jak se zde prezentoval. My se nemůžeme bát takové mladé hráče nasazovat…Je to naší povinností, mu dávat prostor.

Hovoří se, že by mohl hrát letos extraligu na Slovensku, není to až moc přeci jen?

Byly dny, kdy nastupovali pravidelně šestnáctiletí a sedmnáctiletí chlapi v extralize. A pokud si vybojuje svými výkony místo v Nitře, tak proč ne…

Od letošní sezóny bude slovenská „osmnáctka“ působit v druhé lize mužů, jak byste to okomentoval?

Musíme vsadit na výchovu mladých hráčů, ty výsledky tam někdy musí jít na druhou kolej, pokud se chceme posunout dopředu. Čeká nás náročný program, jak v juniorské lize, nebo druhé lize mužů. Máme tam ještě čtyři mezinárodní akce. Začneme projekt 12. srpna a z tohoto týmu tam zůstane 9 hráčů plus dalších 5 hráčů se jde pokusit vybojovat si místo v extraligových týmech, takže těmto budu držet palce. Máme ještě další okruh hráčů, kteří působí v zahraničí a budeme s nimi v kontaktu.

Jak se ohlížíte směrem k MS, kde bude hlavním cílem návrat do elitní skupiny?

Ten tlak bude na nás velký, musíme tam vyhrát pět zápasů. Do každého zápasu navíc půjdeme jako favoriti a naše chlapce na to musíme připravit.

Krátké zprávy

Harmonogram turnaje

11.7. - Harmonogram turnaje i s tabulkami si můžete doma vytisknout a postupně doplňovat výsledky.

Přátelská utkání

21.6. - Před startem samotného turnaje Hlinka Gretzky Cupu 2019 se ještě 3. srpna uskuteční přátelská utkání domácích týmů. Česká republika vyzve v Břeclavi od 18:30 USA a Slováci si ve stejný den zahrají v Piešťanech s Kanadou. Živé textové přenosy budete moct sledovat na www.onlajny.com!

Pohled do historie

12.2. - Víte, jaká země vyhrála tento juniorský turnaj naposledy? A kdo má na svém kontě nejvíce zlatých medailí? Nahlédněte do historie, podívat se můžete ZDE.
Historie hokejové legendy

Ivan Hlinka a vše kolem něj

Více o legendě

Twitter

Hlinka Gretzky Cup cancelled for 2020. The tournament will return to the Czech Republic & Slovakia in 2021. hlinkagretzkycup.cz/eng/clanek.asp…

Facebook

Po konzultacích s příslušnými úřady Kanady a provincie Alberta a po dohodě s partnery rozhodl Hockey Canada o zrušení letošního ročníku Hlinka Gretzky Cupu, který se měl za účasti mužstev České republiky, Finska, Kanady, Ruska, Slovenska, Švédska, Švýcarska a USA uskutečnit ve dnech 3. – 8. srpna 2020 v Edmontonu a Red Deeru.Podrobnosti ?? http://www.hlinkagretzkycup.cz/clanek.asp?id=549

Facebook

Rusové ovládli Hlinka Gretzky Cup 2019! A jednou z vůdčích osobností sborné byl Alexander Pašin, který skóroval na turnaji sedmkrát, z toho hned pětkrát v play-off. Sám ale ví, že bez skvělých spoluhráčů by to nešlo. Jak hodnotí finálový zápas?

Twitter

Quinton Byfield & Cole Perfetti of @HockeyCanada react to the final loss: hlinkagretzkycup.cz/eng/clanek.asp…

Twitter

Photos from the 2019 Hlinka Gretzky Cup Gold Medal Game. #hlinkagretzkycup #hockeycanada #russiahockey

Facebook

Foto: Karel Švec